خبرنگاران «این رسانه» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • دو نماینده استان در مجلس به موضوع خودروهای جدید نمایندگان واکنش نشان دادند. کرمی و رضایی نمایندگان دشتی و تنگستان، و دشتستان در توئیت هایی جداگانه نوشتند: خودروی دنا پربحث را از مجلس نگرفته اند. جمیری و احمدی دو نماینده دیگر استان در این خصوص سکوت کرده اند. برخی معتقدند درحالی که قرار بوده مجلس جدید به نابسمانی بازار خودرو ورود کند، خودروسازان با این حرکت، نمایندگان را همراه می کنند.

 • از تسهیلات کرونایی در بوشهر استقبال نشده و یکی از دلایل اصلی آن مشکلات پرداخت عنوان می شود. به گفته برخی از مشمولان این تسهیلات، بسیاری از افراد برای اقساط تسهیلات مشکل داشتند چون مدت بازپرداخت وام دو ساله است. براساس آخرین اعلام رسمی، بعد از گذشت حدود سه ماه، کمتر از 10 درصد سهم استان از این تسهیلات پرداخت شده است.
 • یک بوشهری عضو کمیتهٔ بازنگری برنامه‌های آموزشی وزارت بهداشت شد. دکتر سینا دوبرادران از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان عضو کمیتهٔ "بازنگری برنامه‌های آموزشی رشتهٔ بهداشت محیط معاونت آموزشی" وزارت بهداشت منصوب شد.
 • در سال آبی گذشته (مهر 98 تا شهریور 99) جم بیشترین بارندگی را تجربه کرد. جدول بارندگی ها طی این مدت را می بینید:

 • احداث پایانه صادرات موادمعدنی بوشهر جذاب‎تر شده است. با توجه مسدود شدن پایانه صادارتی پارس جنوبی بر روی صادرات مواد معدنی و سیمانی استان فارس، احداث پایانه صادرات مواد معدنی بوشهر جذاب تر شده است. مدتهاست این پروژه در دستور کار می باشد، اما سرمایه گذار بخش خصوصی برای فعال سازی آن در بندر خورشهاب اعلام آمادگی نکرده است، از این رو نیاز به ورود شرکت های وابسته به وزارت صمت نظیر ایمیدرو است.
 • نماینده دشتی و تنگستان به کرونا مبتلا شد.روابط عمومی دفتر غلامحسین کرمی اعلام کرد: "با مثبت شدن تست کرونای کرمی، به دلیل آثار شیمیایی جنگ تحمیلی وضعیت ریه ایشان نابسامان است و از مردم خواستار دعا برای شفای کامل هستیم"
 • خبر می رسد برخی کارگران از ترس اخراج و تعدیل، ابتلا به کرونا را پنهان می کنند. به عبارتی، برخی کارفرمایان در واقع فقط سلامت کارگاه مد نظر قرار داده و معیشت کارگر مورد توجه نیست.
 • افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها فقط محدود به بازار خودرو و مسکن نیست، بلکه بازار لوازم‌خانگی نیز با این آشفتگی قیمت دست‌ به ‌گریبان است. اسفند سال گذشته قیمت لوازم‌خانگی 10 تا 15 درصد گران شد و اردیبهشت هم تولیدکنندگان بین 30 تا 35 درصد قیمت محصولات خود را بالا بردند. حالا هم برخی فعالان بازار می‌گویند که فقط طی دو هفته گذشته قیمت برخی  یخچال ها مجددا 15درصد افزایش یافته است. آشفتگی قیمت‌ها در بازار مردم و به‌ویژه زوج‌های جوان را بیش از گذشته در تنگنا قرار داده است.
 • تعطیلی رستوران‌ ها و تالارها و مراسم مصرف گوشت را ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داده است. گویا این کاهش مصرف دلیل تغییر شغل برخی از قصابی‌ها بوده است.
 • در شرایطی که گرانی مرغ باعث شده برخی خانوار مواد دارای پروتئین دیگر را جایگزین مرغ در سبد تغذیه خانوار کنند، قیمت قارچ هم به تبعیت از مرغ افزایش یافته است. گویا تولیدکنندگان قارچ با کمبود کود مرغی مواجه شده ‌اند و همین مسأله قیمت قارچ را در بازار گران کرده است.
 • با توجه به افزایش قیمت گندم و آرد، خبرهایی از احتمال افزایش دوباره قیمت ماکارونی به عنوان یکی از اقلام پرمصرف در سبد خانوار شنیده می شود. پیش از این در هفته اول خرداد بود که خبر افزایش قیمت ماکارونی درپی افزایش نرخ گندم به صورت رسمی اعلام شد.
 • هنوز جزییاتی از اتهامات اعضای بازداشتی شورای شهر بوشهر رسانه ای نشده و از سوی دادستانی دلیل دستگیری ها "تخلفات اقتصادی" عنوان گردیده است. از این رو افکار عمومی در انتظار اتمام تحقیقات و ارسال پرونده به دادگاه جهت اطلاع از جزییات پرونده هستند.
 • فردی که 17 سال پیش در استان به قتل یک مرد اقدام کرده بود، هفته پیش در چابهار دستگیر شده است. این متهم ۴۱ ساله در سال ۱۳۸۲ در یکی از شهرستان های استان بر سر اختلافات مالی با مردی میانسال درگیر و او را با ضربات چاقو به قتل رسانده و سپس به کشور پاکستان متواری شد، اما با ورود مجدد به کشور، در چابهار مخفی شده بود.
 • به‌دنبال انتشار اخباري مبني بر انعقاد قراردادهاي مشکوک در پروژه انتقال نفت خام از گوره به جاسک، عضو هيات رئيسه کميسيون انرژي مجلس از ورود اين کميسيون به اين موضوع خبر داده است. عبدالعلي رحيمي‌مظفري‌، با تاکيد بر نظارت مجلس به پروژه خط لوله انتقال نفت خام از گوره به جاسک گفت: کميسيون انرژي به تازگي به اين موضوع ورود پيدا کرده است؛ قطعا مجلس بر بحث نظارت بر چنين پروژه‌اي بسيار حساس و‌پيگير است. این خبر به نقل از آفتاب است.
 • برخی ضوابط سؤال ‌برانگیز در آزمون استخدامی اخیر معلمان، افکار عمومی را دچار ابهام و شائبه کرده است. ماجرا از آنجا شروع شد که در ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش، مدرک حوزوی برای شغل معلمی زبان و ادبیات فارسی، همسنگ با مدرک دانشگاهی زبان و ادبیات فارسی قلمداد شده است. در همین زمینه انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی در بیانیه ای، اقدام آموزش و پرورش را سندی بر «مظلومیت تخصص» در این نهاد برشمرده و از مدیران آن پرسیده بود چگونه برای دبیری فارسی، کسی‌ که «۲۰۰ واحد درسی گذرانده»، با کسانی‌که «درس‌های تخصصی رشته زبان فارسی را نخوانده‌اند» برابر است؟
 •  
 • اتحادیه مشاوران املاک در حال چانه زنی با سازمان حمایت درباره حق کمیسیون هستند. تعرفه کمیسیون املاک و نحوه محاسبه آن، یکی از موارد سوال و حتی شکایت مردم هنگام معاملات ملک بوده است.
 • گفته می شود پس از گرانی خودرو و اجرای طرح های فروش فوق العاده، برخی افراد برای ثبت نام در این طرح ها که یکی از شروط آن نداشتن پلاک فعال توسط فرد متقاضی است، خودروی خود را یا می فروشند یا سند آن را به نام یکی از آشنایان انتقال می دهند تا امکان ثبت نام پیدا کنند. همین موضوع از دلایل شلوغ شدن صف مرکز تعویض پلاک ذکر شده است.
 • دست آخر اینکه، مکاتبات گمرک نخل تقی در شهرستان عسلویه پیرامون ته لنجی در برخی رسانه های کشوری خبرساز شده است.  در پی حواشی ایجاد شده، سرپرست این گمرک اعلام کرده که تخلیه کالاهای ته لنجی مطابق با قوانین می باشد
 • خلیج فارس
[کد خبر:AJ33819]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب