000000000000000000000000000000000000000000000000006yth.jpg

 

 

آینه جم-امام جمعه شهرستان جم با اهدای لوح تقدیر در نماز جمعه این شهر، از ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی توسط سازمان منطقه ویژه پارس تجلیل کرد.
 
به گزارش آینه جم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، روز جمعه، اول تیرماه ۱۴۰۳ در مصلای نماز جمعه شهر جم، امام جمعه این شهر به دلیلِ ایفای نقش مسئولیت های اجتماعیِ سازمان منطقه ویژه پارس و شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه در احداث مصلی حضرت امام صادق (ع)، همکاری های فرهنگی اجتماعی و همچنین تکمیل و توسعه این مصلی تجلیل کرد.
 
حجت الاسلام محمد محمدی، امام جمعه جم در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به فعالیت ها و همکاری های سازمان منطقه ویژه پارس و شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه ویژه، از رییس، دبیر، اعضاء شورای راهبردی و همچنین مدیران عامل پتروشیمی ها تجلیل کرد و اظهار داشت: مصلی جمعه جم پایگاه عظیمی با کاربری فرهنگی، آموزشی و اجتماعی بوده که توسط شورای راهبردی احداث شده و اکنون به نحو مطلوبی مردم عزیز از آن استفاده می کنند.

 

 

 

آینه جم-فاز اول واحد آمونیاک شرکت پتروشیمی هنگام با ظرفیت تولید سالانه ۷۲۶ هزار تن به بهره برداری رسید
به گزارش آینه جم؛ صبح امروز و در آیینی به صورت همزمان چندین طرح پتروشیمی با حضور مخبر سرپرست نهاد ریاست جمهوری در استانهای مختلف استان با اعتبار ۱۸۰ همت به بهره برداری رسید.
یکی از طرح های مهمی که در عسلویه و با حضور استاندار بوشهر، فرماندار عسلویه، فرماندار کنگان ، مدیرعامل پتروشیمی هنگام و مدیران محلی و صنعت به بهره برداری رسید فاز اول واحد آمونیاک شرکت پتروشیمی هنگام بود.
این پروژه با ظرفیت تولید روزانه ۲۲۰۰ تن و ظرفیت تولید سالانه امروز رسما به بهره برداري رسيد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی هنگام در  مراسم افتتاح فاز اول این شرکت :تنها با همگرایی و همراهی مسئولین استان و مدیران هلدینگ این موفقیت میسر میشد
دکتر غلامرضا جمشیدی مدیرعامل شرکت پتروشیمی هنگام در آئین افتتاح فاز نخست این شرکت ضمن تشکر از همه مدیران و همکاران خود در این شرکت از زحمات مدیران سابق این شرکت به نیکی یاد کرد.
جمشیدی در خصوص بهره برداری از فاز آمونیاک این شرکت گفت: خوشبختانه با همراهی و همگرایی بسیار خوبی که در شهرستان و استان با مدیران هلدینگ جهت افتتاح این پروژه مهم وحساس صورت گرفت  تا اکنون شاهد بهره برداری از فاز اول آن باشیم.
جمشیدی در پایان از تلاشهای همکاران خود، مدیران هلدینگ و مدیران استانی در تحقق این هدف تقدیر ویژه کرد و از آغاز عملیات پیش راه اندازی واحد اوره این شرکت نیز خبر داد.
 

IMG_20240624_124602_099.jpg

IMG_20240624_124556_204.jpg

IMG_20240624_124530_572.jpg

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000006.jpg

 

 

آینه جم : رئیس کانون انجمن‌های صنفی پارس جنوبی در خصوص بدی آب و هوا در منطقه عسلویه گفت: از برج ۴ تا اوایل برج ۷ شرجی و دما در این منطقه به شدت بالا می‌رود و تحملِ این وضعیت برای کارگران سخت است. طی چند روز گذشته رطوبت هوا بیش از ۹۰ درجه و دمای هوا بالای ۴۵ درجه بوده اما هیچ تصمیمی برای وضعیتِ کارگران اتخاذ نشده است.

 

0000000000000000000000000000000000000000000030371834.jpeg

 

 

آینه جم- مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر با اشاره به اینکه ۳۵ نفر بر اثر غرق‌شدگی در استان جان خود را از دست داده‌اند، گفت: از این تعداد ۳۲ نفر آقا و ۳ نفر خانم بودند که بیشتر این حوادث در سواحل و دریا رقم خورده است.
به گزارش آینه جم ابراهیم پارسا با تبریک هفته قوه قضاییه از افزایش خدمات پزشکی قانونی خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر اداره کل پزشکی قانونی بوشهر، در شهرستان‌های دشتستان، گناوه، کنگان به‌صورت فعال ارائه خدمات می‌کند و در شهرستان جم پزشکی قانونی در دادگستری فعال است.
وی با بیان اینکه ساختمان پزشکی قانونی در شهرستان عسلویه به‌صورت نیمه‌تمام است، گفت: ان‌شاءالله با تکمیل این پروژه در جنوبی‌ترین نقطه استان بوشهر خدمات‌رسانی انجام می‌شود.
مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر نیاز اعتباری برای تکمیل ساختمان پزشکی قانونی عسلویه را 13 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: در سال گذشته 3 میلیارد تومان از سوی شورای راهبردی پتروشیمی برای ادامه این پروژه تصویب شد.
پارسا اعتبار عمرانی اداره کل پزشکی قانونی در سال گذشته را 10.5 میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: 60 درصد این اعتبار تخصیص یافت و علاوه بر آن 3 میلیارد تومان از سوی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی برای ساخت پزشکی قانونی عسلویه پرداخت شد.
وی با بیان اینکه 90 درصد آزمایش‌های مربوط به پزشکی قانونی در استان بوشهر انجام می‌شود خاطرنشان کرد: 10 درصد آزمایشهای پزشکی قانونی استان بوشهر مربوط به امور ژنتیکی در استان فارس انجام می‌شود.
مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر با اشاره به فوتی‌ها ناشی از تصادف رانندگی در جاده‌های استان گفت: سال قبل میزان فوت بر اثر حوادث رانندگی در سطح استان بوشهر نسبت به سال ماقبل آن 9.8 درصد افزایش یافته است.
پارسا با بیان اینکه در این مدت 381 نفر بر اثر تصادف رانندگی در استان بوشهر فوت کرده‌اند‌ گفت: از این تعداد 68 نفر در حوادث رانندگی درون شهری و 279 نفر در محورهای برون شهری جان خود را از دست داده‌اند.
وی با اشاره به فوت به سبب غرق‌شدگی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: سال قبل 35 نفر در سطح استان بوشهر به علت غرق‌شدگی جان خود را از دست داده‌اند و بیشتر آن در دریا و سواحل و برخی هم در رودخانه‌ها ثبت شده است. در سال قبل 9 مورد به سبب برق‌گرفتگی در استان بوشهر جان خود را از دست دادند.
پارسا با بیان اینکه سال قبل در معاینات بالینی 18 هزار و 643 پرونده به پزشکی قانونی ارجاع شد تصریح کرد: انجام معاینات بالینی در این سال نسبت به سال ماقبل آن روند صعودی داشته است. سال قبل یک‌هزار و 150 مورد از متوفیان استان بوشهر در پزشکی قانونی مورد معاینه قرار گرفتند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر با بیان اینکه سال قبل 118 پرونده سقط جنین در استان تشکیل شد، اضافه کرد: این تعداد نسبت به سال ماقبل آن 18 درصد کاهش یافته است.
پارسا با اشاره به افزایش 69 درصدی فوت ناشی از حوادث کار در استان و ثبت 39 مورد فوتی در این زمینه خبر داد و افزود: بیشترین حوادث کارگری منجر به فوت در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر ثبت شده است./ تسنیم 

000000000000000000000000000000000000000002356.jpg

 

 

آینه جم: «باید جبهه انقلاب قبل از ۸ تیر به یک نفر برسد و این عقلانیت و گذشت و محبت در جبهه انقلاب است.» این جمله ای بود که محمد باقر قالیباف کاندیدای اصولگرا آن را مطرح کرد و دوباره موضوع وحدت نامزدهای اصولگرا را بر سرزبان ها انداخت.
به گزارش آینه جم؛ طی ساعات اخیر اخباری مبنی اجماع نامزدهای جریان اصولگرا برای کناره‌گیری به نفع محمدباقر قالیباف برای رویارویی با مسعود پزشکیان قوت گرفته است.

در آمار و ارقام بسیاری از نظرسنجی‌ها سبد رای قالیباف بزرگتر از سبد رای سایر نامزدهای اصولگرا از جمله سعید جلیلی است که شایعه انصراف دسته جمعی دیگر نامزدهای این طیف در انتخابات هشتم تیر را  جدی‌تر کرده است. در صورتی که جلیلی به نفع قالیباف انصراف دهد، سبد رای بزرگ قالیباف بزرگتر می‌شود و حتی امکان پیروزی او در دوره اول دور از ذهن نیست هر چند کار آسانی هم نیست. چون دو قطبی سازی با قالیباف سخت‌تر از دوقطبی‌سازی با جلیلی است. مهمترین پیامد ائتلاف انتخاباتی جلیلی و قالیباف کاهش روحیه کمپین پزشکیان است.

بر اساس اخباری که امروز از اردوگاه اصولگرا درز کرده قرار است تا عید غدیر جلیلی، قاضی‌زاده هاشمی و زاکانی به نفع قالیباف از ادامه رقابت با تنها کاندیدای جناح اصلاحات انصراف دهند تا دوقطبی قالیباف – پزشکیان شانسی باشد برای پیروزی جناح راست در انتخابات هشتم تیر.

* محسن رضایی، که در این دوره از انتخابات با عدم حضور خود طیف گسترده‌ای از محافل سیاسی را غافلگیر کرده و از او به عنوان پدرخوانده جدید طیفی از جریان اصولگرا نام برده می‌شود در یک پالس توئیتری خطاب به چهار نامزد انتخابات اعلام کرد: اجماع جریان انقلابی یک ضرورت ملی برای کارآمدی و شتاب در پیشرفت کشور پس از انتخابات است.

* ترقی، عضو حزب موتلفه هم تویئت زد: جلیلی انصراف دهد، رأی او به سبد قالیباف می‌رود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب اجماع بر سر یک نامزد ضروری است.

* محمد مهاجری روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی اصولگرا: نگرانی‌هایی در اردوگاه اصولگرایان وجود دارد. برخی معتقدند که اختلاف و عدم اجماع در جبهه اصولگرا شاید باعث به وجود آمدن یک موج انتخاباتی و پیروزی اصلاح‌طلبان شود. قالیباف و جلیلی دو نامزد جدی اصولگرایان هستند که آرایشان می‌تواند در این انتخابات تعیین‌کننده باشد و با توجه به نظرسنجی‌ها و احتمال افزایش سبد رای قالیباف، انصراف جلیلی جدی است.

* خبرگزاری ایسنا امروز به نقل از غلامرضا منتظری، عضو ستاد اجماع نیروهای انقلاب از احتمال بالای اجماع چهار نامزد اصولگرای ریاست جمهوری خبر داده است و نوشت: بار دیگر با نامزدهای انتخابات گفتگوی مجدد خواهیم داشت و در نهایت پیش‌بینی ما این است که تا قبل از عید سعید غدیر یک نامزد انتخاب و نتیجه اجماع اعلام شود.

یکی دو نمونه از واکنش کاربران به زلزله احتمالی در جریان اصولگرا برای رویارویی با پزشکیان را بخوانید:

* بهمن هدایتی، فعال سیاسی: منتظر انصراف سعید جلیلی و دوستان پوششی به نفع قالیباف باشید!

* کوروش از فعالان مجازی هم پیش بینی متفاوتی کرد: دود سـفید از اردوگاه اصولگرایان بلند شـد. همه جز زاکانی به نفع قالیباف کنار می‌روند حتی پورمحمدی!

 

00000000000000000000000000000000000000000000007266.jpg

 

 

آینه جم- دوشنبه ۴ تیرماه فاز اول پروژه مهم پتروشیمی هنگام با حضور مسوولان کشور افتتاح می‌شود. 
این افتتاح ، عيدی بزرگ صنعت پتروشیمی برای مردم ایران در آستانه عید بزرگ غدیر خم است. 
هنگام از آن دست پروژه هایی است که افتتاحش قطعا غرورآفرین است و نباید نقش مدیرعامل فعلی شرکت هنگام را در تکمیل آن ناديده گرفت. 
۱۸  سال از کلنگ‌زنی پروژه پتروشیمی هنگام می‌گذرد، در این سال‌ها هنگام با جنجال و حاشیه‌های فراوان در صدر اخبار پتروشیمی کشور بوده اما هیچگاه خبری از راه‌اندازی آن منتشر نشده است.
 در یک سال گذشته، این پروژه با تغییراتی روبرو شد که مهم‌ترین آن تغییرات مدیریتی بود که گویا گره اصلی این پروژه ۱۸ ساله بوده است؛ با درایت دکتر علی عسکری مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، دکتر جمشیدی کاربلد سکان دار هنگام شد و این حضور جمشیدی جان تازه ای  به‌ این‌ پروژه مهم هلدینگ خلیج‌فارس داد.
 دکتر غلامرضا جمشیدی با داشتن سوابق درخشان در ديگر شرکت‌های پتروشیمی از یک تیم تخصصی، متشکل از همه پتروشیمی‌های کشور دعوت کرد تا با تلاش‌ شبانه‌روزی در هنگام همکاری کنند و همین اتفاق منجر به راه‌اندازی واحد آمونیاک  شد.
اجرای اسکله و پیشرفت بالای ۹۰درصد واحد اوره این‌ شرکت‌  نيز از دیگر اقدامات ارزشمند دکتر جمشیدی مدیر ماندگار صنعت پتروشیمی کشور است که با حمایت های مدیران هلدینگ خلیج‌فارس رقم خورده‌ است. 
بدون‌ ترديد باید هنگام را به‌ نام‌ جمشیدی و مهندسان جوان این شرکت بنویسیم که‌ در دوران تحريم ظالمانه غرب فعل خواستن را صرف کردند و برای جامعه ایران در آستانه چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری امید و هنگام خوش آفریدند.
هنر مدیران موفق ، کارکردن در ناامیدی است؛ نشستن بر مسندی است که برای شان بزرگ نیست، میزشان را عاریت گرفته اند تا امید بیافرینند، حالا هنگامی ها، می توانند سر بلند کنند و رجز بخوانند؛ برای تحریم ها، برای سنگ های پیش پای شان، برای رسیدن به تولیدی بی وقفه و سودآور.... .
بله ؛ تلاش گران پتروشیمی هنگام و مدیر عامل کاربلدش، این روزها فعل خواستن را صرف کردند تا در آینده، سهمی درخور از بازار داخل و خارج بگیرند و بر سفره ایرانیان بیفزایند و  بايد به‌ عزم مدیران و مهندسان هنگام دست مریزاد گفت.

 

 

000000000000000000000000000000000000000000000000171232059.jpg

 

 

آینه جم-رئیس کل دادگستری استان بوشهر از تشکیل پرونده قضایی برای چهار نفر از هواداران داوطلبان ریاست جمهوری که مرتکب جرایم انتخاباتی در استان شده بودند، خبر داد.
 به گزارش آینه جم «مهدی مهرانگیز» روز یکشنبه در گفت‌وگو با  خبرنگاران اظهار کرد: در نشست هایی که با روسای ستادهای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در استان برگزار شده، جرائم انتخاباتی متذکر و خواستار همکاری آنها برای حفظ حقوق رقبای انتخاباتی شده‌ایم.
وی افزود: فضای استان تا به امروز مطلوب بوده و ستادهای انتخاباتی بدون هیچ گونه مشکلی در حال رایزنی با مردم برای افزایش مشارکت هستند.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: به شکل شبانه روزی و به عنوان مسئول ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخابات ریاست جمهوری، در حال رصد فضا هستیم تا با رعایت اخلاق و تقوا و به دور از توهین و افترا و تشویش اذهان عمومی انتخابات سالمی در استان برگزار شود.
مهرانگیز ادامه داد: این ستاد اهتمام ویژه ای به دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی دارد و با توجه به این که قانون‌گذار از 2 تا 6 ماه برای متخلفین انفصال خدمت در حوزه های اداری و یک سری جرائم دیگر برای افراد غیر شاغل دولتی پیش بینی کرده، از هواداران درخواست می شود به قانون تمکین کنند
وی یادآور شد: نقش رسانه‌ها در امیدبخشی و دعوت اقشار مختلف جامعه به حضور حداکثری در پای صندوق های اخذ رای برجسته است و انتظار می رود با استفاده از تکنیک های مختلف رسانه ای در این حماسه حضور، شرکت کنند.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: فضای کلی رسانه ای استان با همه گرایش های فکری برای حضور مردم در انتخابات مثبت است و همان گونه که در انتخابات اسفندماه سال گذشته مجلس، فعالیت های خوبی برای مشارکت مردم انجام داده اند انتظار می رود که در انتخابات هشتم تیرماه نیز این نقش مهم را در انتخابات ریاست جمهوری ایفا کنند.
به گزارش آینه جم شورای نگهبان اسامی ۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که براساس حروف الفبا مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف با یکدیگر رقابت می‌کنند.
چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیر ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود

 

 

00000000000000000000000000080109.jpg

 

آینه جم- وضعیت کمیسیون های 3 نماینده استان مشخص شد، اما یک نماینده در انتظار بررسی و اعلام نتیجه اعتراضش می باشد.
 
 براین اساس، ابراهیم رضایی و دکتر موسی احمدی همچنان در کمیسیون های امنیت ملی و انرژی ماندگار شدند، پورکبگانی نماینده مرکز استان هم به عضویت کمیسیون اجتماعی مجلس درآمد.
 
 غلامحسین زارعی نماینده دشتی و تنگستان هم متقاضی کمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصاد بوده که به دلیل ترافیک متقاضیان این کمیسیون ها و عدم کسب امتیاز لازم، با درخواستش موافقت نشده است. 
 
با این حال وی و برخی نمایندگان اعتراض خود را ثبت کرده و در انتظار برگزاری جلسه هیات رئیسه مجلس و بررسی اعتراض خود هستند تا کمیسیون وی هم مشخص شود. پیش بینی می شود درصورت عدم ورود وی به دو کمیسیون درخواستی، زارعی به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس برود.

0000000000000000000000000000000000000000007u87.jpg

 

 

آینه جم: هواشناسی استان بوشهر از ثبت دمای بالای 50 درجه در برخی از مناطق شهرستان دشتستان خبر داد.
به گزارش آینه جم؛ زهرا راستگو کارشناس هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز دمای هوای شهرهای آب‌پخش، شبانکاره در دشتستان بالای 50 درجه و شهرهای برازجان، اهرم و خورموج بین 48 تا مرز 50 درجه ثبت شده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که دمای شهرهای بوشهر، عسلویه و جم بین 43 تا 46 درجه بوده است.

راستگو افزایش رطوبت و شرجی در شهرهای ساحلی را از دیگر رویدادهای هواشناسی استان دانست و بیان کرد: رطوبت هوا امروز در بوشهر، خارگ و عسلویه به 91 درصد رسید و بندر دیر 84 درصد ثبت شده است.

وی با تأکید بر پرهیز از تردد غیرضروری اضافه کرد: توصیه می‌شود بیماران قلبی، عروقی و تنفسی، کودکان و مادران باردار از تردد غیرضروری در این وضعیت آب و هوایی خودداری و برنامه خود را به غیر از اوج تابش آفتاب موکول کنند.

وی با اشاره به بارش پراکنده باران در اواخر هفته جاری تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود اواخر هفته جاری با فعالیت سامانه ناپایدار جوی در استان بوشهر، وقوع بارش پراکنده باران در برخی نواحی شمالی و مرکزی استان بوشهر مورد انتظار است.

هنوز از اعلام تعطیلی خبری نیست

در شرایطی که در استان خوزستان با رسیدن دمای هوا به مرز 50 درجه، برای پیشگیری از مخاطرات سلامتی مردم، ادارات و بانک ها تعطیل یا در برخی روزها ساعت کار کاهش یافته، اما در استان بوشهر خبری از تصمیمات پیشگیرانه نیست.

این درحالی می باشد که از هفته قبل دمای بالای 50 درجه در شهرهای استان خصوصا مناطق غیرساحلی آغاز شده و ضرورت دارد استانداری بوشهر از اختیارات خود برای اتخاذ تصمیمات مناسب بهره ببرد.

 

000000000000000000000000000000000i738.jpg

 

آینه جم؛ یادداشت علی ملک پور _ فعال رسانه ای: بی تردید در این مقطع حساس که ایران اسلامی به عنوان قدرتی تاثیر گذار در منطقه و جهان شناخته می شود؛ حضور پرشور و با درایت ملت بزرگ ایران در عرصه انتخابات چهاردهم بیانگر بصیرت و بینش سیاسی مردم خواهد بود.
مقام معظم رهبری فرمودند: انتخابات دارد نزدیک می شود، مردم باید آگاهانه پای صندوق‌های رأی بروند و انتخاب کنند.
انتخابات جلوه‌ی بسیار زیبا و جذاب از مشارکت عمومی است؛ مؤثرترین و دموکراتیک ترین وسیله برای این است که هر فردی بتواند آرمان‌ها ، خواست‌ها و مطلوبِ خود را در قالب اجرایی قرار دهد و آن را به تحقق نزدیک کند.
باید پذیرفت در این بین نقش احزاب در مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی غیرقابل انکار است، حضور طیف‌های مختلف سیاسیپ موجب افزایش اعتماد مردم در امر برگزاری انتخابات خواهد شد، ایجاد شور انتخاباتی در چارچوب قانون بایدت نقش‌آفرین باشد.
با نزدیک شدن به چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و در غوغای مناظرات و تبلیغات گروه های سیاسی، این سؤال برای همه ما پیش می آید که به چه کسی رأی دهیم تا تکلیف شرعی و ملی خود را بدرستی انجام دهیم؟ به عبارت دیگر معیار انتخاب کاندیدای اصلح چیست؟
شرکت در انتخابات حق قانونی شهروندان در تمامی نظام های مردم سالار است بویژه در نظام ما به دو پشتوانه قانون و شرع این حق مزین بعبارت نظام مردم سالاری دینی است؛ اگر در انتخاب مصادیق اشتباه شود این حق قانونی بدرستی ادا نخواهد شد.
شاید یکی از بهترین ملاک ها برای تشخیص مصادیق اصلح موارد ذیل باشد که در تعابیر بزرگانی چون امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری نیز آمده است:
۱- داشتن تدین و تعبد ۲- داشتن علم و تخصص ۳- وفاداری به مردم و تلاش برای رضایت آنان ۴- داشتن شجاعت ۵- عدم استفاده از بیت المال در تبلیغات ۶- اسراف نکردن در تبلیغات انتخاباتی ۷- آشنایی با طعم فقر و برخورداری از روحیه کوخ نشینی ۸- عدم همنشینی با ثروتمندان و قدرتمندان ۹- برخورداری از اخلاق اسلامی ۱۰- راستگویی ۱۱- بصیرت سیاسی و اطلاع از مسایل روز ایران و جهان ۱۲- خائن و فاسد نبودن ۱۳- سخنگوی دشمنان نبودن ۱۴- خضوع در برابر قانون ۱۵- اعتقاد به انقلاب نظام و قانون اساسی
بدیهی است که اخلاق انتخاباتی باید توسط کاندیداها و طرفداران آن‌ها رعایت شود، عدم رعایت اخلاق انتخاباتی توسط کاندیدا در تبلیغات و مناظرات و… شاخصی برای شناخت شخص است والا اثر عکس در رای آوری دارد.
 
 
*عسلویه آنلاین

 

767516.jpg

 

آینه جم- معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به تحقق مطالبات ۲۱ همت اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر با پیگیری دستگاه قضا گفت: هفته آینده ۲ هزار میلیارد تومان آن به خزانه برای پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود.
به گزارش آینه جم، حسن اردکانی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با تبریک آغاز هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و شهیدان شهریاری و حیدری و شهدای خدمت از جمله آیت‌الله رئیسی و همراهان، یکی از برنامه‌های مهم دستگاه قضا را احیا حقوق عامه و حقوق شهروندی دانست و اظهار داشت: در این راستا با تلاش رئیس کل دادگستری استان و مجموعه دستگاه قضا اقدامات مهمی در تحقق مطالبات مردم انجام شده است.
وی حل مشکل ته لنجی و کالای همراه ملوان را یکی از مطالبات‌ مهم مردم استان بوشهر دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه معیشت بیشتر مردم ساحل‌نشین استان بوشهر از طریق دریا و دریانوردی محقق می‌شود چالش رفع مشکلات ته لنجی در دستور کار دستگاه قضا قرار گرفت و اقدامات مهمی در سفر لنح‌های تجاری از طریق بنادر مختلف استان بوشهر و ترخیص کالای ته لنجی انجام شد.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان بوشهر از وصول مطالبات شرکت گاز استان بوشهر از شرکت‌های پتروشیمی خبر داد و خاطرنشان کرد: شرکت گاز استان بوشهر 91 همت معادل 91 هزار میلیارد تومان از شرکت‌های پتروشیمی بابت گاز مصرفی طلبکار بود که در راستای حقوق عامه دستگاه قضایی استان بوشهر ورود کرد و تاکنون 40 هزار میلیارد تومان آن به خزانه واریز شده و مابقی بر اساس برنامه زمانبندی واریز می‌شود.
اردکانی یکی از مصوبات سفر قوه قضاییه به استان بوشهر را تعیین تکلیف کالاهای رسوبی و متروکه در انبارهای گمرکات و بنادر استان دانست و اضافه کرد: با پیگیری دستگاه قضایی استان بوشهر تاکنون 7 همت آن تعیین تکلیف شده و حساب خزانه واریز شده است.
وی با اشاره به تحقق مطالبات 21 همت اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر با پیگیری دستگاه قضا گفت: هفته آینده 2 هزار میلیارد تومان آن به خزانه برای پرداخت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: 19 همت دیگر تا سه ماه آینده به حساب خزانه واریز می‌شود که لازم است شهرداران و دهیاران از راه صحیح قانونی ان را هزینه کنند.
اردکانی  با اشاره به اینکه این اعتبارات بیش از 10 برابر اعتبارات عمرانی استان بوشهر در سال گذشته است اضافه کرد: تخصیص اعتبارات عوارض آلایندگی تحول مهم و شگرف در حوزه‌های عمران شهری و روستایی استان بوشهر ایجاد می‌کند.

 

 

آینه جم: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از رشد ۶ درصدی ولادت‌ها در ۲ ماهه امسال خبر داد و گفت: طی این مدت ۲ هزار و ۷۳ ولادت در استان بوشهر ثبت شده است.
 

000000000000000000000000000000000005hft.jpg

به گزارش آینه جم اسکندر پاسالار صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۲ ماهه سال جاری ۲ هزار و ۷۳ ولادت در استان بوشهر ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۹ رشد داشته است.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر، ادامه داد: از میان نوزادان متولد شده در این مدت، هزار و ۱ ۰۳ نوزاد پسر و ۹۷۰ نوزاد دختر است.
 
تولد ۱۱۴ پسر به ازای هر ۱۰۰ دختر
وی، با بیان اینکه طی ۲ ماهه امسال به ازای هر ۱۰۰ دختر ۱۱۴ پسر متولد شده است، گفت: این نسبت جنسیتی در مدت مشابه سال گذشته ۱۰۷ بود؛ این اعداد نشان می‌دهد متولدین پسر در استان بوشهر بیشتر شده است.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر، میانگین سن مادران در استان را نسبت به میانگین کشوری کمتر عنوان کرد و افزود: میانگین سن مادران بوشهری در تولد اولین فرزند ۲۷.۳ است که این میانگین در کشور ۲۷.۴ ثبت شده است.
پاسالار، با اعلام اینکه در شهرستان دیلم مادران به طور میانگین در سن ۲۶.۱ سال دارای فرزند می‌شوند و این شاخص از میانگین استانی کمتر است، تاکید کرد: میانگین سن مادران در سه شهرستان بوشهر، گناوه و جم از میانگین استان و کشور بیشتر است.
 
نام حسین دارای بیشترین فراوانی
وی، تعداد دوقلوهای متولد شده استان در ۲ ماهه امسال را ۴۴ مورد عنوان کرد و گفت: شهرستان بوشهر با ۱۵ مورد، دارای بیشترین واقعه دوقلوزایی در استان است.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر، با اشاره به فراوانی نام‌ها در سال جاری، اعلام کرد: از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت، بیشترین نام‌های انتخاب شده برای پسر به ترتیب «حسین»، «امیرعلی»، «آیهان»، «علی»، «محمد» و نام‌های دختر به ترتیب «فاطمه»، «زهرا»، «نورا»، «رستا»، «دلوین» بوده که در ثبت احوال استان ثبت شده است.

00000000000000000000000000000000008iu480.jpg

 

 

آینه جم-عبدالرضا کللی
حضور مداوم پارس جنوبی جم در صحنه فوتبال کشور حدود یک دهه است که تثبیت شده و علیرغم تمامی فراز و نشیب‌ها این مجموعه توانسته خود را در تمامی رده های سنی و تشکیل تیمهای پایه در فوتبال ایران مطرح کند.
در این بین، علیرغم ثبات موجود و اینکه برای تشکیل یک تیم قوی باید تلفیقی از بازیکنان بومی و غیر بومی استفاده کرد، انتظار می رود بیش از گذشته از وجود نیروهای بومی استان در بدنه باشگاه و تیم پارس جنوبی جم استفاده شود تا بتوان فرصت مناسب تری برای ظهور استعدادهای فوتبالی استان فراهم شود.
با احترام به همه مربیان چند سال گذشته تیم پارس جنوبی جم، باید اذعان داشت که به مربیان بومی هم باید فرصت داد، مربیانی همچون غلامرضا دلگرم که در سطح فوتبال کشور به عنوان یک مربی با دانش و با اخلاق مطرح می باشد.باشگاه پارس جنوبی حم در همه مسابقات فوتبالی بازیکنان زیر ۲۳، امید و جوانان حضور دارد ولی جای سوال اینجاست که چرا این سهمیه ها هم در چند سال اخیر کمتر به بومی ها تعلق گرفته است؟
درصورت توجه ویژه به برخی از مربیان و بازیکنان بومی که در میان سلیقه های مدیریتی و ساختاری از فوتبال استان دور شده و در تیمهای دیگر کشور فعالیت دارند، می توان با تجمیع تمام ظرفیت های فوتبالی استان، یک تیم فنی قوی راهی رقابتهای لیگ دسته یک فوتبال کشور کرد.

 

000000000000000000000000000000000000000000098opy.jpg

 

آینه جم: معاون حقوقی ریاست جمهوری گفت: دولت در انتخابات بی‌طرف است و هیچ یک از مسوولان حق ندارند حامی و یا علیه نامزدهای انتخابات باشند.
به گزارش آینه جم محمد دهقان در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: رئیس جمهور شهید با تمام وجود با استفاده از همه ظرفیت‌ها تلاش کرد و برای خدمت به مردم هیچ فرصتی را از دست نمی‌داد.
وی با اشاره به انتخابات هشتم تیرماه بیان کرد: برگزاری انتخابات باشکوه با حضور گسترده و پرشور مردم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و این مشارکت برگ زرین دیگری در کارنامه مردم و انقلاب اسلامی خواهد بود.
دهقات با بیان اینکه همه کاندیداهای تأیید صلاحیت شده برای ما ارزشمند هستند تصریح کرد: دولت از هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حمایت نمی‌کند و علیه هیچ نامزدی هم نیست.
وی با بیان اینکه هیچیک از مسؤولان حق حمایت و یا مخالفت با کاندیداهای انتخابات را ندارند ادامه داد: مسؤولان نباید حامی یا علیه نامزدهای انتخابات باشند و باید در این زمینه مراقبت لازم صورت گیرد.
دهقان با تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات سالم با رعایت اصل بی‌طرفی خاطرنشان کرد: بستر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را باید فراهم کنیم.

 

00000000000000000000000000000000000000045gg.jpg

آینه جم: دست باز شرکت های هواپیمایی برای گرانفروشی و خواب ناز مسئولان کشوری و استانی، بلیط های پرواز بوشهر- تهران را به 5.5 میلیون تومان رسانده است.
به گزارش آینه جم؛ سایت های اینترنتی فروش بلیط هواپیما، برای مسیر بوشهر- تهران کف قیمت 2 میلیون و 550 هزار تومانی را پیشنهاد می دهند که این نرخ در برخی روزها تا 5.5 میلیون تومان هم رسیده است.

این وضعیت در شرایطی می باشد که طبق آخرین نرخ گذاری انجمن شرکت های هواپیمایی که سال گذشته ابلاغ شد، سقف قیمت پرواز بوشهر- تهران یک میلیون و 316 هزار تومان تعیین شده، اما امروز کف قیمت این مسیر هوایی تقریبا دو برابر سقف قیمت شده؛ تازه اگر خوش شانس باشید و گذرتان به روزهایی نیفتد که قیمت های 5.5 میلیونی پیش روی تان قرار می گیرد!

تا پیش از این هم هزینه سفر هوایی برای بسیاری از شهروندان عادی دشوار بود، ولی رشد آسانسوری قیمت در مسیر بوشهر- تهران، پرواز را برای این اکثریت خاطره می کند. تنها مدیران و افرادی که با هزینه دولتی و شرکتی بلیط هواپیما برای آنها تهیه می شود، دغدغه ای در این خصوص ندارند.

این درحالی است که به دلیل فاصله طولانی بوشهر تا مرکز کشور، سفر زمینی به راحتی سایر نقاط کشور نیست و گاهی برای گارهای اداری و درمانی، پرواز اجتناب ناپذیر است.

همین وضعیت برای دو خط هوای پرتردد دیگر یعنی بوشهر به مشهد و عسلویه به تهران هم حکمفرماست، طوری که تقریبا بلیط های آن دو برابر نرخ مصوب قبلی شده است.

به هرحال کمبود و گرانی بلیط هواپیما را چه بر اثر تحریم ها و فلج شدن ناوگان هوایی بدانیم و چه محصول قیمت گذاری دولتی که دست ایرلاین ها را برای نوسازی و توسعه بسته، مردم عادی گرفتار رشد سرسام آور بلیط های هواپیما شده اند.

وضعیتی که در استانی مثل بوشهر شدیدتر است، استانی که مردمش صدای بلندی برای اعتراض ندارند و مدیرانش هم رغبت پیگیری این موارد ندارند یا اگر هم داشته باشند، نفوذ لازم را ندارند.

 

 

000000000000000000000000000000000014rf.jpeg

آینه جم-مدیر فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس عسلویه از نصب یکی از پیشرفته‌ترین سامانه کمک بازرسی(ایکس‌ری) جهان برای نخستین‌بار در کشور در فرودگاه خلیج فارس عسلویه خبر داد.
به گزارش آینه جم به نقل از پایگاه اطلاع رساتی منطقه ویژه پارس-مجید حاجوند، مدیر فرودگاه عسلویه با اشاره به نصب یکی از پیشرفته‌ترین سامانه کمک بازرسی دنیا در فرودگاه خلیج فارس عسلویه اظهار داشت: این سامانه که از هوش مصنوعی بهره می‌برد موجب ارتقای ضریب ایمنی و امنیت در فرودگاه می‌شود.
وی با اشاره به دستورالعمل دولت مبنی بر تجهیز فرودگاه‌های سراسر کشور به این سامانه مهم و پیشرفته دنیا افزود: در حال حاضر هیچ یک از فرودگاه‌های کشور موفق به نصب چنین سامانه مدرن و پیشرفته‌ای نشده‌اند.
مدیر فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس عسلویه با قدردانی از مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس گفت: این سامانه بسیار مهم با همکاری مدیرعامل منطقه ویژه انرژی پارس خریداری و سپس نصب شد که از توجه وی به این مهم بسیار سپاسگزارم.
وی با بیان اینکه سامانه ایکس‌ری نصب شده در فرودگاه خلیج فارس از نوع 100/100 است، افزود: این سامانه از دو منبع هایمن مدل 100/100 و همچنین هوش مصنوعی استفاده می‌کند که قادر به تشخیص هرگونه مواد منفجره، مواد مخدر، سلاح‌های کریستال و سایر موارد است.
حاجوند تصریح کرد: این سامانه ضمن افزایش سرعت عمل و جلوگیری از اتلاف وقت مراجعین و مسافرین، موجب ارتقا امنیت و ایمنی فرودگاه و پروازها می‌شود.

 

000000000000000000000000000000001rf5.jpg

 

آینه جم-مهدی قزل

به زودی انتخابات دوره چهاردهم رياست‌جمهوري برگزار و نهمین رییس جمهوری اسلامی ایران انتخاب خواهد شد، در اين بين آنچه براي مردم مهم است و همواره در ادوار گذشته برآن تاکيد داشتند تا رییس هر دولتی آن اولويت‌ها را به سرانجام برساند‌، سه مساله فساد، فقر و تورم است.

بر‌اساس گزارش بانک جهانی و سازمان شفافيت بين‌الملل، ايران در ميان کشورهايی که داراي بالاترين درک از فساد هستند، در يک ‌سوم پاييني قرار داشته است. در واقع رتبه 140 در ميان 180 کشور، جايي ميان روسيه و عراق و بسيار بدتر از چين و هند است که خود به‌دليل داشتن سطوح بالاي فساد بدنام هستند.

نکته قابل تامل اينکه صورت عمده بايد گفت که تقريبا بيش از دو دهه است که مديريت اجرايي در ايران با مشکل ناکارآمدي دولت مواجه است. دولت‌هايي که در قبال اجراي قوانين کشور و خاصه مسائل اقتصادي؛ دچار ناکارآمدي هستند و نمي‌توانند قانون و بايدهاي اقتصاد و اجتماع را آنطور که بايد اجرا کنند.

دراين بين بايستي اذعان نمود دولت چهاردهم در صورتي که بخواهد در راستاي اصلاح اقتصادي قدم بردارد، نمي‌تواند مساله تحريم‌ها را فراموش کند. گام برداشتن در راستاي رفع تنش‌هاي منطقه‌اي، کنار گذاشتن رويکرد خصمانه در سياست خارجي و رفع موانع تجارت خارجي اقداماتي هستند که در راستاي رفع تحريم‌ها بايد در دستور کار دولت بعد قرار گيرند.

مشکل ديرپای دیگر، ماندگاری تورم و گرفتاری کشور از سال 90 به بعد با تورم دو رقمی است. (به جز مقطع کوتاهی در زمان اجرای برجام. تورم تمامي بنيادهاي اقتصادي از جمله سرمايه‌گذاري را نابود کرده و با ايجاد نااطميناني در اقتصاد، رشد پايدار کشور را تضعيف و مختل مي‌ کند.

همچنین اهميت نرخ يک‌ رقمي تورم در اين است که طبق پژوهش‌هاي انجام‌شده، تورم‌هاي پايين‌تر از‌10درصد، مي‌تواند اثري محدود و مثبت را بر رشد اقتصادي داشته باشد، اما افزايش تورم در نرخ‌هاي بالاتر از‌10 درصد اثري منفي بر رشد اقتصادي از خود نشان مي‌دهد.

درپايان بايستي اذعان نمود با نگاهي اجمالي به شاخص‌هاي اقتصادي و مشکلاتي که در عرصه‌هاي گوناگون وجود دارد، هر تحليلگر و کارشناس اقتصادي بر اين واقعيت معترف است که در شرايطي که تورم از سويي و تحريم و عدم ارتباطات بين‌المللي از سويي ديگر، گلوي اقتصاد را فشرده است، رشد اقتصادي چشمگيري اتفاق نخواهد افتاد.

 

 

0000000000000000000000000000000WA0032.jpg

 

آینه جم- روابط عمومی کیمیا به یک استان بوشهری رسید
به گزارش آینه جم؛ با حکم مهرداد مظفری مدیر عامل پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه عمران مهرابی به سمت “سرپرست روابط عمومی و مسئولیت های اجتماعی “این شرکت منصوب شد.
به نظر می رسد چراغ اول بومی گزینی را در هلدینگ پترو فرهنگ در سال جدید مهراد مظفری روشن کرد تا اعتماد به نیروهای توانمند استان بوشهر در مجموعه های صنعتی بیش از پیش مشاهده گردد.
  
عمران مهرابی ازکارشناسان خبره این واحد که دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه شیراز و از نیروی های جوان بومی استان بوشهر و شهرستان جم می باشد که با مهر تایید مهرداد مظفری به نیروهای بومی عهده دار این مسئولیت شده است.
 

00000000000000000000000000000000WA0030.jpg

 
 

 

آینه جم: نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش وزیر نفت در مورد آخرین وضعیت تولید بنزین و گازوئیل در کشور، از انفعال وزارت نفت در برداشت از میدان مشترک، کم توجهی به مسئولیت های اجتماعی ونیروهای شرکتی و قراردادی اش انتقاد کرد.

00000000000000000000000000000008j.jpg

به گزارش آینه جم ابراهیم رضائی صبح چهارشنبه در نشست علنی مجلس با حضور وزیر نفت گفت: متاسفانه وزارت نفت ستاد انتخاباتی شده و باید جلوی آن را گرفت. مردم، کشاورز، راننده ها و… از وضعیت سوخت، انرژی و گازوئیل شاکی هستند اما معاونین شما در وزارت نفت مشغول کار سیاسی و انتخاباتی و به دنبال محکم کردن جای خود در دولت بعدی هستند. این آدم های سیاسی را از جنوب تا شمال کنار بگذارید و کار مردم را انجام دهید؛ وزارت نفت که جای رفیق بازی نیست.

رضایی ضمن اشاره به مسئله فشار افزایی به منظور رفع ناترازی در میدان گازی پارس جنوبی، اضافه کرد: متاسفانه کار عملیاتی خاصی صورت نگرفته است، با این روند 3 سال و نیم دیگر گاز منازل مردم قطع خواهد شد.

وی با اشاره به احکام برنامه هفتم که وزارت نفت را برای بهینه سازی مکلف کرده است، تصریح کرد: وزارت نفت تاکنون برای این بهینه سازی چه کاری کرده است و چه برنامه ای دارد؟ برای سرمایه گذاری واقعی بخش خصوصی در صنعت نفت که تاکید رهبر معظم انقلاب نیز است، وزارت نفت چه کاری انجام داده است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به میدان نفتی فرزاد مشترک با عربستان سعودی گفت: الان سعودی ها فعال هستند و سهم ما را می برند اما ما تا به امروز هیچ کاری انجام نداده ایم. آقای وزیر در کمیسیون انرژی مجلس یازدهم قول دادند که فعالیت خود را شروع می کنند اما تاکنون متاسفانه کاری صورت نگرفته است. برای رفع ناترازی علاوه بر این، کارهای دیگری مانند توسعه میادین داخلی هم باید انجام بگیرد که باز هم در این زمینه متاسفانه ضعف داریم.

رضایی در ادامه با اشاره به ظلمی که در حق نیروهای شرکتی و قراردادی شرکت های نفت و گاز می شود، گفت: به آن ها درجه ۲ نگاه می شود در حالی که این ها هم بچه های ما و کشور هستند و باید حق و حقوقشان رعایت شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس دوازدهم با اشاره به بحث عدم ایفای مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، گفت: سوگیری در این زمینه به ویژه در استان بوشهر روشن است و بهتر است آقای وزیر پاسخگو باشند که چرا دود و آلودگی این شرکت ها برای مردم بوشهر است ولی بیمارستانش را در شهر خودش کلنگ می زند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با انتقاد از اقدامات نامناسب وزیر نفت گفت: خوب است آقای وزیر در مورد خانه نشینی و قهر خود با رئیس جمهور شهید هم به مردم توضیح بدهند.

 

 

0000000000000000000000000000005020510.jpg

آینه جم- مصطفی ارجمند

می گویند:

  • رای نمی دهیم تا به نظام سیاسی مستقر مشروعیت ندهیم
  • رای نمی دهیم تا اعتراض مان را به گوش حاکمیت برسانیم
  • رای نمی دهیم چون رای ما تاثیری در روندها ندارد
  • رای نمی دهیم چون رئیس جمهور را از قبل انتخاب کرده اند!
  • رای نمی دهیم چون نسبتی با سیاست نداریم
  • رای نمی دهم چون در انتخابات تقلب می شود؟!

واقعیت این است که با عدم مشارکت 50 درصدی یا حتی 60 درصدی خدشه ای بر مشروعیت نظام وارد نمی شود فقط حق انتخاب مان را دو دستی تقدیم همانان می کنیم که از عدم مشارکت لذت می برند.

اینکه امروز حداقل یک یا دو کاندیدای متفاوت در لیست 6 نفره قرار دارند می تواند نشان از شنیدن خواسته ها باشد؛ چرا نیمه پر لیوان را نبینیم؟ 3 انتخابات گذشته با رای حداقلی، اعتراضی به روندها بود، آیا تغییر شگرفتی در رویکرد مجلس و دولت دیدیم؟ محقانه و بر اساس رای رای دهندگان نسخه پیچیدند و ناچار به پذیرش شدی.

رای ما قطعا در اصلاح روندها تاثیر دارد. تاثیر حداکثری خیر، اما در بخش بزرگی از رویکردها و روندها تاثیر دارد. این را می توان در تفاوت دولت های گذشته و رویکردهای شان دید. به تفاوت پرستیژ و کارایی و ادبیات مدیران ارشد و میانی و پایین دست در دولت های مختلف نگاه کنید؛ یکسان بوده اند؟

رئیس جمهور را از پیش انتخاب نکرده اند حتی اگر برخی جناح ها دلشان بخواهد چنین وانمود کنند که رئیس جمهور انتخاب شده است. اتفاقا معتقدم حاکمیت رئیس جمهور را انتخاب نکرده بلکه این ماییم که می توانیم با خالی کردن میدان رئیس جمهور را از پیش انتخاب کنیم.

در هر جای دنیا به سیاست کاری نداشته باشند ممکن است تاثیری نداشته باشد که آنجا هم تاثیر دارد و اصلا مگر می توان ترامپ و بایدن را یکسان تلقی کرد؟ اگر با سیاست کاری نداشته باشیم سیاست با ما و زندگی مان کار خواهد داش.

هیچگاه به تقلب در انتخابات آن هم آنگونه که گفته شده یا می گویند معتقد نبوده و نیستم. ممکن است مثل برخی ادوار ابر و باد و مه و خورشید و فلک و بذل و بخشش برای پیروزی کاندیدایی کمک کنند اما ساز و کار انتخابات اجازه تقلب چند میلیونی که رئیس جمهوری را جابجا کند نمی دهد.

به عنوان کسی که قریب دو دهه در عرصه سیاست و رسانه بوده ام و تا عمق جان مصائبش را دیده ام و چشم به جاه و مقامی نداشته ام می گویم امروز باید انتخاب کنیم.

صندوق رای بهتر از هر گزینه دیگری است قطعا.

فریب آنها که آن سوی دنیا نسخه می پیچند نخوریم. آنها درکی از ما و دردهای مان ندارند.

جدیدترین مطالب