آینه  جم: ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس که یکی از 7 نماینده معترض به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون بود، با اشاره به تایید اعتبارنامه در مجلس نوشت: ذره‌ای از عملکرد خود پشیمان نیستیم.
به گزارش آینه جم؛ متن منتشر شده از رضایی که در قالب گزارش هفتگی نمایندگی مجلس منتشر شده می خوانید:روز چهارشنبه (نهم خرداد) آخرین مهلت اعتراض به اعتبارنامه‌ها بود، جلسه‌ای مفصل با جمعی از همکاران داشتیم و مدارک و مستندات را بررسی و صحت‌سنجی کردیم. تقسیم کار کردیم، بنده با برخی از مراجع مطلع تماس و جزئیاتی گرفتم.
اول صبح روز پنجشنبه (دهم خرداد) در جلسه با تعدادی از همکاران هماهنگی هایی کردیم. سپس وارد صحن‌ مجلس شدیم. ابتدا جلسه غیرعلنی مجلس برگزار شد، بنده وقت یکی دیگر از نمایندگان را گرفتم و چند دقیقه‌ای در مورد مشکل پیش آمده در انتخابات هیأت رئیسه مجلس و شمارش فاحش و پراشتباه آراء نمایندگان صحبت کردم و گفتم که این نمی‌تواند تصادفی باشد و باید این روند جمع شود، نکته دیگر در مورد لزوم به رای گذاشتن اعتبارنامه نمایندگان طبق اصل ۹۳ قانون اساسی بود و گفتم که استعلام شعب از شورای نگهبان باید بصورت کتبی باشد. رئیس مجلس مخالفت کرد. این آغاز تلاش جمعی از نمایندگان انقلابی برای عمل به وصیت‌نامه امام (ره) مبنی بر رد اعتبارنامه منحرفین بود، در ادامه و در جلسه علنی حول این مسئله تنش و حاشیه هایی ایجاد شد.
در اینجا مطالبی را صادقانه خدمت مردم عزیزمان عرض می‌کنم: اولاً ما به قرآن مجید سوگند خورده‌ایم که “در انجام وظایف وكالت، امانت و تقوا را رعایت نمایم و به حفظ حقوق ملت پایبند باشم”. به تعبیر رهبر حکیم انقلاب “این سوگند، نمایشی و تشریفاتی نیست؛ سوگندی حقیقی و مسئولیّت‌زا است که در دنیا و آخرت گریبان‌گیر خواهد بود” لذا پس از مشاهده مستندات و دلایل متقن و بر اساس تکلیف شرعی و ملی اقدام کردم.
ثانیاً همواره مطالبه، گلایه و شکایت اصلی و اول مردم در موضوع فساد و مبارزه با فساد بوده است، ما چه کنیم؟ مبارزه بکنیم یا نکنیم؟ وقتی اسناد متقن مبنی بر فاسد بودن فردی را دیدیم سکوت کنیم یا مقابله؟ بنده با مردم عهد بسته‌ام و قول داده‌ام که در مقابل مفسدین بایستم و تاکنون تلاش کرده‌ام که به قولم عمل کنم.
ثالثاً بدترین نوع فساد فساد سیاسی است، فساد سیاسی یعنی خرید رای، یعنی با تهدید و تطمیع رای گرفتن، یعنی بسیج پیمانکار و سرمایه‌دار و رانت‌خوار، یعنی ده‌ها میلیارد تومان خرج کردن برای رسیدن به هدف.
عزیزان! نتیجه فساد سیاسی می‌شود فساد اقتصادی، نتیجه فساد سیاسی می‌شود اختلاس و حقوق نجومی و رانت‌خواری و پارتی بازی، کما اینکه در این سال‌ها بارها دیده‌ایم که پشت هر مفسد اقتصادی یک مفسد سیاسی بوده است.
رابعاً برخی تایید نهادهای نظارتی را دلیلی بر اشتباه دیگران می‌دانند، خیر، نهادهای نظارتی به وظیفه قانونی خود عمل کرده‌اند و ما نیز همین‌طور. ما می‌خواستیم از شورای نگهبان استعلام بگیریم که آیا فلان اسناد را بررسی کرده‌اند یا خیر، اگر شورا اسناد را بررسی کرده بود ورود نمی‌کردیم اما (با رفتار خلاف قانون رئیس مجلس و شعبه) نگذاشتند و از شورا برای بررسی صدها صفحه سند استعلام نگرفتند و علت اعتراض ما و همکارانمان هم همین بود. ضمن اینکه اصل ۹۳ قانون اساسی بر تصویب اعتبارنامه نمایندگان تاکید کرده است، اینها روال قانونی همیشه جاری در مجلس است اما عده‌ای برنتافتند.
این ادعا شبیه این می‌ماند که بگوییم که فلانی را شورا تایید کرده پس باید (بدون انتخابات) وارد مجلس شود، خیر، شورا تایید می‌کند مردم رای می‌دهند و مجلس هم اعتبارنامه فرد را تصویب می‌کند، آن وقت می‌شود نماینده.بعلاوه ممکن است فردی در زمان انتخابات (و بعد از تایید صلاحیت) رفتار خلاف مرتکب شود یا از او کشف شود.
خامساً برخی موضوع را سیاسی دانسته‌اند، به شما اطمینان می‌دهم که سر سوزنی انگیزه‌های سیاسی یا شخصی در کار نبوده است و مطمئن هستم که اگر هر یک از شما برادران و خواهران آنچه ما دیده بودیم را می‌دیدید همین راه را می‌رفتید، فراتر از این اگر هر کدام از هواداران آن پدیده، واقعیت را می‌دانستند حتماً از او رویگردان می‌شدند. اگر بنا به تسویه حساب سیاسی بود حتماً دیگران در اولویت می‌بودند و افراد مهمتری بود بعلاوه اینکه در این ماجرا جناح چپ و راست کنار هم ایستادند.
ذره‌ای از عملکرد خود پشیمان نیستیم، اینکه نتیجه چه شد چندان مهم نیست، مهم این بود که در این بزنگاه به وظیفه ملی و میهنی و شرعی خود عمل کنیم تا گردن‌کلفت‌های پراشتها را رسوا کنیم و ملت بدانند که خادمان آنها در خانه ملت در برابر باندهای ثروت و قدرت ساکت ننشسته‌اند حتی اگر به مرگ و تکه تکه شدن تهدید شوند.
در این ماجرا حداقل دو گروه حتماً به ما حق می‌دهند یکی خودمان که می‌دانیم یکی خودش که خوب می‌داند. و البته ناگفته‌ها بسیار و بسیار است. جدای از این مسئله، باید عرض کنم که بنده با ساواک و ساواکی در هر جای ایران مخالفم، بنده با زمین‌خواری و مال‌مردم‌خواری و زورگویی به مردم مخالفم، بنده با تحصن علیه نظام اسلامی مخالفم، بنده با حقوق نجومی مخالفم، با تشکیل شبکه فساد در داخل و خارج برای غارت بیت‌المال و کاسبی تحریم مخالفم، با تقسیم ناعادلانه بودجه کشور مخالفم، با پیمانکارپروری جهت خرید رای مخالفم، با رشد دادن عناصر پرمسئله و سرکوب نیروهای انقلابی مخالفم، با فتنه ۷۸ و ۸۸ و ۴۰۱ مخالفم، با هزینه چند صد میلیاردی در انتخابات مخالفم، با بستن دهان منتقدان و مخالفان مخالفم، با توهین بی‌شرمانه به ولی فقیه مخالفم، با خرید رای و خرید نماینده مخالفم، با تهدید به قتل یک نماینده حق‌طلب مخالفم، با سوءاستفاده از نام شهید مخالفم، با دخالت در انتصابات آن هم برای پست دادن به عناصر مسئله‌دار مخالفم، با زدوبندهای کثیف مخالفم، با نگاه تبعیض‌آمیز مخالفم، با ارتباط‌گیری با منافقین و جاسوسان دشمن مخالفم و در نهایت با رانت و غارت و ویژه‌خواری و آدم‌خواری مخالفم، والسلام.شب عازم استان شدم.
[کد خبر:AJ46014]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب