آینه جم : خبرنگاران خلیج فارس در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه کل اعتبارات آلایندگی اختصاص یافته به استان در سال گذشته، ۱۵۲ میلیارد تومان بوده است و اگر براساس طرح جدید سازمان برنامه و بودجه و محیط زیست، سهم استان بوشهر نصف شده و مابقی به هرمزگان و فارس اختصاص یابد، حداقل ۷۵ میلیارد تومان از واریزی ها به شهرداریها و دهیاری ها در سال ۹۸ کم می‌شود. موضوعی که زمینه ساز انتقادات زیادی از سوی مسئولان و افکار عمومی شده و باید دید فرجام آن چه می شود.
 • آغاز ثبت نام در مدارس دولتی با صف و شب زنده داری همراه بوده است. گویا مردم برای ثبت نام در برخی مدارس خوشنام دولتی، از ساعت ۵ صبح در مقابل این مدارس صف تشکیل داده و پیش ثبت نام انجام داده اند. در زمانه ای که نعمت اینترنت، دولت را به سمت الکترونیکی شدن سوق داده گویا هوشمندسازی مدارس در استان به خرید کامپیوتر خلاصه شده و از ثبت نام اینترنتی و دیگر روش های الکترونیکی برای ثبت نام دانش آموزان خبری نیست.
 • افطاری برای اعلام داوطلبی در بوشهر رواج یافته است. گویا برخی داوطلبان احتمالی با استفاده از این روش داوطلبی خود را از زبان سیاستمداران حاضر در جمع اعلام می کنند.
 • شنیده می شود تقی‌زاده مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان برای تصدی همین سمت در بوشهر در حال نهایی شدن است. گویا وی پس از 6 سال تصدی این مسئولیت در خوزستان، در شرف تغییر می باشد و از سویی تمایل به کاندیداتوری در انتخابات مجلس هم دارد که مدیرکلی در استان دیگر منعی جهت حضور وی در انتخابات ایجاد نمی کند. انتصاب مدیریتی غیربومی برای آموزش و پرورش بوشهر برخلاف رویه دو دهه اخیر می باشد و دلیل آن را تمایل استانداری ارزیابی می شود.
 • از شما چه پنهان، اغلب تخم مرغ‌هایی که با عنوان "محلی" در مغازه‌ها عرضه می‌شود، همان تخم مرغ معمولیست که رنگ می‌شود. برای اطمینان، با لاک پاک کن خانم ها روی پوسته ی تخم مرغ بکشید. ضمن اینکه بدیهی ترین راه برای شناخت تخم مرغ محلی "زرد پُر رنگ" زرده آن است.

 • معاون معزول شهرداری بوشهر از شهرداری به اداره کار شکایت کرده است. خبر می رسد وحید واعظی که اخیرا از معاونت اجرایی کنار گذاشته شده، به دلیل آنچه پرداخت نشدن حقوق و مزایای وی عنوان شده علیه شهرداری به اداره کار شکایت کرده است. وی که استخدامی دانشگاه آزاد است، ظاهرا پس از انتصاب به سرپرستی و معاونت خدمات شهری روند استعلامش طی شده و چون انتقال نیرو از دانشگاه آزاد به عنوان نهادی غیردولتی به نهادهای دولتی وجاهت قانونی ندارد، کمیسیون اداری استان مجوز انتصاب وی را صادر نکرده و منجر به تغییر او شده است. باید دید فرجام این شکایت و سرنوشت نامه هایی که طی حدود 4 ماه معاونت خدمات شهری توسط وی امضا شده چه فرجامی خواهد شد. این خبر به نقل از سایت سیراف است.
 • برخی خبرها از دوپینگ ۱۰میلیاردی برای نمایندگان مجلس در سال انتخابات حکایت دارد. آن‌طور که برخی شنیده‌ها حکایت می‌کند در قالب بودجه امسال از نمایندگان خواسته شده تا فهرستی از پروژه‌های حوزه انتخابیه خود را برای هزینه‌کرد بودجه‌ای ۱۰میلیارد تومانی ارائه کنند. این اعتبار گرچه رقم نقدی و در اختیار نمایندگان نیست، اما محل هزینه‌کرد آن با نظر نمایندگان در حوزه انتخابیه‌شان تعیین و اعتبار موردنظر توسط سازمان برنامه و بودجه اختصاص داده می‌شود. البته برخی نمایندگان از اساس آن را تکذیب کرده و برخی می‌گویند چنین اعتباری در سال‌های گذشته نیز وجود داشته و در عین حال برخی آن را چندان جدی نمی‌دانند.
 • طرح استیضاح شهردار بندر دیلم توسط دو عضو شورای شهر ارائه و متن آن در فضای مجازی منتشر می شود.

 • شمارش معکوس برای استعفای داوطلبان انتخابات مجلس آغاز شده است. بر اساس جدول زمانبندی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مسئولانی که جهت کاندیداتوری نیازمند استعفا هستند، تا پنجشنبه 17 خرداد برای این منظور فرصت دارند.
 • شنیده ها حاکیست که شلوغ ترین انتخابات صنفی امسال بوشهر که با مشارکت ٧٠ درصدی اعضای اتحادیه مشاورین املاک و اتومبیل بوشهر برگزار شده بود، در پی اعتراض برخی داوطلبان باطل گردیده است.
 • قیمت لبنیات طی 10 روز اخیر دو بار افزایش داشته و شواهد حکایت از آن دارد که نظارتی بر قیمت ها و بازار وجود ندارد.
 • نشست اخیر رئیس و اعضای هیات فوتبال استان با مدیرکل ورزش و جوانان استان که پس از مدتها اختلافات این دو برگزار شده، از امیدواری درباره رفع کدورت ها حکایت دارد.
 • طرح افزایش نمایندگان مجلس در دوره آینده رای نیاورد و به بایگانی رفت. براساس این طرح 40 نماینده به پارلمان اضافه می شد که سهم استان بوشهر یک نماینده جدید در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم بوده است.
 • تعلل استانداری برای کاهش ساعت کار در استان بوشهر با انتقادات کارمندان مواجه شده است. در حالیکه استانهای همجوار بوشهر (هرمزگان و خوزستان) به منظور صرفه جویی در مصرف برق و خودداری از خاموشی در ساعت پیک مصرف، ساعات کاری ادارات خود را کاهش داده‌اند ولی استانداری بوشهر در این خصوص اقدامی نکرده است.
 • حضور بازرسان تعزیرات و صنعت و تجارت در انبارهای کشاورزان تولیدکننده خرما و جریمه به بهانه احتکار خرما با نارضایتی این قشر مواجه شده است. آنها می گویند: نگهداری خرما در انبارها به منظور بسته بندی و پیدا کردن مشتری امری مرسوم است، ولی در روزهای اخیر به جرم احتکار مشمول تشکیل پرونده تعزیراتی و جریمه شده ایم.
 • برخی از کارگران چند شرکت شاغل در صدرا نسبت به پرداخت نشدن حقوق های خود از اسفندماه تاکنون گلایه مندند و می گویند: ایجاد تبعیض میان نیروهای صدرا در زمینه پرداخت حقوق قابل پذیرش نیست، ضمن اینکه در این شرایط اقتصادی، عدم دریافت حقوق طی 3 ماه دشواری زیادی برای آنها در پی داشته است.
 • خبر می رسد لایحه پیشنهادی شهرداری برای دریافت هزینه پارک از اتومبیل ها در حاشیه سه خیابان شهر بوشهر به تصویب شورای شهر رسیده است. در فاز نخست سه خیابان سنگی، باغ زهرا و یکی از محورهای پرترافیک مرکز شهر به این منظور پیش بینی شده و هدف آن عدالت برای همه مالکین خودرو جهت استفاده از پارک حاشیه خیابان (که بعضا برای برخی کسبه انحصاری شده) و همچنین درآمدزایی پایدار برای شهرداری اعلام شده است. گفتنی است در این طرح، پارک خودرو طی یک ساعت نخست رایگان و بعد از آن هر ساعت برای خودروهای سبک هزارتومان و خودروهای سنگین 1500 تومان برآورد شده است. احتمالا با طی شدن فرایند و تامین تجهیزات و نیروی انسانی موردنیاز، این طرح در پاییز اجرایی شود.
 • نبود پیست استاندارد در شهر بوشهر، باعث تجمع موتورسیکلت های سنگین در خیابان منتهی به ورزشگاه 15 هزارنفری بوشهر طی روزهای جمعه شده است. حضور متراکم این موتورسیکلت ها منجر به بروز حوادثی برای سرنشینان آن شده که یک مورد آن نیز دیروز رخ داده است.
 • امام جمعه آبپخش دشتستان در بخشی از خطبه های این هفته، از پیامک عضو شورای شهر خبر داده و گفته: در پی انحلال شورا، یکی از اعضای شورای شهر به من پیام داده که دیگر از من انتظاری نداشته باش، باید خدمت این فرد و همه شما مردم عرض کنم که در طول 21 سالی که در خدمت مردم آبپخش هستم، حتی یک خودکار هم برای خودم نخواسته‌ام و اگر کسی توانست ثابت کند که من از مسئولی یا فردی چیزی گرفته ام به او جایزه می‌دهم.
 • بوشهر سالهاست به سکوی پرتاب پزشکان متخصص تبدیل شده است. این پزشکان پس از دستیابی به شهرت راهی فارس یا نقاط خوش آب و هوا می شوند و در این روند، مردم نتیجه آزمون و خطا متخصصان را تجربه می کنند. از سویی طرح دانشگاه علوم پزشکی برای افزایش تربیت پزشکان بومی به دلیل آماده نبودن زیرساخت ها از جمله تکمیل نشدن ساختمان دانشکده دندانپزشکی توفیق کافی نداشته است.
 • گویا تعدادی از استانداران قصد دارند پیشنهاد افزایش قیمت نان را به شورای امنیت ملی ارائه کنند. گفتنی است با افزایش قیمت گندم، کرایه و دستمزد کارگران، طرح افزایش قیمت نان مطرح گردیده است.
 • دست آخر اینکه شورای شهر بوشهر در مصوبه ای، 50 میلیون تومان به تیم دریانوردان بوشهر در لیگ برتر فوتبال ساحلی اختصاص داد.
[کد خبر:AJ28502]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

جدیدترین مطالب