جدیدترین ها از استان بوشهر

ویژه ها

دست نوازش شرکت پلیمرآریاساسول روی سر ۲۰۰ معلول مجتمع کليد بهشت کنگان+ تصاویر

  آینه جم / ابراهیم قیصری؛ یکی از مجتمع های بزرگ نگهداری معلولان جسمي و ذهنی در...

آگهي آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی صدف عسلویه منتشر شد( + جزئیات و دفترچه )

    آینه جم-آگهی و جزییات آزمون استخدامی چهار شرکت تابعه گروه صنایع پتروشیمی...

تامین 400 سری جهیزیه ویژه مددجویان و معلولان بوشهری توسط پتروشیمی جم

      آینه جم- همزمان با سالروز ازدواج حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س)،...

موفقيت پتروشيمي جم در كسب تندیس برنزی سه ستاره در گروه صنايع انرژي بر در توليد الفين

  آینه جم-شرکت پتروشیمی جم موفق به دریافت تندیس برنزی سه ستاره  در گروه صنايع...

ثبت‌نام آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی آغاز شد

      آینه جم-همزمان با انتشار دفترچه راهنما، ثبت‌نام برای شرکت در دهمین...

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش آغاز شد/ اعلام‌ سهیمه شهرستان ها

    آینه جم-مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش از آغاز ثبت نام آزمون استخدامی...

جزئیات آزمون استخدامی وزارت نفت / برگزاری آزمون اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲

      آینه جم/ وزارت نفت: روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ با هماهنگي و مکاتبه رسمی با...

آزمون استخدامی ۴ پتروشیمی عسلویه+ دفترچه آزمون استخدامی و جزئیات

      آینهجم: شرکت‌های پتروشیمی آپادانا، پارس، مبین و هنگام واقع در...

بی‌توجهی به محیط زیست در استان بوشهر/ فلرها می‌سوزند و می‌سوزانند

    آینه جم  - علی اکبر قیصری: از ۱۷ تا ۲۳ خرداد ماه به عنوان هفته محیط زیست...

آینده را جدی بگیریم

    آینه جم ؛ امید جهانشاهی- امارات متحده عربی اخیراً موزه آینده را افتتاح...

آگهی استخدام دستگاه های اجرایی ( +لینک ثبت نام و دانلود دفترچه)

        آینه جم/  اطلاعيه‌ سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص...

بزرگ‌ترین روستای جنوب کشور درمانگاه ندارد!

  آینه جم- "شیرینو" در استان بوشهر بزرگ‌ترین روستای جنوب کشور محسوب می‌شود...

آغاز ثبت نام استخدامی پتروشیمی بوشهر +جزییات

    آینه جم: پتروشیمی بوشهر واقع در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی دفترچه...

کمپین پاییزه اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات ایران با عنوان ارمغان پاییزی برای همه مشتریان

    آینه جم/ شرکت مخابرات ایران، کمپین پاییزه اینترنت پرسرعت خود را تحت عنوان...

تعطیلی ادارات در هفته آینده

      آینه جم؛   رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: اصل بر این است که...

جدیدترین ها از ایران و جهان

 

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000pic-16551-1439973576.jpg

 

آینه جم؛مدیر کل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت گفت: مجوز استخدام سه‌هزار و ۴۲۰ نفر (فقط برای مشاغل اصلی تخصصی و بخشی از نیازهای پشتیبانی تخصصی) از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون استخدامی دریافت شده است.
طبق اعلام وزارت نفت، برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت از زمان استقرار دولت سیزدهم، یکی از اولویت‌های اصلی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی این وزارتخانه بوده و همه مقدمات لازم برای برگزاری بدون نقص این آزمون انجام شده است.
در این زمینه، «علی ستوده» مدیرکل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت ضمن تشریح اقدام‌های انجام شده برای برگزاری آزمون استخدامی این وزارتخانه، افزود: یکی از سیاست‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در دولت سیزدهم برای سال‌های آینده، با توجه به افزایش تعداد بازنشستگان و جذب نشدن نیروی انسانی در ۱۰ سال گذشته، تأمین نیروی انسانی از طریق فراخوان عمومی و آزمون استخدامی است.
وی گفت: بر همین اساس اداره کل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری از اواخر پارسال در مکاتبه‌ای با مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت‌های اصلی، درخواست کرد تا این شرکت‌ها نیازهای استخدامی خود را اعلام کنند.
ستوده خاطرنشان‌کرد: بر این اساس، افزون بر تعیین وضع جذب نیروی انسانی فارغ‌التحصیلان گروه «الف» دانشگاه صنعت نفت، آزمون توانمندسازی نیروهای قراردادی مدت‌موقت، تبدیل‌وضعیت کارکنان ایثارگر مشمول بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه کشور و غیره، نیاز شرکت‌ها دریافت و پس از موافقت وزیر نفت با تعداد ۶ هزار و ۴۰۸ نفر، مراتب برای دریافت تائیدیه سازمان اداری و استخدامی کشور طی نامه شماره ۳۶۱-۲/۲۰ به تاریخ یکم مرداد ۱۴۰۱ به سازمان یادشده ارسال شد. همزمان با ارسال این نامه، مکاتبه و هماهنگی‌های لازم با سازمان سنجش آموزش کشور برای برگزاری آزمون در آذرماه انجام شد.
وی ادامه‌داد: با این وجود سازمان اداری استخدامی کشور بررسی تعداد یادشده را به تعیین‌تکلیف همه کارکنان مشمول ایثارگری شامل مشمولان بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه کشور، بند «د» تبصره ۲۰ قانون برنامه و بودجه سال ۱۴۰۰ و قانون تمدید آن شامل مشمولان بند «و» تبصره ۲۰ قانون برنامه و بودجه سال ۱۴۰۱ منوط کرد.
مدیرکل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت اضافه‌کرد: بنابراین موضوع بررسی دوباره وضع نیاز در دستور کار شرکت‌ها قرار گرفت و نیاز احصا شده شرکت‌ها یعنی تعداد پنج‌هزار و ۸۵ نفر همراه با وضعیت آماری و تحلیلی استخدام/ تبدیل‌ وضعیت کارکنان ایثارگر طی نامه شماره ۳۵۲۶۲۵ به تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۴۰۱ توسط معاون وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به سازمان اداری و استخدامی ارسال شد.
وی اظهار داشت: پس از برگزاری نشست‌های کارشناسی و مدیریتی پرشمار، شورای صدور مجوز آزمون‌های استخدامی آن سازمان در تاریخ ۱۳ آذر ۱۴۰۱ با حضور نمایندگان وزارت نفت تشکیل جلسه داد و بعد از تأیید موضوع، در تاریخ ۱۲ دی‌ماه مجوز استخدام سه‌هزار و ۴۲۰ نفر (فقط برای مشاغل اصلی تخصصی و بخشی از نیازهای پشتیبانی تخصصی) از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون استخدامی، ابلاغ شد.
ستوده افزود: به‌دنبال ابلاغ مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور در تاریخ ۱۲ دی‌ماه، نشست‌های هماهنگی با سازمان سنجش آموزش کشور به سرعت برگزار و مستندات و اطلاعات مورد نیاز به‌طور مستمر به آن سازمان ارائه شد.
وی گفت: تأکید وزارت نفت بر برگزاری آزمون در اسفندماه بود، با این حال با توجه به تاریخ صدور مجوز در دی‌ماه امسال، همچنین حجم فعالیت‌های سازمان یاد شده برای برگزاری کنکور سراسری و قرنطینه‌ همکاران آن سازمان به‌دلیل برگزاری آزمون، طی فرآیند و برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در اسفندماه ۱۴۰۱ امکانپذیر نیست.
این مقام مسوول وزارت نفت اظهار داشت: با توجه به اینکه فروردین سال آینده با ماه مبارک رمضان همزمان است، روز جمعه (۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲) با هماهنگی و مکاتبه رسمی با سازمان سنجش آموزش کشور، به‌عنوان تاریخ نهایی آزمون استخدامی وزارت نفت در نظر گرفته شد.
وی ادامه‌داد: بر اساس برنامه ارائه شده از سوی سازمان یاد شده، بررسی رشته‌های امتحانی از سوی دفتر آزمون‌سازی و روان‌سنجی انجام خواهد شد. همچنین با همکاری دفاتر ارتباطات نوین و فناوری اطلاعات سازمان سنجش، مقدمات تغذیه اطلاعات در پورتال فراهم شده است.
ستوده خاطرنشان‌کرد: اکنون اقدام‌های اجرایی پیرامون جزئیات داده‌ها در حال انجام است و گام‌های اجرایی تا برگزاری آزمون با همکاری همه شرکت‌های اصلی وزارت نفت برداشته خواهد شد که براین اساس، در نیمه نخست اسفندماه امسال ثبت‌نام متقاضیان در سایت سازمان سنجش عملیاتی و اجرایی خواهد شد.
وی بیان‌داشت: مکاتبات، نشست‌ها و هماهنگی‌های لازم با سازمان برنامه و بودجه کشور برای اخذ تأییدیه منابع مالی مورد نیاز به‌منظور تأمین نیروی انسانی (حقوق و مزایا) برای سال آتی، با بنیاد شهید و امور ایثارگران، همچنین سازمان بهزیستی با توجه به الزام‌های قانونی مربوطه برای اختصاص سهمیه‌های ۲۵ درصد و پنج درصد ایثارگران و سه درصد سهمیه برای جذب معلولان (برای مشاغل خاص معلول‌پذیر) در حال انجام است.
مدیرکل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت گفت: آگهی و دفترچه راهنمای آزمون با همکاری مبادی ذی‌ربط در همه واحدهای مربوطه خارج از صنعت نفت در حال نهایی شدن است که به‌زودی منتشر و اطلاع‌رسانی گسترده در این رابطه انجام خواهد شد.
علت انتخاب سازمان سنجش به‌عنوان برگزارکننده آزمون استخدامی وزارت نفت
وی درخصوص علت انتخاب سازمان سنجش به‌عنوان برگزارکننده این آزمون، تصریح‌کرد: سازمان سنجش آموزش کشور، معتبرترین مرکز برگزاری آزمون‌های استخدامی و تحصیلی کشور است که افزون بر مقبولیت عمومی، از حیث اعتبار آزمون‌ها و سرند افراد قوی از ضعیف نیز از جایگاه ممتازی برخوردار است .
ستوده اظهار داشت: همه فرآیند ثبت‌نام، طراحی پرسش‌ها، پشتیبانی محل برگزاری آزمون در سراسر کشور، دریافت آزمون کتبی، بررسی و پردازش نمرات و اعلام نتایج آزمون و دعوت به مصاحبه‌ها از طریق آن سازمان انجام خواهد شد.
وی افزود: ارزیابی‌های تکمیلی (مصاحبه‌های فنی تخصصی وغیره) توسط شرکت‌های اصلی وزارت نفت انجام و پس از جمع‌بندی نهایی، نتایج در اختیار سازمان قرار می‌گیرد تا پس از پردازش نهایی اطلاعات آزمون کتبی و ارزیابی‌های تکمیلی، پذیرفته‌شدگان نهایی را تعیین و در این زمینه اطلاع‌رسانی کند.
مقاطع و رشته‌های تحصیلی آزمون استخدامی
این مقام مسوول وزارت نفت خاطرنشان‌کرد: با توجه به مجوز صادر شده، آزمون استخدامی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های فنی و مهندسی مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودی در رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی برگزار می‌شود که جزئیات آن در آگهی استخدام ذکر خواهد شد.
[کد خبر:AJ40847]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه