002001020583_179.jpg

 

اینه جم: این گروه از پزشکان در برابر شفاف شدن درآمدهای شان و پرداخت مالیات واقعی مقاومت می کنند و حاضر به نصب کارتخوان در مطب نبوده یا در مقابل بیماران از خراب بودن آن سخن می گویند. این رفتار در شرایطی می باشد که اکنون دستفروشان خیابانی هم کارتخوان دارند و برای دریافت هزینه، مشتری خود را به دردسر نمی اندازد.

  • با شكم برآمده و در آستانه زايمان پله‌ هاي مطب پزشک زنان را طي مي‌ كند تا بتواند براي پزشكش كه دستگاه كارتخوان ندارد و كارت قبول نمي‌ كند، در خيابان دستگاه خودپرداز بانكي پيدا و پول ويزيت پزشكش را پرداخت كند.

 

  • پيرمرد 70 ساله كه همراهي ندارد، نفس‌زنان از پله‌ هاي باريک مطب پايين مي‌ آيد تا از خودپرداز خیابان حق ويزيت پزشك را پرداخت كند.
  • زن جواني كه با استرس و بغض خود را به مطب پزشكان زنان رسانده، خونريزي دارد و بايد سريع‌ تر برای عمل جراحي‌ اش از پزشك وقت بگيرد. ناگهان منشي با بي‌ تفاوتي تمام نسبت به شرايطش به او مي‌ گويد: «بايد بري 50 هزار تومان از بانك بگيري بياري.» زن جوان مي‌گويد: «مگه اون كارتخواني كه كنارتونه كار نمي‌ كنه»؟ وقتی پاسخ می شنوند که کارتخوان خرابه، با آه و ناله می گوید: «كجا برم با اين حالم؟ اين اطراف بانک نيست.» و منشی با نگاهی سرد از زير عينكش پاسخ می دهد «قبل از اینکه به مطب بیایید پول نقد با خودتان می آوردید.»

اینها چند روایت از دردسرهای برخی پزشکان برای بیماران خود است که حاضر به نصب کارتخوان در مطب نشده و بیمار را با مشکلاتی که دارد، برای هزینه ویزیت روانه خیابان می کنند.

این گروه از پزشکان در برابر شفاف شدن درآمدهای شان و پرداخت مالیات واقعی مقاومت می کنند و حاضر به نصب کارتخوان در مطب نبوده یا در مقابل بیماران از خراب بودن آن سخن می گویند. این رفتار در شرایطی می باشد که اکنون دستفروشان خیابانی هم کارتخوان دارند و برای دریافت هزینه، مشتری خود را به دردسر نمی اندازد.

حالا براساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، پزشکان بوشهری در رتبه های آخر کشور از نظر نصب کارتخوان قرار دارند.

طبق گزارش جدید سازمان امور مالیاتی 63 درصد پزشکان در برابر اجرای قانون ثبت‌نام دستگاه‌های کارتخوان مالیاتی مقاومت کرده و کارتخوان های خود را به سامانه سازمان مالیاتی متصل نمی کنند.

با این حساب تنها 37 درصد از پزشکان کل کشور به قانون تمکین کردند که در این میان استان قم با 56 درصد همکاری و استان ایلام با 15 درصد همکاری جامعه پزشکی بیشترین و کمترین همکاری را با سازمان امور مالیاتی داشته اند.

جالب اینکه استقبال پزشکان بوشهری از نصب کارتخوان در مطب ها پایین تر از میانگین کشوری بوده، طوری که تنها 26 درصد از پزشکان استان بوشهر در این طرح همکاری کرده اند.

در همین خصوص مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر با بیان اینکه نداشتن کارتخوان در مطب از اول مهر تخلف و مصداق فرار مالیاتی قلمداد شده، تصریح کرد: پزشکانی که به قانون تمکین نکنند، جریمه شده و دو درصد از درآمدشان به عنوان جریمه مطالبه خواهد شد و این جریمه نیز غیرقابل بخشش است.

غلامرضا احمدپری همچنین وجود کارتخوان هایی به نام افراد و صنوف دیگر در مطب پزشکان را مصداق تخلف دانست و گفت: بانک مرکزی ساماندهی پوزهای بانکی را شروع کرده و قطعا این موارد نیز جمع آوری خواهد شد.

وی از هم استانی ها خواست تا اگر مطب پزشک، پیراپزشک، داروساز و دامپزشک فاقد کارتخوان است یا به بهانه خرابی پوز از مردم درخواست آوردن پول نقد دارد، گزارش های خود را به شماره تلفن 02135019 اعلام کنند تا علاوه بر جرایم غیرقابل بخشش، به عنوان فرار مالیاتی با آنها برخورد شود.

[کد خبر:AJ29981]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب