1076984_221.jpg

 

 

آینه جم : تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر از هزار نفر فراتر رفت.

به گزارش آینه جم ؛ آمارهای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نشان می‌دهد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان با شناسایی ۴۵ مورد جدید به هزار و ۱۳ نفر رسیده است.

۲۶ نفر از  مبتلایان جدید در بوشهر، ۱۲ نفر در گناوه، سه نفر در عسلویه، دو نفر در کنگان و در تنگسنان و جم هر کدام یک نفر شناسایی شده‌اند.

افزایش بیماران در مراقبت های ویژه نگران کننده است

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که این موضوع زنگ هشداری است.

دکتر سعید کشمیری بیان کرد: تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر تا روز شنبه ۱۰ خردادماه به عدد ۱۰۱۳ نفر رسید که از این تعداد ۴۲۱ مورد به‌طور کامل بهبودیافته‌اند.

او عنوان کرد: از ۴۵ مورد مثبت جدید، ۲۶ مورد در بوشهر، ۱۲ مورد در گناوه، ۳ مورد در عسلویه، ۲ مورد در کنگان و در جم و تنگستان نیز هرکدام یک مورد در مراکز بیماریابی شناسایی‌شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  گفت: همه ۲۶ مورد جدید شهرستان بوشهر به شکل سرپایی در مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در مراقبت خانگی قرار دارند.

دکتر کشمیری ادامه داد: ۱۲ مورد جدید نیز همگی در مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و در حال حاضر در مراقبت خانگی قرار دارند.

او افزود: هر ۳ مورد جدید در شهرستان عسلویه بومی این شهرستان نیستند که سابقه تماس با مورد مثبت داشته و در مرکز بیماریابی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  ادامه داد: در شهرستان کنگان نیز ۲ مورد جدید ثبت شد که یکی از آن‌ها غیربومی و دیگری بومی است، هر دو مورد در مرکز بیماریابی به شکل سرپایی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

دکتر سعید کشمیری تاکید کرد: در شهرستان‌های جم و تنگستان نیز هرکدام یک مورد جدید در مراکز بیماریابی به ثبت رسید.

او با اشاره به بستری بودن ۲۱ نفر در بیمارستان‌های استان به علت ابتلا به کرونا عنوان کرد: در حال حاضر ۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که این موضوع زنگ هشداری است بر جدی نگرفتن کرونا و رعایت  نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی در روز‌های گذشته است.

[کد خبر:AJ32715]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب