آینه جم: پرونده سومین و آخرین مرحله از اولین دور پرداخت کمک معیشتی دولت شب گذشته با واریز مبالغ به حساب سرپرستان خانوار بسته شد.

به گزارش «آینه جم»؛ با توجه به اینکه یارانه بگیران هفت دهک کم درآمد مشمول این کمک های معیشتی هستند، این سوال برای جاماندگان مطرح است که چگونه می توانند اعتراض خود را اعلام کنند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، چگونگی اعتراض جاماندگان این طرح را اعلام کرده است.

به گفته میرزایی، افرادی که فکر می‌کنند مشمول این طرح هستند اما پرداختی به آن‌ها صورت نگرفته است، در گام اول می‌توانند از اواسط این هفته، کدملی خود را از طریق تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سامانه #۶۳۶۹* ارسال کنند. همچنین این افراد در گام دوم در پایگاه اینترنتی که زمان و نشانی آن در آینده اعلام می‌شود، می‌توانند دلایل مشمولیت سرپرست خانوار را در ۲۰۰ کلمه ثبت کنند.

طبق گفته های وی، در صورتی که فرد مشمول تشخیص داده شود، وجه مد نظر از ابتدای اجرای این طرح به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

میرزایی همچنین تکلیف سایر جاماندگان به دلیل ثبت نام نکردن و انصراف از یارانه نقدی را نیز مشخص کرده است. وی اعلام کرده که پس از ثبت درخواست این افراد در سامانه  #۶۳۶۹* و پایگاه اینترنتی که بدین منظور طراحی شده، درخواست آن‌ها در قالب آزمون وسع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که آیا مشمول این طرح هستند یا خیر.

پیشتر خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرده بود که آزمون وسع خانوارها قرار است هر شش ماه یک بار انجام شود.

همچنین نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه گفته: یارانه معیشتی 60 میلیون نفر خانوار زیرپوشش که حاصل از گرانی بنزین است، تا دهم هرماه به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

طبق تصمیم دولت، کمک معیشت برای خانوار‌ تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

[کد خبر:AJ30293]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ برداشت طلای سبز در هرمزگان

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

تصاویر/ همسایگی کاخ و کوخ

جدیدترین مطالب