آینه جم : در آیینی ضمن معرفی علی سلیمانی به‌عنوان ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از خدمات بهروز قره‌بیگی مدیرکل قبلی قدردانی شد.

به گزارش آینه جم  به نقل از تسنیم؛ آیین تکریم و معارفه ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر با حضور فریده زبیدی معاون حقوقی‌ و نظارت گمرک ایران و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی استان بوشهر ظهر امروز در اداره کل بنادر و دریانوردی استان برگزار شد.

در این مراسم معاون حقوقی‌ و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تغییرات مدیریتی یکی از اصول روند توسعه و پیشرفت است اظهار داشت: بهروز قره‌بیگی ناظر گمرکات و مدیرکل گمرک استان بوشهر دارای شایستگی و توانمندی بالایی است که به استان خوزستان در همین پست انتقال یافته است.

فریده زبیدی رسالت گمرک را اجرا سیاست‌گذاری مصوبات دولت و قوانین دانست و تصریح کرد: ترخیص کالا بر اساس سیاست دولت، قوانین و بخشنامه‌های دستگاه‌های ذیربط انجام می‌شود که 98 درصد آن مربوط به  وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی است و گمرک نیز در مقام دخل و تصرف در این قوانین نیست.

وی با بیان اینکه بیشتر کالاهای اساسی از گمرک بندر امام خمینی (ره) ترخیص می‌شود خاطر نشان کرد: نهاده‌های دامی، ذرت، برنج و دیگر کالاهای اساسی بیشتر از گمرک بندر امام  (ره) ترخیص می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر نیز با بیان اینکه امرار معاش بیش از یک سوم جمعیت استان از طریق کالای همراه ملوان انجام می‌شود تصریح کرد: در استان بوشهر بیش از 300 هزار نفر با کالای همراه ملوان امرار معاش می‌کنند.

محمد تقی ایرانی از تصویب آیین‌نامه کالای همراه ملوان (ته لنجی) پیشنهادی این استان در هیئت دولت خبر داد و بیان کرد: تصویب این آیین‌نامه در نهایت به نفع مردم تمام می‌شود.

وی حمایت از کالای ته لنجی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: اکنون با زمینه‌سازی، دولت واژه نامانوس قاچاق بر روی کالای همراه ملوان برداشته است و در این راستا تجارت و مبادلات مرزی شغل پدران و نیاکان مردم ساحل‌نشین استان بوشهر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ظرفیت گردشگری را مورد اشاره قرار داد و افزود: بنادر استان بوشهر باید تبدیل به مرکز توریست تجاری شوند که این فرایند بدون تردید منجر به چرخیدن چرخ اقتصاد آنان خواهد شد.

در این آیین ضمن معرفی علی سلیمانی به‌عنوان ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از خدمات بهروز قره‌بیگی مدیرکل قبلی قدردانی شد.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر معرفی شد + تصویر

[کد خبر:AJ38745]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب