000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.jpg

 

 

آینه جم- علیرضا کریمی

به مدد شبکه‌های اجتماعی خیلی سریع اظهارات عجیب معاون وزیر رفاه در تلویزیون که خط فقر را 4 میلیون تومان اعلام کرد پخش و منتشر شد. قطعا این رقم با استانداردهای زندگی شرافتمندانه متفاوت است و به همین واسطه با موضع‌گیری‌هایی زیادی مواجه شده است.

لذا علامت سوال بزرگی در برابر این سخنان وجود دارد. البته اگر به وزیر و وکیل امیدی داشتم در این وجیزه از آنان مطالبه می‌کردم که فکری به حال این معاون وزیر کنند! یعنی یا وزیر حکم اخراج او را بنویسد و یا مجلس با استیضاح، وزیر را تحت فشار بگذارد.ولی نه از عبدالملکی آبی گرم می‌شود نه مجلسی که سرگرم حاشیه است تا اصل ماجرا.

بنده بارها به طرق مختلف پیشنهاد داده‌ام مسئولان برای حس کردن درد مردم و ایضا حل سریع‌تر مشکلات چند ماه به مانند یک کارگر ساده حقوق دریافت کنند.البته این پیشنهاد یک شرط مهم دارد و آن اینکه مسئول مربوطه حق ندارد از کانال‌های دیگر حقوقی دریافت کند و یا کشوی میز‌اش از کارت‌های هدیه پر شود.

اکنون در مورد این معاون وزیر هم می‌توان چنین پیشنهادی را ارائه داد.یعنی اینکه اولا این آقای معاون به همراه همکاران خود اگر واقعا به اظهارات خود اعتقاد دارند فیش حقوقی خود را در رسانه‌ها منتشر نموده و انظار قرار دهند. به عبارت ساده باید ابتدا مشخص شود معاون وزیر رفاه خالص دریافتی‌اش در ماه چقدر است که از نظرش 4 میلیون تومان خط فقر می‌باشد.

قطع یقین حقوق یک مدیر عالی در شرایط فعلی زیر 20 میلیون تومان در ماه نیست. البته این عدد بدون احتساب مزایای مختلفی است که ماه به ماه به مدیران تعلق می‌گیرد. از این رو به نوعی این مقام حداقل 5 برابر آن خط فقری که از آن دم می‌زند حقوق دریافت می‌کند.

حال پیشنهادی که می‌توان به این فرد و سایر همکارانش ارائه داد همان راه حل ساده و قدیمی است که عرض نمودم. یعنی فقط 3 ماه حقوق 4 میلیونی بدون هیچ مزایایی دریافت کنند و سپس در تلویزیون حاضر شده مجددا درباره میزان خط فقر سخن بگویند.اگر به واقع این پیشنهاد عملی و اجرا شود هم چهره این آقا دیدنی خواهد بود و هم اظهارات جدید اش!

خلاصه اینکه؛آقای مسئول!کمی با کفش‌های ما راه برو سپس اظهار نظر کن

[کد خبر:AJ37819]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب