13960918000262_Test_PhotoH.jpg

 

آینه جم؛ فرماندار شهرستان جم گفت: اگر مجدد تمامی ارتباطات جم قطع شود علاوه بر خسارات مالی احتمال خسارت جانی نیز وجود دارد و انتظار داریم مخابرات استان بوشهر در خصوص رفع این مشکلات همراهی لازم را داشته باشند.

به گزارش آینه جم؛ محمد حسینی در مصاحبه با فارس در شهرستان جم با اشاره به مشکلات مخابرات و ارتباطات شهرستان جم در روزهای اخیر اظهار داشت: در روز پنجشنبه  هفته گذشته به مدت شش ساعت به دلیل حفاری اداره آبفار روستایی در ورودی شهر جم تمامی ارتباطات شهرستان با داخل و خارج از شهرستان قطع شد.

وی بیان کرد: از صبح یکشنبه همین هفته نیز به دلیل حفاری در سه راهی سیراف که جز محدوده شهرستان کنگان بود به مدت سه ساعت ارتباطات شهرستان جم و شبکه‌های همراه اول، ایرانسل و تلفن‌های ثابت شهرستان قطع شدند.

فرماندار شهرستان جم با اشاره به این که پیگیر رفع این مشکلات در حوزه ارتباطات است تصریح کرد: رئیس مخابرات استان بوشهر هفته  آینده به شهرستان جم سفر خواهد کرد تا در خصوص رفع مشکلات این حوزه و روش جایگزین در خصوص قطع فیبرنوری تصمیماتی گرفته شود.

حسینی با بیان این که مخابرات باید راهکاری در خصوص این که وقتی فیبر نوری قطع می‌شود برای جایگزینی و وصل ارتباطات داشته باشد، گفت: در روزهای پایانی امسال و سال آینده نیز امکان دارد فیبر نوری قطع شود اما باید مخابرات با ارائه طرح و برنامه‌ای برای حل این موضوع اقدام کند تا به دلیل قطع فیبرنوری، شهرستان جم در بحران نرود.

وی ادامه داد: قطع ارتباطات شهرستان جم به دلیل فیبر نوری مشکلات زیادی را برای همه مردم این شهرستان به وجود می‌آورد و تکرار و تداوم آن قابل پذیرش نخواهد بود.

فرماندار جم با بیان این که آمادگی لازم برای کمک به تقویت زیرساخت های مخابراتی در جم وجود دارد تصریح کرد: در نشست هفته آینده با حضور رئیس مخابرات استان بوشهر باید موانع حل این موضوع بررسی شود و اگر جایی نیز ما باید کمک کنیم برای حل این مشکلات کمک خواهیم کرد اما مخابرات باید به وظایف خود عمل کند.

وی در خصوص این که حفاری‌ها سبب قطع فیبر نوری می‌شوند گفت: در جلسه ستاد نوروزی نیز به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید شده تا دیگر هیچ گونه حفاری بدون استعلام  از دستگاه‌های مربوطه انجام نشود.

حسینی با بیان این که احتمال قطع دوباره فیبر نوری در شهرستان جم وجود دارد، تاکید کرد: منتظر اعلام راهکارها هستیم و روش‌های جایگزین نیز باید انجام شود تا دیگر این مشکلات به وجود نیاید.

وی افزود: اگر مجددا تمامی ارتباطات شهرستان جم قطع شود علاوه بر خسارات مالی احتمال خسارت جانی نیز وجود دارد و انتظار داریم مخابرات استان بوشهر در خصوص رفع این مشکلات همراهی لازم را داشته باشند.

حسینی با بیان این که دنبال این هستیم تا ایستگاه رادیویی در ورودی شهرستان نصب شود گفت: بخشی از این تجهیزات این ایستگاه رادیویی نصب شده و انتظار می رود که شرکت مخابرات استان برای راه‌اندازی آن اقدام کند و اگر هم مشکلاتی برای راه‌اندازی ان وجود دارد به ما اعلام کند تا در سطح کشور پیگیر شویم.

وی با تکذیب انتقال ایستگاه رادیویی شهرستان جم به شهرستانی دیگر بیان کرد: مخابرات  در این خصوص چیزی به ما اعلام نکرده است.

فرماندار جم با بیان اینکه موانع مخابراتی شهرستان جم باید رفع شود تاکید کرد: مخابرات نباید بهانه‌ای داشته باشد و در خصوص قطعی‌های اخیر نیز زمان تعمیر فیبر نوری زمان‌بر بوده و امیدواریم دیگر این اتفاقات رخ ندهد.

[کد خبر:AJ24186]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # جوهری جمی 1396-12-16 16:43
خوشبختانه هم اکنون یکی از نخبگان برجسته کشور در حوزه مخابرات یعنی جناب آقای دکتر موذنی در جم حضور دارند. بسیار به جا و شایسته است که ازایشان دعوت به عمل آید و در حضور رئیس مخابرات استان بوشهر نظریات کاملا علمی و کارشناسی ایشان در مورد بهبود و اصلاح مخابرات جم اخذ شده و به کار گرفته شود. فرصت بسیار مغتنم و کم نظیری است که نصیب جم شده و بایر از دانش و تخصص بالای این استاد بهره گرفت. واقعا حیف است که این فرصت گرانبها را از دست بدهیم.چقدر خوب است که مشکلات مخابراتی جم با راهکارهای یک نخبه جمی حل شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز

پرورش غاز و اردک در مازندران/تصاویر

پرورش غاز و اردک در مازندران/تصاویر

پرورش غاز و اردک در مازندران

جدیدترین مطالب