آینه جم:  خبرنگاران  خلیج فارس در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه پیش بینی ها از عدم انتخاب اکثریت مجلس دهم در انتخابات اسفندماه حکایت دارد. برخی عقده دارند فعالیت گسترده تر برخی نمایندگان استان طی هفته های اخیر در فضای اطلاع رسانی نیز محصول همین نوع پیش بینی است تا شاید بتوانند مجددا افکار عمومی را با خود همراه کنند.
 • در شرایطی که هنوز نرخ جدید تاکسی ها در شهر بوشهر ابلاغ نشده و بعضاً رانندگان افزایش ده درصدی کرایه را ناکافی می دانند، به گفته شهروندان از هفته گذشته تاکسی ها مبالغ بیشتری از مسافران درخواست می کنند.
 • در آستانه انتخابات، نمایندگی حزب با برخی تشکل ها تحت عنوان "جبهه" در حال دریافت مجوز از وزارت کشور هستند. در این راستا چنین تشکل هایی نیز اخیرا در فضای مجازی استان نسبت به صدور بیانیه و فعالیت های اطلاع رسانی اقدام کرده اند، درحالی که هنوز روال صدور مجوز آنها در وزارت کشور یا معرفی نمایندگان شان به استانداری طی نشده است.
 • از شما چه پنهان اغراق درباره درجات علمی نمایندگان به اوج خود رسیده است. گویا هرچه به انتخابات نزدیک تر می شویم، این درجات هم افزایش می یابد.
 • از شما چه پنهان، مشکلات عدیده در زمینه دریافت وام ازدواج باعث شده تا دلال ها به سراغ عروس و دامادها آمده و در ازای مبلغی ناچیز، وام 60 میلیونی را نصیب خود کنند. رفتار سلیقه ای بانک ها درخصوص معرفی ضامن از سوی زوجین که برخلاف وعده های بانک مرکزی در رسانه ها می باشد و از سوی دیگر ناتوانی زوجین جوان در پرداخت اقساط در ابتدای زندگی باعث شده تا پای دلالی به بازار وام ازدواج کشیده شود. حتی تبلیغات این موضوع در فضای مجازی هم دیده می شود و معمولا بین 2 تا 3 میلیون تومان در ازای دادن امتیاز وام 60 میلیونی به دلال ها نصیب زوجین می شود.
 • نمایندگان باز هم به تعطیلی می آیند، هرچند به عقیده برخی کارشناسان، با توجه به هزینه بالای اداره هر ساعت مجلس، تعطیلات نمایندگان سوددهی بیشتری برای کشور دارد! گویا نمایندگان تا 27 مرداد در تعطیلات تابستانی هستند و در مجلس جلسه نخواهند داشت.
 • صرفه جویی در ادارات به آموزش کارمندان رسیده است. شنیده شده برخی مدیران با حضور کارمندان در دوره های آموزشی به دلیل صرفه جویی در هزینه آن مخالفت می کنند. این درحالیست که برخی از این دوره های آموزشی از الزامات بهبود عملکرد و بهره وری کارکنان می باشد.
 • خبر می رسد استاندار بوشهر احداث موزه دفاع مقدس در این شهر را نیازمند همراهی ارگان های نظامی برای اختصاص زمین دانسته و گفته: با توجه به اینکه اراضی زیادی در بوشهر در اختیار نیروهای مسلح است، انتظار داریم با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، بخشی از این اراضی برای ساخت موزه دفاع مقدس استان اختصاص یابد، چرا که شهر فاقد اراضی دولتی به اندازه نیاز چنین موزه ای می باشد. گراوند تاکید کرد: مدیریت استان آماده است در صورت تامین زمین موردنیاز، هزینه زمین و ساخت موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس بوشهر را بر عهده بگیرد؛ فقط انتظار داریم مسئله تامین زمین با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح حل شود.
 • در پی واکنش های صورت گرفته درباره حضور داوران زن در مسابقات مدارس فوتبال استان بوشهر، حسین غلامی رییس کمیته داوران گفت: از نظر شرعی حضور داوران دختر در این جشنواره مدارس فوتبال اشکال نداشت، چون پسران به سن بلوغ نرسیده بودند. وی ادامه داد: چون مسابقات فوتبال بانوان در استان بوشهر بسیار اندک است، تصمیم گرفته شد در این فستیوال از داوران درجه سه بانوان که حدود 17 تا 20 سال سن دارند استفاده شود که نهایتا در روز دوم و سوم متوقف شد.
 • چرخ فلک بوشهر با گذشت حدود ۴ سال از شروع، هنوز به بهره‌برداری نرسیده و این درحالیست که روز گذشته یکی از تکنسین‌های این پروژه از ارتفاع چرخ و فلک، اقدام به پخش زنده اینستاگرامی کرد که بخشی از اجزای فلزی آن در ارتفاع دچار خورندگی شده بود.

 • مراقب کلاهبرداری به بهانه «مشاوره سربازی» باشید. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح هشدار داد: برخی سامانه‌ها، کانال‌ها و کمپین‌ها تشکیل شده که به عنوان مشاور سربازی کاسبی می‌کنند.
 • نشست نماینده بوشهر در مجلس با وزیر آموزش و پرورش و معاون پارلمانی وزیر در شرایطی برگزار شده که ظاهرا درخواست تسریع در انتصاب "غلامحسین حسینی" سرپرست فعلی آموزش و پرورش بوشهر به عنوان مدیرکل یکی از موارد بوده است.

 • اسامی رابطین استان‌های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اعلام شد و عبدالرسول عمادی به عنوان رابط استان بوشهر تعیین گردید. معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل اسبق این اداره کل در بوشهر و خوزستان از سوابق عمادی است.
 • سازمان محیط زیست ضریب آلایندگی جنوب استان را تغییر می‌‌دهد. الماسی نماینده مردم جنوب استان در مجلس با اعلام این مطلب گفته: پیگیری‌ها و مکاتباتی با مقام معظم رهبری در زمینه توزیع آلاینده‌ها صورت گرفته و دولت و مجلس وارد کار شده که به زودی سازمان حفاظت محیط زیست و برنامه و بودجه ضریب آلایندگی در جنوب استان را تغییر می‌‌دهند.
 • خبر می رسد دستگاه MRI بیمارستان کنگان غیرفعال شده و بیماران را دچار سردرگمی کرده است. این دستگاه در آبان ماه 95 با حضور وزیر وقت بهداشت و از محل اعتبارات سفر رهبری به جنوب استان افتتاح و راه اندازی شده بود.
 • شنیده شده در پی تاخیر چند ماهه در پرداخت حقوق کارگران شهرداری عسلویه که موجب گلایه و انتقاداتی شده بود، بجاي اينكه در پرداخت حقوق اقدامات جدی تری صورت گرفته و از بروز تنش ها جلوگيري شود، اخیرا از کارگران تعهدنامه ای اخذ شده که چنانچه تا چندين ماه هم حقوق دريافتي نداشته باشند امكان اظهارنظري نخواهند داشت، در غير اينصورت حكم اخراج آنها صادر خواهد شد.
 • استانداران، مأمور حذف یارانه پردرآمدها شدند. به گفته محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه، کارگروهی مرکب از کارشناسان وزارت کار و استانداران و فرمانداران در حال شناسایی و حذف یارانه پردرآمدها هستند. پیش از این هیأت‌وزیران به وزارت رفاه مأموریت داده بود با همکاری وزارت ارتباطات و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و وزارت کشور و به‌طور اخص استانداران، در قالب دستورالعملی مشخص، به شناسایی و حذف یارانه نقدی 3 دهک بالای درآمدی اقدام کند.
 • دانشگاه مادر استان از فهرست دانشگاههای مجری پروژه های تحقیقاتی صنعت نفت و گاز کشور جا ماند. علیرغم استقرار صنایع گسترده بخش انرژی کشور در استان بوشهر و همچنین وجود دانشکده نفت و گاز و پتروشیمی و هسته های پژوهشی مرتبط با این بخش در دانشگاه خلیج فارس، این استان مشارکت و سهمی مناسب در شبکه تحقیقاتی گسترده صنعت نفت و گاز کشور ندارد. برخی معتقدند اختلافاتی که میان استاندار سابق و وزیر نفت وجود داشته، همچنان دامنگیر استان است.

 • بوشهری ها امسال هم گرفتار مشکل تامین نفت سفید برای فصل سرما خواهند شد. یک مقام مسئول به «خلیج فارس» گفته: سال گذشته با پیگیری های صورت گرفته، شرکت ملی پخش مجاب شد که از دستورالعمل صادره درباره عدم اختصاص نفت سفید برای بخاری ها در مناطقی که گازکشی یا دارای علمک است عدول نماید و صرفا افراد دارای انشعاب و مشترک گاز را از اختصاص نفت سفید محروم نماید، اما امسال و چند ماه مانده به فصل سرما، مجددا این گرفتاری برای مردم مطرح است. این درحالیست که هزینه بالای لوله کشی گاز خانگی یکی از دلایل عدم استقبال شماری از همشهریان برای مشترک شدن است که از ابتدای امسال تسهیلات قرض الحسنه برای این امر نیز برداشته شده است.
 • ابوذر دهدار در ریاست شورای شهر بوشهر برای سومین سال ابقا می شود. قرار است انتخابات سالانه هیات رییسه این شورا سه شنبه 15 مردادماه برگزار شود که گویا با توجه به اینکه دهدار رقیبی ندارد، ریاست وی ادامه می یابد.
 • حدود 4 ماه تا شروع ثبت نام از داوطلبان وکالت مردم برای مجلس یازدهم، در شهرستان دشتی علاوه بر شهریاری نماینده دشتی و تنگستان، پورفاطمی نماینده سابق، رزمی نژاد، زینبی و دولاح از جمله کسانی هستند که نام آنها در محافل به عنوان کاندیدای انتخابات مجلس بازگو می شود.
 • وسایل نقلیه با عمر بالا که فرسوده قلمداد می شوند، درباره نداشتن کارت سوخت نگران هستند. براساس اعلام نفتی ها، کارت سوخت شخصی از 20 مردادماه اجباری می شود و در این بین مالکان موتورسیکلت‌هایی با سن بیشتر از 10 سال و خودروهای با سن بیش از 25 سال، طبق قانون به علت فرسوده بودن وسیله نقلیه یا سن بالا، نمی ‌توانند کارت سوخت دریافت کنند و دچار سردرگمی شده اند. شرکت پخش فرآورده های نفتی کشور پیش از این وعده اعلام تصمیم درخصوص این وسایل نقلیه را داده بود که هنوز خبری نشده است.
[کد خبر:AJ29066]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب