00000000000000000000000000000000000000000000000000000400405.jpg

 

 

آینه جم؛  فرماندار در این جلسه با اشاره به وضعیت نامناسب شهرستان و افزایش ۲/۵ برابری آمار بستری ها گفت:یکی از عوامل افزایش مبتلایان، عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی، حضور در تجمعات، دورهمی ها و سفر بوده است. 
به گزارش آینه جم، محمد حسینی افزود: باتوجه به افزایش شمار مبتلایان، رنگ بندی شهرستان جم در روزهای آینده قطعا تغییر خواهد کرد و احتمال قرمز شدن و اعمال شدید محدودیت ها وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۳ نفر در بیمارستان بستری بوده که ۳ نفر از آنها با دستگاه تنفس می کنند افزود : تنها از صبح تا ظهر امروز (۱۴ فروردین) ۷۰ نفر مبتلا در شهرستان شناسایی شده است.
محمد حسینی با تاکید بر اینکه تمام دستگاه ها، بخشداران و دهیاران نسبت به اجرای مصوبات اهتمام جدی داشته باشند خاطرنشان کرد: تمام مصوبات ارسالی از سوی ستاد مدیریت کرونا شهرستان توسط دستگاه های ذی‌ربط پیگیری و انجام شود و گزارش اقدامات آن به این ستاد ارسال گردد. همچنین دهیار هر روستا موظف است از تمام ظرفیت های روستا در جهت جلوگیری از برگزاری مراسم های جشن و ختم استفاده نماید.
وی افزود: محدودیت تردد خودروها در شب همچنان ادامه خواهد داشت. ورودی پارک ها مسدود و خدمات آن متوقف گردد. همچنین کلیه رستوران ها تا اطلاع ثانوی بصورت بیرون بر فعالیت کنند.
رییس ستاد مدیریت کرونا شهرستان جم در ادامه گفت: کلیه ادارات و نهاد ها موظف هستند طبق مصوبات ستاد کرونا حضور کارمندان خود را کاهش داده و جلسات را محدود کنند.
حسینی در پایان از اقشار مختلف مردم در همراهی و همکاری با ستاد مدیریت کرونا قدردانی کرد و بیان داشت: باتوجه به نقشه راه واکسیناسیون وزارت بهداشت، امید داریم تا پایان شهریورماه ۷۰ درصد از مردم واکسینه شوند. از همین جهت کلیه مردم جشن های خود را به نیمه دوم سال موکول کنند.
دبیر ستاد کرونا در جم:رشد 3 برابری تعداد بیماران بستری کرونا در جم / دورهمی ها و مراسمات عامل اصلی شیوع ویروس کرونا است
 احمد قاسمی از افزایش سه برابری آمار بیماران  بستری کرونا در شهرستان جم خبر داد و اظهار داشت: در چند روز اخیر آمار موارد بستری در بخش ایزوله تنفسی بیمارستان توحید جم به 13 نفر رسید که نسبت به اسفندماه سال قبل رشد 3 برابری داشته است.
قاسمی افزود: هم اکنون از 10 بیمار بستری در بخش کرونای بیمارستان توحید، 3 نفر با حال عمومی بد می باشند که با کمک دستگاه تنفس می کنند.
وی با اشاره به رنگ زرد شهرستان جم در آخرین اعلام وزارت بهداشت در سامانه ماسک، خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی، احتمال تغییر رنگ به نارنجی و حتی قرمز به دور از انتظار نیست که با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا، برخی صنوف به حالت تعطیل در خواهند آمد.
دبیر ستاد کرونا در جم دورهمی ها و مراسمات ختم و عروسی را عامل اصلی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان دانست و افزود: متاسفانه علی رغم تمام تذکرات و هشدارهایی که در فضای مجازی و سطح شهرها و روستاها صورت گرفت، عده ای سهل انگاری کرده و با برگزاری دورهمی و مراسم جان خود و عزیزانشان را به خطر انداختند و اکنون نیز ثمره این بی توجهی ها نمایان شده است.
قاسمی گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی، دوری از دورهمی ها و زدن ماسک از مهم ترین اقدامات پیشگیرانه این بیماری است و تا زمان پایان طرح ملی واکسیناسیون علیه کرونا، چاره ای جز عمل به دستورات بهداشتی نیست.
وی یادآور شد: کادر درمان نیز به مانند مردم از محدودیت های کرونایی خسته شده اند و بی توجه ای به پروتکل های بهداشتی عواقب جبران ناپذیری را برای همه ما در پی خواهد داشت.
[کد خبر:AJ35389]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب