آینه جم: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به حمایت ویژه از اجرای طرح نجات نخل که در اراضی کشاورزی آب‌پخش در دست اجرا است، گفت: پروژه‌های آبیاری نوین توسعه می‌یابد.

به گزارش آینه جم: محمد باقر نوبخت صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید از نخیلات آب‌پخش استان بوشهر اظهار داشت: حمایت ویژه‌ای را از طرح نجات نخیلات خواهیم داشت و از همه ظرفیت‌ها برای تامین مالی این طرح استفاده می‌کنیم.

بوشهر

وی بیان کرد: با توجه به کمبود منابع آبی در سطح جهان و به ویژه در ایران، ضرورت استفاده بهینه از منابع آبی در برنامه ششم توسعه قرار گرفته است و در بودجه سال ۹۶ نگاه ویژه‌ای به این موضوع شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: بر این اساس ۱۰ هزار میلیارد تومان برای چهار اولویت که یکی از آنها موضوع آب است، اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: با استفاده از شیوه‌های نوین ابیاری باید در بهره‌وری بهتر از منابع آبی تجدید نظر کنیم و شاهد افزایش تولید و همچنین اشتغال در این بخش باشیم.

نوبخت ادامه داد: طرحی که به عنوان پایلوت در اراضی کشاورزی آب‌پخش در دست اجرا است، برای اصلاح شیوه آبیاری نخیلات استان بوشهر اجرا شده است.

وی افزود: این طرح بر پایه یک سرمایه‌گذاری هزار و ۶۸۰ میلیارد تومانی طی ۱۰ سال اجرایی شده است که سطح اشتغال را به ۲۱ هزار نفر افزایش می‌دهد و میزان تولید و درآمد کشاورزان تا ۱۰ برابر می‌تواند افزایش یابد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: این برنامه‌ها نشان می‌دهد که ایران برای توسعه دارای ظرفیت‌های بالایی است و توجه به درون‌زایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود باید در چارچوب اقتصاد مقاومتی مورد به مورد بررسی و انجام شود.

[کد خبر:AJ19971]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

 تصاویر منتخب از شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

تصاویر منتخب از شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

 تصاویر : شور و شوق هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

تصاویر : شور و شوق هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

جدیدترین مطالب