000000083115.jpg

 

 

آینه جم- اعضای هیئت مدیره شرکت پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه در جلسه عصر امروز با استعفای مهندس امیر گنجی دوست مدیرعامل این شرکت موافقت و دکتر مهرداد مظفری عضو هیئت مدیره را به سمت سرپرست انتخاب کردند.
 
مهرداد مظفری دارای مدرک تحصیلی لیسانس اقتصاد نظری، کارشناسی ارشد برنامه ریزی سیستم‌های اقتصادی و دکتری مدیریت است.
 
عضو هیئت مدیره پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه، رئیس هیئت مدیره هلدینگ انرژی سپهر، معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی بانک صادرات ایران، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صندوق توسعه صنایع دریایی از جمله بخشی از کارنامه مدیریتی مهرداد مظفری سرپرست جدید پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه است.

 

000007jj8.jpg

 

 آینه جم- مهدی جعفری زاده

حذف یارانه دولت از کالاهای اساسی و ارز حمایتی در سال گذشته فشارهای زیادی را بر مردم به ویژه بر اقشار ضعیف و متوسط جامعه وارد کرد، به طوری که به دنبال آن قیمت همه کالاها و خدمات چندین برابر افزایش یافت و مردم در شرایط بسیار سخت تری نسبت به سالهای قبل قرار گرفتند.

آنچه روز گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه اعتراف و اقرار کرده و گفته: «سال گذشته به علت حذف ارز حمایتی، فشار اقتصادی زیادی بر مردم تحمیل شد که پیرو آن امسال سیاست کنترل تورم و مدیریت اثرات ناشی از افزایش نرخ ارز اجرا شد که البته هنوز نتایج رضایت بخشی را به دنبال نداشته است»

این سخن از همان ابتدای حذف ارز حمایتی، توسط دلسوزان و متخصصان بارها بیان شد و همه تاکید کردند که عواقب این اقدام، همه جامعه را به رنج و سختی مضاعف خواهد انداخت اما ظاهرا گوش شنوایی نبود تا امروز که رئیس سازمان برنامه و بودجه به این «فشار زیاد تحمیلی» اقرار کرده است.

البته این قدم خوبی است که مسئولان مشکل به وجود آمده را بپذیرند چون قدم اول برای حل هر مشکل پذیرفتن وجود مشکل است. در این مرحله باید مشکل را همانطور که هست شناخت و پذیرفت و علل و آثار آن را نیز شناخت و قبول کرد.

اما قدم دوم که بسیار مهم تر است «ارائه و اجرای راهکار و راه حل» آن مشکل است.

اگر راهکار و راه حل دقیق و صحیحی ارائه و اجرا نشود، مشکل همچنان باقی خواهد ماند. باقی ماندن مشکل و حل نشدن آن همچون استخوان لای زخم است و مردم را آزار می دهد.

این فشار و فشار نورم و عدم دسترسی مردم به کالاها و خدمات و مایحتاج زندگی آنها توان و انرژی را از آنها سلب کرده و نقش آنان را در توسعه کشور متزلزل می کند. پس باید هرچه زودتر فکری برای انبوه مشکلات مردم کرد و شرایط را به نفع جامعه تغییر داد.

000000004758722.jpg

 

آینه جم : رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس (بوشهر) از صادرات ۴۰۰ هزار یورویی شرکت ها برای نخستین بار از زمان تاسیس آن خبر داد و گفت: همچنین در تولید جلبک و محصولات جانبی آن رتبه اول کشور داریم.

 

000001689470.jpg

 

آینه جم- یک روز پس از انتشار این گزارش، اداره کل دامپزشکی استان در اطلاعیه ای برگشت میگوهای صادراتی را تکذیب کرد.

0000001900000.jpg

 

آینه جم- مشاور وزیر و مدیرکل حوزه‌ وزارتی وزارت کار و رئیس مرکز حراست این وزارت خانه در سفر به عسلویه از مجتمع پتروشیمی جم بازدید کردند.

به گزارش آینه جم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی جم؛ «مجتبی مولوی»، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه‌ وزارتی و «سید احمد هاشمی»، مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر روز پنجشنبه، 10 آذرماه 1402 به بازدید از این مجتمع عظیم رفتند.

مدیرعامل پتروشیمی جم در این بازدید ضمن ارائه گزارش مراحل تعمیرات اساسی مجتمع ،  شرحی از روند فعالیت واحدهای تولیدی پتروشیمی جم را در اختیار این دو مدیر ارشد وزارت کار قرار داد.

شرکت پتروشیمی جم که از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است طی ۳۰ روز گذشته عملیات تعمیرات اساسی خود را با موفقیت به انجام رسانده و هم اکنون در مدار تولید قرار گرفته است.

000000031202WA0024.jpg

 

 

به گزارش آینه جم به نقل از روابط‌عمومی شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه؛ پرچم مقدس کشورمان  در شرکت‌ مخازن سبز برافراشته شد. 
این پرچم با  مساحت ۴۰ متر مربع  با دستور مدیرعامل محترم شرکت و پیگیری روابط‌عمومی ،  همزمان با هفته‌ بسیج و سالگرد شهادت دانشمند بزرگ ایران شهید محسن فخری‌زاده در شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه به اهتزار در آمد.

00000000007n8n.jpeg

عطرافشانی قبور شهدای گمنام توسط کارکنان شرکت 
مراسم غبار روبی، عطرافشانی و گلباران گلزار مطهر شهدا همزمان با هفته بسیج و سومین سالگ
رد شهادت محسن فخری زاده در گلزار شهدای منطقه پارس با حضور کارکنان شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه برگزار شد.
برپایه این گزارش هدف از غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا تجدید بیعت با آرمان های این عزیزان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که موجب می شود انسان بدون نگاه به جنبه مادی کاری آن را انجام دهد.
همچنین ایستگاه صلواتی در سایت مخازن برپا شد

 

00000007462.jpeg

 

آینه جم- حراست مجتمع مسکونی پارس جم اطلاعیه صادر کرده که از ابتدای دی ماه ۱۴۰۲،  ورود شهروندان از درب حاشیه اتوبان ممنوع است و فقط کسانی اجازه تردد دارند که با ارائه کپی کارت پرسنلی، کپی گواهینامه رانندگی، کپی کارت خودرو به حراست مجتمع مسکونی پارس، کارت تردد دریافت کنند.
گویا به بزرگواران در شرکت های گازی به عنوان متولیان اداره مجتمع یادآور شد: 
اول: به لحاظ امنیتی، هیچ تفاوتی میان درب های ورودی شهرک مسکونی پارس جم نیست. نه از میدان گاز، کسی را تفتیش می کنند نه از حاشیه اتوبان! پس چرا هر از چندگاه، تصمیمات غیرکارشناسی می گیرید؟!
دوم: فرض کنیم این اقدامات برای افزایش امنیت ساکنان صنعت در شهرک هاست؛ مگر در شهرک ها چه اتفاقاتی رخ می دهد که در شهر جم رخ نمی دهد آنهم وقتی بخش بزرگی از همین خانواده های صنعت در شهر جم ساکن هستند و امنیت شان هم برقرار است؛ نه دیواری دور شهر کشیده اند و نه حراستی وجود دارد!
سوم: شهرک مسکونی پارس جم پراست از خانواده هایی که یا به سبب یا نسب، با شهروندان جم مرتبطند و رفت و آمد دارند، بخشی از ساکنان شهرک هم کارکنان و مدیران سایر دستگاه ها هستند که کارت پرسنلی نفت و گاز ندارند؛ قرار است رفتارهای تبعیض آمیز و تاسف بار دهه ۷۰ و ۸۰ را مجددا زنده 
کنید؟! 
نکند علاقه دارید دو درب ورود از محدوده بلوار شهر جم هم با مصوبه شهرداری جم خروج ممنوع شود؟! احیانا احساس بدی نخواهید داشت؟ ساکنان این سوی شهر هم امنیت می خواهند دیگر؟!
چهارم: مدیران صنعت، از روی این متن، چند بار بنویسند تا یادشان نرود. قریب نیمی از جمعیت شهر جم ساکن شهرک ها هستند و به لحاظ تقسیمات کشوری و طرح جامع شهری، در محدوده شهر جم قرار دارند پس حق ندارند تصمیمات برای بخشی از شهر بگیرند؟
بستن مسیر ورود به شهر جم برای سایر شهروندان، درست مثل این است که شهرداری هم ۴ ورودی دیگر شهر را ببندد و بگوید پرسنل صنعت، فقط از همان در شهرک وارد شوند یا شورای ترافیک شهرستان، ورود خودروهای شرکتی و اتوبوس ها و مینی بوس ها را به خیابان های شهر ممنوع کند هر چند که این تصمیم اتفاقا توجیه منطقی دارد ولی تصمیم به بستن درب شهرک به روی شهروندان هیچ توجیهی ندارد الا سلیقه ی مدیران صنعت که امیدواریم بر مبنای گلایه اعضای خانواده از شلوغی آنور شهرک گرفته نشده باشد.
این رفتارها نه امنیت ساز است نه اعتماد ساز و شاید ناچار شوید در گام بعدی، مقابل درب های شهرک، تک تیرانداز مستقر کنید!
صد البته که چنین تصمیماتی هم امنیت می زداید و هم اعتماد می سوزاند پس با تفکر دهه ۶۰ مدیریت نکنید لطفا!
 
 
*** آوای بوشهر 

 

000000000opy.jpg

 

آینه جم- پتروشیمی بوشهر بعنوان ابرپروژه شستان همواره عملکرد آن مورد توجه بوده است. بطوریکه در مسیر تولید و اجرای پروژه های در دست اجرای خود با چالش ها و موانع بسیاری روبرو و نیز مشکلات انباشت شده فراوانی را با خود همراه داشته است.
خوشبختانه با تغییر در مدیریت و ترکیب هیات مدیره پتروشیمی بوشهر از تیر ماه سال جاری، علیرغم گرمای طاقت فرسای تابستان و به تبع آن راندمان پایین تر به نسبت ماههای دیگر سال، روند پیشرفت پروژه رو به بهبود و رشد قرار گرفت. پیش بینی می گردد درصورت تامین منابع مالی و پیش رو بودن فصول خوش آب و هوای منطقه و تصمیمات و تدابیر هیات مدیره و مدیرعامل روند اجرای پروژه سرعت قابل محسوسی خواهد گرفت.
     موید این ادعا پیشرفت فیزیکی اجراء فاز 2 در دوره 5 ماهه اخیر (از ابتدای تیر ماه تا انتهای آبان ماه) می باشد که برابر 4.03% و بطور میانگین ماهیانه 0.81% بوده است.
     بطوریکه در طرح الفین در طی این مدت پیشرفت فیزیکی بخش اجراء 2.79% و از 87.20% به 89.99% رسیده است. در طرح اتیلن گلایکول در طی این مدت پیشرفت فیزیکی بخش اجراء 4.0% و از 76.47% به 80.47% رسیده است. در بخش یوتیلیتی و آفسایت نیز در طی این مدت پیشرفت فیزیکی بخش اجراء 6.48% و از 75.01% به 81.49% رسیده است.
     در حالیکه در مدت زمان مشابه 5 ماهه (از ابتدای بهمن ماه سال گذشته تا انتهای خرداد ماه سال جاری)، تنها 1.30% در بخش اجرای طرح الفین، 0.16% در بخش اجرای طرح اتیلن گلایکول و 1.39% در بخش اجراء یوتیلیتی و آفسایت و در کل بخش اجراء فاز 2، 0.98% و بطور میانگین 0.2% بطور ماهیانه پیشرفت داشته است.
     درصد پیشرفت فیزیکی بخش اجرای طرح فاز 2 در دو دوره مدیریت بصورت مقایسه ای در نمودار زیر مشخص می باشد:
 
 

000000006copy.jpg

 
 

 

000000000000sanmordjok.jpg

آینه جم- حسن مرادی

تاوان بی کفایتی مدیران صندوق های بازنشستگی که عموما دولت نیز تاثیر عمده ای بر انتصابات و تصمیم گیری ها و سرمایه گذاری آنها دارد را باید بیمه شده ها و بازنشستگان پرداخت نمایند.

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000003697137.jpg

 

 

آینه جم- حدود سه ماه دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و بسياري از نامزدها در حال رایزنی انتخاباتی هستند. 
➖یکی از نامزدهای مجلس در حوزه جنوب استان؛ سید اسدالله علمداری است. 
➖علمداری از چهره‌های بانفوذ و شناخته شده در جنوب‌ استان است. 
➖خیلی ها معتقدند علمداری معادلات جنوب استان بوشهر را تغییر داده است. 
➖علمداری بدون شک يکی از شانس های اصلی بهارستان از حوزه‌ دیر، کنگان، جم و عسلویه است. 
➖حضور علمداری قطعأ به شور و شعف انتخابات کمک‌ خواهد کرد و موجب افزایش آمار مشارکت‌ خواهد شد 
➖جمع کثیری از فعالان اجتماعی و سیاسی و همچنین کارکنان شرکت‌های نفت ، گاز و پتروشيمي حمایت خود را از سيد اسدالله علمداری اعلام‌ کرده‌ اند.
➖در شبکه های اجتماعی نيز علمداری به عنوان یکی از شانس های انتخابات عنوان شده است
➖هفته هاي آینده که‌ تنور انتخابات داغتر خواهد شد بیش‌تر به‌ معرفي این کانديدای محبوب مجلس‌ خواهیم پرداخت.
 

000000000065WA0016.jpg

 

 

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000pic-16551-1439973576.jpg

 

 

به گزارش آینه جم؛شرکت تعمیرات و پشتیبانی نیروگاه های اتمی (سهامی خاص) جهت کار در نیروگاه اتمی بوشهر از واجدین شرایط دعوت به همکاری می‌نماید.
این شرکت از بین دانش‌آموختگان مرد دوره کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت قراردادی، از طریق آزمون کتبی و سایر مراحل بکارگیری، نیرو جذب می‌کند.
داوطلبان محترم برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر از تاریخ ۸ آذرماه تا ۲۱ آذرماه میتوانند به آدرس اینترنتی www.hrtc.ir مراجعه کنند.

مقاطع تحصیلی مورد نیاز کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد

جهت اطلاع کارجویان این پست را منتشر کنید.

ثبت نام تا ۲۱ آذرماه ۱۴۰۲

 

دانلود دفترچه راهنما

0000000002451.jpg

 

آینه جم : مجلسی که وعده شفافیت می داد، نه تنها چندین بار به بررسی طرح ها به صورت محرمانه و با قید اصل هشتادوپنج موافقت کرد، که حتی بارها و بارها جلسات مجلس را غیرعلنی کرد، مانند آنچه در جلسه بررسی استعفای الیاس نادران رخ داد.

 

0000000yu7344.jpg

 

آینه جم-:فرمانده انتظامی استان از برخورد قانونی متناسب پلیس فتا با  چهار نفر از اشخاصی که در قالب پیکرتراشی و جراحی زیبایی ،اقدام به انتشار محتواهای تصاویر خصوصی مراجعین و شهروندان در فضای مجازی می نمودند،خبر داد.
به گزارش آینه جم به نقل از سایت پلیس، سردار "حیدر سوسنی"گفت: گردانندگان این صفحات اینستاگرامی پس از تصویر برداری از مشتریان خود برای جذب دنبال کننده ، افزایش درآمد و بالا بردن میزان مراجعه مشتری ،اقدام به انتشار این تصاویر خصوصی در فضای مجازی حتی در مواردی بدون رضایت مراجعین خود برای عموم نموده  و با این اقدام مجرمانه ، ضمن ترویج ابتذال باعث بروز مشکلات حیثیتی برای برخی از شهروندان می گردیدند. 
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اقدامات شبانه روزی و تخصصی پلیس فتا استان در برخورد قاطعانه با ادمین اینگونه تارنماها،بیان داشت: رصد و پایش مستمر فضای مجازی با هدف سالم سازی و حراست از آبرو و حریم خصوصی کاربران بویژه خانواده ها در اولویت ماموریت های افسران سایبری پلیس فتا بوده و در این موضوع خاص نیز با هماهنگی قضایی،متهمین را احضار یا دستگیر نموده و پس از انجام تحقیقات تکمیلی و حذف تمامی محتواهای مجرمانه از تارنماهای در اختیار که بعضا صدها هزار دنبال کننده نیز داشته اند،به مراجع ذیصلاح قضایی جهت سیر مراحل نهایی قانونی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی استان در خاتمه اعلام داشت: به صاحبان اینگونه مشاغل و گردانندگان صفحات و تارنماهای مشابه، تذکر جدی میدهیم تا قبل از اینکه فعالیت مجرمانه و غیرقانونی آنها توسط پلیس فتا رصد و پرونده قضایی برای آنان تشکیل شود،شخصا نسبت به حذف هرگونه محتوای نامتعارف و خلاف اخلاق و قانون از صفحات و تارنماهای در اختیار خود اقدام نموده و یقین بدانند که پلیس با مجرمینی که به هرشکلی آبروی مردم و حریم خصوصی آنها را در فضای مجازی به مخاطره می اندازد،برابر قانون برخوردی قاطعانه و بازدارنده خواهد داشت.

 

00000000055WA0007.jpg

 

 

آینه جم- پس از ارزیابی‌های صورت گرفته در بین شرکت‌های پتروشیمی و صنایع مختلف کشور، مدیرعامل شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه به عنوان مدیر سال ۱۴۰۲  معرفی شد.
 
به گزارش آینه جم به نقل از روابط‌عمومی شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه در هشتمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال که از سوی وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت‌ ارتباطات و مجلس شورای اسلامی برگزار شد، نشان عالی مدیر سال صنعت و اقتصاد کشور  به مهندس باتماني مدیرعامل شرکت مخازن سبز پتروشیمی عسلویه اهدا شد.
 
هشتمین دوره اهداي جایزه‌ مدیر سال کشور با رویکرد معرفي مدیران ارزش آفرینی که در زمینه پایدار سازی کسب و کار، خلاقیت، نوآوری و اشتغال‌ زائی در میان تحریم ها و مسائل اقتصادی کشور گام‌های موثری برداشته اند  شامگاه چهارشنبه هشتم آذرماه ۱۴۰۲  با حضور مسؤولان عالی رتبه کشور، مدیران شرکت‌ها و صنایع بزرگ ایران در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
 
گفتنی است شرکت‌ مخازن سبز پتروشیمی عسلویه نقش موثری در ذخیره سازي و صادرات محصولات پتروشیمی کشور را دارد و توانسته در زمینه توليد ، ارزآوری ، اشتغال زائی و مسؤولیت های اجتماعی گام‌های مهمي را  بردارد.

0000000076uy.jpg

 

آینه جم-مهدی نقیبی، کارمند فناوری اطلاعات سازمان منطقه ویژه پارس موفق به ثبت نخستین رکورد کشوری پرنده زردپره رخ سیاه در عسلویه شد.

به گزارش آینه جم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس- سید مهدی نقیبی، کارمند فناوری اطلاعات سازمان منطقه ویژه پارس در آبان ماه سال جاری موفق شد برای اولین بار این‌گونه را در محدوده منطقه ویژه پارس مشاهده و ثبت کند.

زردپره رخ سیاه که برای اولین بار در ایران مشاهده میشود از خانواده گنجشکسانان می باشد که زیستگاه اصلی این پرنده مرکز و شرق آسیا می باشد.

این نخستین ثبت از این گونه در ایران و استان بوشهر محسوب شده که توسط سایت جهانی پرنده نگری و همچنین کمیته ثبت پرندگان ایران مورد تایید قرار گرفته و به فهرست پرندگان ایران اضافه شده است.

مهدی نقیبی کارمند فناوری سازمان منطقه ویژه پارس از سال ۹۱ در سازمان منطقه ویژه پارس مشغول به کار‌ است و شش سال است که به صورت حرفه‌ای عکاسی حیات وحش و پرنده نگری انجام می‌دهد.

این پرنده نگر و عکاس حیات وحش تا کنون بیش از ۳۶۰ گونه از پرندگان ایران را مشاهده و ثبت کرده است که دو مورد آن برای نخستین بار در ایران مشاهده و به لیست پرندگان ایران اضافه شده است.

از پرنده‌های ثبت شده این فعال محیط زیست بیش از ۱۷۰ گونه پرنده در منطقه ویژه پارس ثبت شده است که بیانگر تنوع زیستی و اقلیمی استان بوشهر است.

 

0000000436orig.jpg

00000000076.jpg

 

 

آینه جم- سخاوت اسدی، مدیر عامل سازمان منطقه در همایش بین‌المللی "غزه مظلوم و مقتدر" که صبح امروز چهارشنبه ۷ آذر در محل سالن همایش‌های خلیج فارس این سازمان برگزار شد مسئله فلسطین را مسئله اول جهان اسلام برشمرد.
به گزارش آینه جم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس-همایش بین‌المللی «غزه مظلوم مقتدر» روز چهارشنبه ۸ آذرماه از ساعت ۸ صبح با حضور علمای شیعه، اهل تسنن و مردم در سالن همایش‌های خلیج فارس سازمان منطقه ویژه پارس  برگزار شد.
همایش بین‌المللی «غزه مظلوم مقتدر» با حضور شیخ نمر زغموت رئیس شورای اسلامی فلسطین و با حضور مهمانان داخلی و خارجی، نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهرو مسؤولین استانی برگزار شد.
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در این همایش جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین را بازنمایی جمله تاریخی امام خمینی(ره)  پیش روی جهان اسلام برشمرد که مسئله اول جهان اسلام مسئله فلسطین است و امروزه همه مسلمانان از شیعیان جهان گرفته تا اهل تسنن جبهه‌های مقاومت در برابر این رژیم جعلی تشکیل داده‌اند.
اسدی با تآسی از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب ، حضرت آیت الله خامنه‌ای، گفت: قضیه غزه دو جنبه دارد هم نشان دهنده مظلومیت است و هم اقتدار، رژیم تروریستی صهیونیستی هیچ حدی برای کشتار مردم مظلوم غزه ندارد اما مقاومت مردم غزه در برابر این جنایات نشان دهنده صبر و توکل آنها است که باعث شده است آنها پیروز میدان باشند.
وی ادامه داد؛ رهبر انقلاب فرمودند این ضربه‌ای که رژیم غاصب از این عملیات خورد ضربه‌ای تعیین کننده بود که تا کنون در تاریخ این کشور سابقه نداشت و هر چه که می‌گذرد بزرگی این کار نمیان تر است و سفر نمایندگان آمریکا و غربی به سرزمین‌های اشغالی نشان دهنده آن است که این کشور در حال فروپاشی است.
 

0000000006hy.jpg

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس همچنین افزود؛ عملیات طوفان اقصی ۵۰ روز پیش جوانان فلسطینی در غزه بار دیگر ثابت کرد که منزلگاه رژیم غاصب صهیونیستی سست و به سان خانه عنکبوت است، رژیمی که آن چنان به اقتدار پوشالی خود مطمئن بود که شهرک‌های خود را در سرزمین‌های فلسطینی  تا ۶ کیلومتری مرز غزه گسترش داده بود، به خیال خام که امنیت پوشالیش خدشه ناپذیر است. اما جنبش جوانان فلسطینی بار دیگر ثابت کرد که ید الله فوق ایدیهم.
اسدی همچنین گفت؛امروز کافی است حامیان اسرائیل در جهان را با تعداد کشورهایی که خواهان قطع روابط دیپلماتیک با اسراییل هستند را مقایسه کنیم تا ببینیم که پیروز نهایی این نبرد نا برابر کیست.
وی با اشاره به بیش از ۱۰ هزار قربانی با بالاترین آمار تلفات کودکان و زنان نسبت به هر جنگ دیگری در جهان در کنار هجوم وحشیانه به بیمارستان‌ها و مراکز اسکان پناهجویان این اقدامات را نشان گر دیگر ماهیت این رژیم کودک کش برشمرد به نحوی که داد کشورهای دجال حامی این رژیم نیز درآمده است.
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در پایان گفت؛این زلزله ویرانگر سازه‌های رژیم غاصب را ویران کرده که بعید است بتواند با تمام حمایت کشورهای غربی از این شکست سر بلند کند و هیچ کشور مسلمانی به تعبیر رهبر انقلاب دشمنی به سان رژیم صهبونیستی تا کنون نداشته است و بر همه مسلمانان واجب است این لکه ننگ را هرچه زودتر از صحنه روزگار محو نمایند.

 

 

 

 

به گزارش آینه جم به نقل از روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول، نمایشگاه عکس مصوت «دلتنگی‌های خصوصی» که شامل عکس‌هایی از دوران دفاع مقدس و داستان‌های صوتی برای هر عکس می‌شود، همزمان با آغاز هفته بسیج با ابتکار شرکت پلیمر آریاساسول در ساختمان مرکزی ساتا آغاز به کار کرد.
روایت‌های این تصاویر همسو با زنده نگهداشتن یاد و خاطره ایثارگران، شهدا و خانواده‌های آن‌ها است و در روز ابتدایی با حضور کارکنان ساتا استقبال خوبی از این نمایشگاه شد.

large_IMG_20231129_WA_0004_824244c0b6.jpg

large_IMG_20231129_WA_0001_26da71e284.jpg

large_IMG_20231129_WA_0002_d833112ace.jpg

large_IMG_20231129_WA_0005_14fb59a334.jpg

large_IMG_20231129_WA_0006_e10ae3fc0d.jpg

large_IMG_20231129_WA_0003_7b85168128.jpg

 

0000000ko98.jpg

 

آینه جم: اگرچه اغلب بوشهری ها احساس شان می گوید نرخ کالا و خدمات در این استان گرانتر از سایر نقاط کشور است، اما مدتی است مرکز آمار در گزارش های ماهیانه اش به رد آن می پردازد.

000000geHandler.jpeg

 

 

آینه جم- سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری در سفر به عسلویه از واحدهای فنی و پروژه‌های توسعه‌ای پتروشیمی جم بازدید کرد.
به گزارش آینه جم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی جم؛ «مهدی مسکنی»، سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری؛ «علیرضا زمان‌پور»، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری و هیات همراه صبح روز دوشنبه 6 آذرماه 1402 وارد عسلویه شده و در جلسه‌ای با حضور رئیس هیات مدیره، مدیرعامل و جمعی از مدیران پتروشیمی جم حضور یافتند.
در این جلسه مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره پتروشیمی جم ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای عملیات بزرگ اورهال 1402 این مجتمع بر اجرای دقیق و منطبق با برنامه‌ریزی عملیات اورهال سال 1402 تاکید کرد.
مهندس عبدالرحیم قنبریان ضمن خیرمقدم به مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و هیئت همراه و عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: «فعالیت و روند تولید پتروشیمی جم تاثیر مستقیم بر تولید گاز کشور دارد و در اقتصاد و تولید منابع ارزی کشور نیز بسیار تاثیرگذار و سهیم است.»
وی با اشاره به اینکه جم جز تاثیرگذارترین شرکت‌های منطقه عسلویه و کشور ایران است، اظهار کرد: «پتروشیمی جم سالانه حدود 1.7 میلیارد دلار درآمد دارد که حدود 500 میلیون دلار درآمد ارزی است آن هم با وجود محدودیت‌هایی که برای ما (پتروشیمی جم) و جم‌پیلن ایجاد کرده‌اند، وگرنه ظرفیت کسب درآمد ارزی تا مرز 1 میلیارد دلار نیز وجود دارد.»
مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره پتروشیمی جم در پایان خاطرنشان کرد: «اجرای عملیات اورهال پتروشیمی جم در این 30 روز یک جهاد بود، در اینجا فرصت را مغتنم می‌دانم تا ضمن قدردانی، به همه همکارانم در پتروشیمی جم خدا قوت بگویم.»
در ادامه این جلسه گزارش عملکرد، برنامه‌های عملیاتی، برنامه تولید و فروش سال آینده، مشکلات و چالش‌های پیش روی شرکت و راهکارهای پیش‌بینی شده ارائه گردید و همچنین عملکرد مالی و سودآوری شرکت، رفع گلوگاه‌ها و افزایش ظرفیت تولید، وضعیت پیشرفت پروژه‌های توسعه‌ای، موفقیت‌های جم در تولید داخلی و توسعه‌ی سبد محصولات صنعت پتروشیمی کشور، بازارهای بین‌المللی و چالش‌های آن، استراتژی‌های فروش و چشم‌انداز و برنامه‌های پیش رو مطرح شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد: «باید روی طرح‌های توسعه کار کنیم، می‌شود منابع کشور را به این طرح‌های ارزشمند اختصاص داد.»
مهدی مسکنی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: «مایه‌ی افتخار است که در طلیعه هفته‌ی بسیج در جمع مجاهدان اقتصادی عرصه پتروشیمی کشور هستیم.»
وی افزود: «انصافاً تلاش و پایمردی زحمات خالصانه نیروها در به ثمر رساندن اورهال در بازه زمانی سی روزه ستودنی است، به گفته مدیر مجتمع در بعضی روزها با مجموعه پیمانکاران و نیروهای داخلی، به 5000 نفر می‌رسیده است. من به نیابت از دکتر مرتضوی، وزیر محترم کار و به دعوت جناب مهندس قنبریان خدمت شما رسیدم تا خدا قوت جانانه‌ای بگویم و از این تلاش بی‌ریا و کار بزرگی که در تعمیرات اساسی 1402 پتروشیمی جم انجام شد تقدیر نمایم.»
مسکنی بیان کرد: «در بازدید از مجتمع، با نگاه به قسمت‌های مختلف می‌بینیم کشور مدیون و مرهون تلاش افراد زیادی است که گاه به چشم نمی‌آید، بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب هر کسی که دلش برای ایران می‌تپد بسیجی است.
سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری گفت: «امروز توجه به حوزه ی اقتصادی یک امر بسیار مهم است ، چرا که دشمن هر جا ببیند اتفاق مثبتی می‌افتد و رشد و توسعه رقم می‌خورد شروع به تخریب و ضدتبلیغ می‌کند.»
وی با بیان اینکه عمده اقشار جامعه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سروکار دارند، تاکید کرد: «ما یک کسب‌وکار اجتماعی هستیم که منافع اینجا صرف رفاه اجتماعی هموطنان و شهروندان می‌شود. ما اگر بتوانیم هم‌افزایی ایجاد کنیم حتما قادر به بالا بردن بهره‌وری خواهیم بود و در نتیجه هزینه‌ی از دست دادن فرصت‌ها و هدر دادن زمان را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهیم.»
مهدی مسکنی تصریح کرد: «سبد متنوع محصولات و ظرفیت‌های قابل توجه موجود در صندوق بازنشستگی باید قدر دانسته شود. باید فکر کنیم در دوران مدیریت خود می‌خواهیم چه بذری بکاریم تا ثمره‌ی آن به آیندگان برسد.»
پتروشیمی جم از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با هدف هدف سازماندهی و مدیریت زنجیره‌ای ارزش‌آفرین شکل گرفته و رو به گسترش است و توسعه این زنجیره از اهداف و راهبردهای کلیدی سهامداران به شمار می‌رود. این مجموعه با توجه به تنوع دریافت خوراک و تولیدات مختلف الفینی در منطقه ویژه انرژی پارس دارای موقعیت ویژه‌ای است.
گفتنی است سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل هلدینگ صباانرژی و هیات همراه در سفر به منطقه عسلویه ضمن حضور در مجتمع و جلسه با مدیران، از واحدهای فنی و پروژه‌های توسعه‌ای پتروشیمی جم بازدید کرد.

جدیدترین مطالب