آینه جم: دولت برا کمک به معیشت اقشار آسیب پذیر جامعه، اجرای پوشش بیمه اجتماعی رایگان یک میلیون و چهارصد هزار خانوار روستایی و عشایر را مصوب کرد تا از این طریق در جهت مهاجرت معکوس از شهر به روستا و تامین آتیه روستائیان و عشایر گام بردارد.

به گزارش آینه جم؛ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان بوشهر با اعلام مطلب بالا گفت: بیمه های اجتماعی برای حفظ جوامع  انسانی و توسعه مناطق روستایی و عشایر همواره حایز اهمیت بوده و دولت نیز برنامه هاس خاصی در این خصوص داشته است.

کیانوش کازرونی ادامه داد: از ابتدای مهر بالغ بر یک میلیون و چهارصد هزار نفر از اقشار روستایی و عشایر که بدون هر نوع بیمه اجتماعی هستند تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می گیرند.

کازرونی افزود: تمام کشاورزان، روستائیان و عشایر  تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد، قالیبافان فاقد بیمه، زنان سرپرست خانوار روستایی، شاغلین در صنایع دستی تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند.

کازرونی تصریح کرد: دولت پرداخت حق بیمه کامل افراد را برای یک سال برعهده خواهد داشت، به عبارتی در این طرح گروه های هدف در سال اول به صورت کاملا رایگان بیمه خواهند شد و از سال های بعد به تدریج اقدام به پرداخت حق بیمه خود خواهند کرد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر بوشهر ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در ۸ سطح درآمدی است و هرکس با توجه به سطحی که پرداخت می‌کند ۱۵ حق بیمه می‌دهد، در شرایط عادی ۱۰ درصد سهم دولت و ۵ درصد سهم بیمه شده است که باید پرداخت شود، اما در طرح جدید، ۱۵ درصد حق بیمه توسط دولت پرداخت می‌شود و قصدمان از انجام این کار توانمندسازی بیمه شده‌ها است.

کازرونی با اشاره به اینکه لیست مشمولان را دستگاه متولی و اصناف مربوطه باید به ما تحویل دهند، افزود: در سال اول دولت همه ۱۵ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کند، سال دوم ۱۴ درصد دولت و ۱ درصد بیمه شده، سال سوم ۱۳ درصد دولت و ۲ درصد بیمه شده، سال چهارم ۱۲ درصد دولت و ۳ درصد بیمه شده، سال پنجم ۱۱ درصد دولت و ۴ درصد بیمه شده و در نهایت سال ششم ۱۰ درصد دولت و ۵ درصد بیمه شده باید حق بیمه پرداخت کنند. بعد از ۶ سال روند پرداخت بیمه برای این افراد مانند شرایط عادی ورود به صندوق بیمه روستاییان و عشایر می‌شود.

[کد خبر:AJ33823]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب