آینه جم-‌ ‌نوری در سال ۱۴۰۲ با تاثیر از افزایش نرخ فروش به درآمدی بیش از ۱۲۳ هزارمیلیارد تومان دست یافت که ۵۱/۵ هزارمیلیارد تومان آن (بعبارتی ۱/۶ میلیارد دلار) از مجرای صادراتی حاصل شده است.
به گزارش آینه  جم شرکت پتروشیمی نوری در اسفندماه گذشته توانست با فروش ۴۷۳ هزارتن محصول به درآمدی معادل ۱۵/۵ هزارمیلیاردتومان دست یابد که حجم فروش و درآمد فوق در قیاس با ماه قبل بترتیب ۱۷٪ و ۹٪ افزایش و نسبت به اسفندماه ۱۴۰۱ نیز بترتیب ۶۸٪ و ۲۰٪ رشد داشته ضمن آنکه این بنگاه تولیدی در این ماه ۳۷۹ هزارتن محصول تولید نموده است.
عملکرد سالیانه غول آروماتیک ایران تاثیر زیادی از اورهال پاییز پذیرفته تا در نهایت به تولید ۴/۳۷ میلیون تنی، پوشش ۹۸٪ ظرفیت اسمی و ۹۸٪ بودجه تولید خود دست یابد.ضمن آنکه متوسط تولید سال ۱۴۰۲ (با کسر بازه اورهال) با رشدی ۱۳ هزارتنی به عدد ۴۱۹ هزارتن افزایش یافته است.
نوری در این سال توانست با فروش بیش از ۴/۶ میلیون تن محصول به درآمدی معادل ۱۲۳/۵ هزارمیلیارد تومان دست یابد که در قیاس با سال قبل ۱۶٪ افزایش را نشان می دهد.
از طرفی ۵۸٪ فروش نوری داخلی، ۲۳ هزارمیلیارد تومان از درآمدهای این شرکت از فروش محصولات اصلی( پارازایلین، بنزن و اورتوزایلین) و مابقی نیز از مجرای صادراتی حاصل شده است.
گفتنیست در سبد فروش این سال برش سنگین با ۴۳/۲ هزارمیلیارد تومان، مخلوط رافینیت با ۲۱/۴ هزارمیلیارد تومان و رافینیت با ۱۳/۴ هزارمیلیارد تومان بیشترین سهم را داشته اند.
 
* پترونا 
[کد خبر:AJ45197]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب