0000000000000ff196b.jpg

 

آینه جم : دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: هفت نفر از هم‌استانی‌ها که در روز‌های گذشته فوت کرده‌اند تست کرونا آن‌ها امروز مثبت اعلام شد.

به گزارش آینهجم ؛ دکتر سعید کشمیری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند و اکنون ۳۱۵ بیمار در این بخش‌ها بستری هستند.
 
وی بابیان اینکه اکنون ۱۵۹ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ مورد از افراد بستری در بخش‌های کرونایی استان باحال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۲۰ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه ۴۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد، ۲۷ نفر با کمک دستگاه نفس می‌کشند.
 
وی از فوت هفت نفر از هم‌استانی‌ها به علت ابتلا به کرونا خبر داد و عنوان کرد: سه نفر اول مرداد، یک نفر دوم و سه نفر دیگر نیز سوم مرداد فوت شده‌اند که امروز نتیجه آزمایش آنان مثبت اعلام شد.
 
دبیر ستاد مبارزه باکرونا در استان بوشهر گفت: این افراد در رده سنی ۶۳ تا ۸۵ سال بودند و میانگین سنی آن‌ها ۷۱ سال بوده است.
 
دکتر کشمیری با قدردانی از همه افرادی که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مهار کرونا نقش‌آفرینی می‌کنند، بیان کرد: برای بازگشت استان به وضعیت عادی نیازمند رعایت دستور‌های بهداشتی در همه زمینه‌ها هستیم، یعنی همزمان با استفاده از ماسک، باید از حضور در کانون تجمع خودداری کنیم، میهمانی و جشن را لغو کنیم، سفر نرویم و در خانه بمانیم.

بوشهر در وضعیت هشدار

همچنین بر اساس اعلام سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بوشهر مانند چند روز گذشته در محدوده هشدار کرونایی قرار دارد؛ مانند استان‌های تهران، اصفهان، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد.

[کد خبر:AJ33293]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب