آینه جم : رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی توسط مردم استان بیشتر شده، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در حال حاضر حدود ۸۵ درصد مردم استان پروتکل‌های بهداشتی را در مقابل بیماری کرونا را رعایت می‌کنند.

به گزارش آینه جم  سعید کشمیری با بیان اینکه بستری بیماران کرونایی به وضعیت ثبات رسیده اظهار داشت: بیماری کرونا از اواسط خرداد ماه اوج گرفت که در این راستا تلاش‌هایی برای کنترل آن از جمله اعمال محدودیت‌ها انجام شدکه در یک ماه گذشته تاکنون روند کاهشی داشته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه استفاده از ماسک برای همگان امری مهم و ضروری شده افزود:با رعایت موارد بهداشتی  و پرهیز از تجمع و استفاده از ماسک، استان بوشهر از صعودی شدن در ابتلا به کرونا خارج شد و روند نزولی دارد.

بیشترین مبتلای کرونا در دشتستان

وی، با بیان اینکه تاکنون افزون بر 8 هزار نفر در استان بوشهر در ابتلا به کرونا مثبت بوده‌اند خاطرنشان کرد: بیشترین ابتلا به بیماری کرونا در بین شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر دشتستان 33 درصد، بوشهر 28 درصد ، گناوه 13 درصد و مابقی شهرستان‌ها یک تا 5 درصد بوده است.

کشمیری با بیان اینکه 40 درصد از ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر خانم‌ها بوده است تصریح کرد: سالمندان 62 درصد، میان‌سال‌ها32 درصد، جوانان 1.5 درصد، نوجوانان و کودکان زیر 1 درصد از مرگ‌های کرونایی به خود اختصاص داده‌اند.

کشمیری، با بیان اینکه بیشترین آسیب دیدگان جسمی در عرصه بیماری کرونا سالمندان بودند افزود: 70 درصد فوتی‌های کرونایی سالمندان ثبت شده و در همین حال بیماران کرونایی که فوت کرده‌اند بیشتر آنان بیماری زمینه‌ای فشارخون، دیابت، قلبی عروقی، کلیوی و سرطان داشته‌اند.

وی، با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی افزود: بسیاری از افرادیکه به کرونا ابتلا شده‌اند ناشی از بی توجهی به رعایت پروتکل بهداشتی بوده چراکه رعایت نکردن در انتقال ویروس کووید 19 بسیار موثر است.

وی از افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و اداری خبر داد و بیان کرد: افزایش فرهنگ استفاده از ماسک و پروتکل بهداشتی سبب شده استان بوشهر از وضعیت قرمز خارج شود و اکنون در مرحله هشدار قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه هرگونه اجتماع شرایط را برای انتشار بیماری کرونا را فراهم می‌کند از اعزام تیم واکنش سریع به منازل بیماران کرونایی برای جداسازی بیماران از سایر افراد خبر داد و تصریح کرد: آموزش، گندزدایی از اولویت دانشگاه علوم پزشکی بوشهردر عرصه پیشگیری از بیماری کرونا است.

ثبت 7 فوتی جدید در استان

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند و اکنون ۳۰۱ بیمار در این بخش‌ها به سر می‌برند.

او با اشاره به اینکه ۱۶۹ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ نفر از بیماران بستری‌ در بخش‌های کرونایی استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۳۷ نفر مثبت قطعی بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: سه نفر از هم‌استانی‌ها شنبه و چهار نفر یکشنبه جان باخته‌اند که آزمایش کرونای آن‌ها امروز مثبت اعلام‌شده است. این افراد در رده سنی ۶۱ تا ۹۹ سال هستند.

 کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۴۱ مورد در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری هستند، عنوان کرد: از این تعداد ۱۸ نفر با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

[کد خبر:AJ33308]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب