IMG-20230914-WA0012.jpg

به گزارش آینه به نقل از  روابط عمومی شرکت بین المللی ساروج بوشهر  تعمیرات اساسی سیستم فیلتراسیون دودکش اصلی کارخانه سیمان کنگان و تعویض کیسه های بگ هاوس این کارخانه با موفقیت به اتمام رسید.
بنا به این گزارش تعمیرات بمحض ورود  کیسه های فیلتر خریداری شده شروع و پس از تعویض کیسه و قفسه های مربوطه و پاکسازی ، مشعل کوره روشن شد. در این تعمیرات همچنین سایر دپارتمان ها نیز با توجه به توقف چند روزه  اقدامات مربوط را انجام دادند. 
رحمانی مدیرعامل شرکت سیمان ساروج نیز  ضمن تشکر از تلاش های واحدهای ذیربط در تهیه و تعویض کیسه ها با اشاره به مشکلات تخصیص ارز برای تهیه کیسه های بگهاوس افزود: با اینکه این شرکت خود صادرکننده بوده و در ارزآوری نقش مهمی دارد متاسفانه بر اساس آخرین دستورالعمل های بانک مرکزی امکان استفاده از ارز خود جهت خرید تجهیزات را نداشته و این مساله فرایند خرید تجهیزات و مواد مورد نیاز خارجی که مشابه داخلی ندارند را بسیار طولانی نموده و باعث آسیب به این قبیل از تولیدکنندگان می شود، همچنین با توجه به فراگیر بودن این مشکل در سایر صنایع کانی، حمایت از شرکت های دانش بنیان برای تولید داخل کیسه های فایبرگلاس با پوشش PTFE و رفع وابستگی ضروری بنظر میرسد
شایان ذکر است سیستم فیلتراسیون کارخانه سیمان کنگان شامل ۲ دستگاه پیشرفته بگ هاوس ، ۱ دستگاه الکتروفیلتر و ۴۰ دستگاه بگ فیلتر می باشد.
[کد خبر:AJ42969]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب