آینه جم: مدیر ملی ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار با اشاره به تعیین کانونهای بیابانی استان بوشهر گفت: در سال آینده اقدامات لازم در خصوص بیابان‌زدایی و کاهش فرسایش‌های بادی اراضی در استان بوشهر آغاز می‌شود.

به گزارش «آینه جم» به نقل از تسنیم؛ علی محمد طهماسبی بیرگانی در جلسه کارگروه استانی مقابله با پدیده گرد و غبار استان بوشهر با اشاره به شناسایی کانون‌های گرد و غبار در استان‌ها اظهار داشت: شناسایی کانون‌های داخلی ریزگرد یکی از برنامه‌های کارگروه ملی گرد و غبار بوده که تاکنون کانون‌ها در استان‌ها شناسایی و نقشه آنها تهیه شده است.

وی با بیان اینکه مطالعه جامع کانون‌های بیابانی و اراضی مستعد به فرسایش بادی برای تمام کشور انجام یافته خاطر‌نشان کرد: در این مطالعات کانون‌های بیابانی استان بوشهر تعیین و مشخص شد.

مدیر ملی ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار با اشاره به اینکه کانون بحرانی فرسایش بادی در استان بوشهر شناسایی شد گفت: در سال آینده اقدامات لازم در خصوص بیابان‌زدایی و کاهش فرسایش‌های بادی اراضی  در استان بوشهر آغاز می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز به آسیب‌های گردوغبار پرداخت و تصریح کرد: گردو غبار پدیده‌ای است که علاوه بر آلودگی‌های محیط زیست ، سبب خسارت‌های فراوانی به سلامت انسان‌ها و خسارتهای اقتصادی می‌شود.

فرهاد قلی‌نژاد بیان کرد: برای مقابله و کاهش اثرات این پدیده کارگروه‌های استانی در استانهای غبارخیز و دارای غبارناکی تشکیل می‌شود و پیگیری و اجرای مصوبات کارگروه مذکور برای مقابله با این پدیده مسلم و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه پدیده ریزگردها با توسعه خشکسالی‌ها افزایش یافته خاطر‌نشان کرد: ریزگردها در تمام طول سال با زندگی این مردم به سبب بروز خشکسالی افزایش یافته که راهکارهای مختلفی برای مقابله با این پدیده ارائه شده است.

[کد خبر:AJ27705]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران

برداشت توت فرنگی در مازندران/تصاویر

برداشت توت فرنگی در مازندران/تصاویر

برداشت توت فرنگی در مازندران

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران/تصاویر

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران/تصاویر

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران

جدیدترین مطالب