آینه جم: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط کرونایی که آموزش‌ها مجازی شده است، دانش آموزان این استان به مدارس دولتی روی آورده‌اند.

به گزارش آینه جم؛ علیمراد کرمی بیان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش‌ها، دانش آموزان به سمت مدارس دولتی روی آوردند و مدارس غیردولتی شرایط نگران کننده‌ای دارند.

او افزود: مدارس غیر دولتی می‌توانند شهریه ثابت را دریافت کنند، اما برای شهریه متغیر سقفی را تعیین کرده‌ایم و بیش از این نمی‌توانند هزینه‌ای دریافت کنند.

لباس فرم برای دانش آموزان پایه های جدید

کرمی در مورد لباس دانش آموزان هم توضیح داد که، به جز پایه‌های اول هفتم و دهم که اولین سال حضورشان در مقطع جدید تحصیلی را تجربه می‌کنند سایر پایه‌ها ضرورتی برای تهیه لباس ندارند.

او بیان کرد: هماهنگی‌های لازم با صنف خیاطان استان انجام شده و فهرست مراکز مورد تایید به مناطق و مدارس اعلام شده است.

حضور در مدرسه اجباری نیست

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مدارس استان امسال شرایط ویژه‌ای را تجربه خواهند کرد و تلاش می‌کنیم این موضوع باعث نشود در پایان سال ارزیابی‌ها کمتر از میانگین سال‌های گذشته باشد.

کرمی عنوان کرد: تلاش می‌کنیم آموزش را از طریق فضای مجازی و حضوری دنبال کنیم و سعی می‌‎کنیم کرونا به کیفیت آموزش لطمه نزند.

او افزود: سامانه شاد با وجود همه ظرفیت‌های مناسبی که دارد نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای آموزش حضوری باشد بنابرین نیاز است دانش آموزان در مدارس هم حضور پیدا کنند و چاره‌ای جز این نداریم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با درخواست از خانواده‌ها برای همراهی با آموزش و پرورش عنوان کرد: دوست نداریم به دانش آموزان و خانواده‌ها فشار وارد کنیم، اما اگر خواستیم دانش آموزان در مدارس حضور پیدا کنند امیدواریم تقابلی با ما نداشته باشند.

کرمی با اشاره به تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس بیان کرد: با توجه به بودجه محدودی که داریم سعی می‌کنیم مدارس را به طور منظم ضدعفونی و گندزدایی کنیم، اما خانواده‌ها هم باید دانش آموزان را با ایمنی کامل به مدرسه بفرستند.

او، همچنین درباره دانش آموزانی که بیماری زمینه‌ای دارند و یا شرایط جسمی مناسبی ندارند، گفت: اجباری برای حضور این دانش آموزان در مدرسه نداریم و می‌توانند از خانه درس‌ها را دنبال کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به فعالیت بیش از ۱۵ هزار فرهنگی در استان بوشهر، افزود: مشکلی برای تامین کتب درسی وجود ندارد و اگر در زمینه تهیه بعضی کتب مشکلی باشد، بسیار محدود است.

[کد خبر:AJ33617]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب