آینه جم- معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری جم گفت: موضوع الحاق کمال آباد به شهر جم در دست پیگیری است و با پیگیری تاکید فرماندار، پرونده برای تعیین تکلیف نهایی به راه و شهرسازی ارجاع شده است.

به گزارش آینه جم ؛ عبدالرحیم راستین با بیان اینکه ساخت و سازهایی که در حاشیه شهر جم و محله معروف به کمال آباد انجام شده از ابتدا فاقد مجوز قانونی بوده افزود: بر اساس قانون، ارائه خدمات به ساخت و سازهای غیرمجاز، تخلف محسوب می شود و‌ هم برای متخلف و هم مسئولان خدمات دهنده تبعات قانونی دارد.

 راستین با اشاره به پیشینه تخلفات ساخت و ساز در حاشیه شهر جم خاطر نشان کرد: ساخت و سازهای محله کمال آباد از حدود دو دهه پیش آغاز شده و متاسفانه با وجود تصریح قانون، سهل انگاری هایی در ممانعت از ساخت و سازها انجام شد که امروز به چالشی برای شهرستان تبدیل شده است.

 وی با تاکید بر لزوم رعایت قانون توسط شهروندان تصریح کرد: متاسفانه برخی ساخت و سازها در محله کمال آباد توسط افرادی انجام شد که اشراف کامل به تخلف داشته اند و امروز به جای پاسخگویی در پیشگاه قانون، مدعی هم هستند.

 معاون برنامه ریزی فرمانداری جم اظهار داشت: موضوع کمال آباد و سامان دهی آن سال هاست در دستور کار قرار دارد و پیگیری های مکرری هم از حوزه تقسیمات کشوری انجام شده که تاکنون به نتیجه مطلوب نرسیده است.

 وی اضافه کرد: فرماندار محترم شهرستان با جدیت پیگیر رفع موانع برای سامان دهی این محله است و پیگیری های ویژه ای نیز برای تسریع در الحاق این محله به شهر جم از طریق راه و شهرسازی انجام داده اند.

 عبدالرحیم راستین خاطرنشان کرد: بدیهی است تا حل اصولی و قانونی موضوع کمال آباد و بر اساس قوانین و مصوبات بالادستی، ارائه خدمات به ساخت و سازها امکان پذیر نیست هر چند با نگاه مثبت دستگاه های نظارتی و قضایی شهرستان، موضوع حل موقت مشکل محله کمال آباد نیز در دست بررسی قرار دارد./آوای بوشهر 

[کد خبر:AJ46028]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب