آینه جم- دفتر طراحی ALTS مستقر در ژاپن ، پروژه خانه ایواکورا را در امتداد یک محله مسکونی آرام در بخش ساکیو کیوتو به نمایش گذاشته است. ساخت و ساز جدید در واقع جایگزین یک ساختمان قدیمی در این محله شد.

ساختمان سابق به عنوان یک سازه سه طبقه طراحی و از آنجایی که توسط خانه های کم ارتفاع احاطه شده بود، چشم انداز مناسبی را برای لذت بردن از مناظر اطراف ارائه می داد. مشتری نیز به دنبال خانه ای بود که به همین ترتیب امکان بهره مندی از مناظر طبیعی را داشته باشد. جذاب ترین قسمت خانه دقیقا با توجه به دریافت نور و منظره، یک فضای نشیمن است که در طبقه سوم قرار گرفته است. 

 

خانه 113 متری با معماری زیبای ژاپنی / توسعه در ارتفاع، وابستگی به سنت و منطبق بر مد روز (+تصاویر)

گروه معماران ALTS، مهمترین ویژگی خانه ایواکورا را به روح مینیمال آن مرتبط می دانند. اینجا سادگی و زیبایی یک ترکیب فعال را ارائه می کند که با چیدمانی مدرن می تواند فضایی دلنشین و آرامش بخش را در اختیار ساکنین خود قرار دهد.

معمار ژاپنی همچنین از فضای محدود به بهترین شکل استفاده کرده و مسیر اصلی توسعه را در ارتفاع دنبال کرده است. این روش برای مناطقی که کمبود زمین یا همان سطح وجود دارد نه تنها یک راهکار برتر است بلکه به خوبی کمبودهای سطح را در ارتفاع جبران می کند. 

 تیم طراحی توضیح می‌ دهد: «مشتری در دهه سوم زندگی خود قرار دارد و از این رو ساختار خانواده آینده او مشخص نیست. وی همچنین به صورت آنلاین در خانه کار می کند و از این رو ایجاد فضای کاری راحت در فضای خانه ضروری بوده است. طبقه اول مجهز به کفپوش بتنی است و به عنوان یک فضای باز متصل به فضای بیرون عمل می کند. این منطقه برای دعوت از دوستان، نگهداری از حیوانات خانگی و لذت بردن از انواع سرگرمی ها عالی است.

در آینده، مشتری می تواند چیدمان کلی را تغییر دهد و یا بهتر بگوئیم، کاربری های جدیدی را برای بخش های مختلف سازه خود تعریف کند. چوب مهمترین عنصر فعال در این معماری است که با توجه به فرهنگ ژاپنی، به المانی شاخص تبدیل شده است. از دیگر رویکردهایی که ریشه در فرهنگ معماری ژاپن دارند می توانیم به ورودی خانه و هم سطح بودن آن با زمین اشاره کنیم.

البته باید دقت داشت که هم سطح بودن یک نقطه ضعف برای این خانه نیست که مثلا در حوادثی مانند سیل یا باران شدید درگیر آب گرفتگی شود زیرا فضای اصلی خانه در طبقه بالا قرار دارد که از پله قابل دسترسی است.

مساحت پروژه 113 متر مربع است.

[کد خبر:AJ43582]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب