IMG_20190517_091738_410.jpg

 

 

آینه جم:  مجموعه جدید مدیریتی و کادرفنی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در فصل جدید لیگ برتر با شعار بومی سازی و اعتماد به جوانان مستعد استان بوشهر وارد شدند.
 
مدیرعامل جدید منطقه ویژه در نشست های متعدد ورزشی استفاده از نیروهای توانمند بومی در رده های مختلف باشگاه را از اولویت های کاری خود دانست و فراز کمالوند سرمربی جدید پارس جم نیز در مصاحبه های مختلف خود از اعتماد به جوانان بومی منطقه خبر داده است.
 
با گذشت دوسال از حضور تیم فوتبال پارس جنوبی جم در لیگ برتر این انتظار می رفت که نیروهای بومی مستعد بتوانند در بخش های مختلف تیم شهر خود به کار گرفته شوند و از ظرفیت های آن ها در جهت کمک به تیم پارس و توانمندسازی نیروی انسانی شهرستان استفاده شود.
 
حوزه رسانه ای تیم فوتبال پارس جنوبی جم یکی از بخش هایی است که با گذشت چندسال حضور این تیم در لیگ برتر و لیگ دسته اول در اختیار افراد تهران نشین بوده است.
 
در ابتدا شاید حضور افراد قدرتمند رسانه ای برای مدیریت حواشی روزنامه ها و سایت های ورزشی پایتخت احساس می شد تا تیم در سال اول حضورش در سطح اول فوتبال کشور دچار حاشیه سازی دیگر تیم ها قرار نگیرد.
 
با نگاهی به عملکرد احد علوی در سال اول حضور تیم پارس جم در لیگ برتر، می توان نمره قبولی به وی در خصوص انتشار اخبار و مدیریت حواشی تیم در رسانه های بزرگ کشور داد و طبق بررسی های موجود وی دارای ارتباط بسیار خوبی با رسانه های مختلف کشور بود و از طرفی پیروزی های متعدد و شکست ناپذیری پارس جم تا هفته چهاردهم لیگ برتر این تیم تازه وارد را خود به خود در تیتر اصلی اخبار خبرگزاری ها قرار داده بود.
 
عدم ارتباط با رسانه های محلی یکی از بزرگترین ضعف های علوی بود که در اواخر فصل سعی در رفع این مشکل داشت که موفق به انجام آن نبود و همین موضوع باعث شده بود رسانه های محلی استان با خبرها و حواشی تیم شهرشان بیگانه باشند.
 
گویا حواشی پیرامون احد علوی و دعوای وی با مهدی تارتار سرمربی تیم، باعث شد او در فصل هجدهم لیگ برتر جایی در کادرفنی پارسی ها نداشته باشد و امیرصادق پناه خبرنگار جوان تهرانی جایگزین او شد.
 
ارتباط خوب مهدی تارتار با صادق پناه باعث شد تا بهرام رضاییان با وی در حاشیه برگزاری جام جهانی روسیه دیدار کرده و صحبت های نهایی را در خصوص پذیرش سمت مدیر رسانه ای انجام دهند.
 
صادق پناه برخلاف احد علوی در ابتدای کار با رسانه های محلی ارتباط خوبی گرفت و تنها شاهد اخبار و حواشی پارس جم در رسانه ورزش 3 بودیم که خود یکی از خبرنگاران این سایت ورزشی بود و همین ارتباط یکسوی باعث شده بود که در فصل گذشته اخبار پارس جم در دیگر رسانه های مطرح کشور حضور کمرنگتری داشته باشد.
 
با رفتن مهدی تارتار از تیم پارس جنوبی، امیرصادق پناه نیز در یک پست اینستگرامی خبر از خداحافظی خود داد و زمزمه هایی مبنی بر انتخاب مدیررسانه ای بومی شنیده شد.
 
فراز کمالوند سرمربی جدید پارسی ها شد و به واسطه دوستی دیرینه وی با امیر صادق پناه، وی دوباره به پارس جم بازگشت تا در این فصل نیز مدیران باشگاه پارس جنوبی تنها شعارزده عمل کنند و از ظرفیت های بومی شهرستان بهره نبرند.
 
در زمان حیاتی که رسانه های کشوری قادر به کمک نبوند، رسانه های بومی در بی پولی پارسی ها بارها با جوسازی رسانه ای و نقدهای خود مدیران استانی و نفتی را به تکاپو انداخته و اعتبار به تیم تزریق می شد ولی در آن سو عدم مدیریت رسانه ای در کنترل مصاحبه های سرمربی و بازیکنان در خصوص مشکلات مالی جو رسانه ای شدیدی علیه باشگاه پارس جنوبی شکل گرفت که آسیب های نیز روانه باشگاه کرد.
 
در فصلی که اکثر تیم های لیگ برتری با مشکلات مالی مواجه بودند، متاسفانه مصاحبه های صورت گرفته از سوی سرمربی و بازیکنان تیم پارس روی خروجی اکثر رسانه ها به خصوص سایت ورزش 3 بیش از هر تیم دیگری بود و موجی از بی اعتمادی جامعه فوتبال را نسبت به باشگاه پارس جنوبی در پی داشت.
 
گویا مدیررسانه باشگاه پارس جنوبی دست نشانده سرمربیان باشگاه است و اهداف آن ها را در رسانه ها دنبال می کند و به جای آرام سازی جو حاکم بر باشگاه، با انجام مصاحبه های مختلف سعی در متشنج کردن اوضاع تیم برای دستیابی به اهداف مربی و بازیکنان دارد.
 
از سوی دیگر در دو فصل گذشته شاهد مدیررسانه ی پروازی نیز در فوتبال ایران بودیم و مدیررسانه ای پارس جم یک روز قبل از بازی با پرواز به جم سفر می کرد و در اولین پرواز نیز راهی تهران می شد و کمتر شاهد حضورش در کنار مجموعه کادرفنی و بازیکنان بودیم و طبق برخی شنیده ها وی تمام مبلغ قرارداد فصل گذشته خود را دریافت کرده است و این درحالی است که کادرفنی و بازیکنان تنها 46 درصد دریافتی داشته اند.
 
خوشبختانه رسانه های شهرستان جم در سطح بالایی از تولید اخبار و ارتباط خوبی با خبرگزاری ها و سایت ورزشی مطرح کشور دارند که پوشش خبری مطلوب آن ها در طول دو فصل گذشته خود گواه آن می باشد و این توقع می رفت که مدیران باشگاه پارس جنوبی در فصل جدید به رسانه های جمی اعتماد می کردند و حوزه رسانه ای را به آن ها محول می کردند.
 
امید است وقتی شعار بومی گرایی سر می دهیم به آن عمل کنیم و در قبال حضور تیم پارس جنوبی ظرفیت های باقوه شهرستان را تبدیل بالفعل کنیم.
[کد خبر:AJ28647]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

جدیدترین مطالب