اینه جنم : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از وضعیت مطلوب پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان خبر داد و گفت: پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان بیشتر از میانگین کشوری است.

شاخص پوشش ارتباطی جاده‌ای استان بوشهر بالاتر از میانگین کشوری است

به گزارش اینه جم؛علی سملیان  اظهار داشت: پوشش ارتباطی در جاده‌های استان برای اپراتورهای اول و دوم به ترتیب ۹۰ و ۷۸ درصد است و در مجموع ۹۳ درصد از جاده‌های استان بوشهر داری پوشش مناسب ارتباطی هستند.

وی با اشاره به راه‌اندازی سایت ارتباطی با پوشش نسل چهارم تلفن همراه توسط اپراتور دوم در مسیر جاده‌ای کلمه به بوشکان واقع در شهرستان دشتستان گفت: با اجرایی شدن این سایت مشکل نبود پوشش ارتباطی در برخی از نقاط مسیر جاده‌ای کلمه به بوشکان برطرف شد و برای نقاط دیگر فاقد پوشش ارتباطی استان که در تعهد اپراتورها نیست، وزارت ارتباطات از طریق طرح خدمات عمومی اجباری (USO) پوشش ارتباطی لازم را تأمین می‌کند.

سملیان با اشاره به اینکه ارتقای سایت نسل دوم همراه به نسل سوم در روستای خون شهرستان دشتستان نیز دسترسی ساکنین این روستا به اینترنت پرسرعت را میسر کرده است گفت: توسعه ICT روستایی در سال‌های اخیر به یک مسئله مهم برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تبدیل‌شده است که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر نیز این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان در شاخص فناوری اطلاعات رتبه نهم را در بین ۳۱ استان کشور دارد تصریح کرد: لزوم پوشش دهی مناسب خطوط تلفن همراه و پایداری ارتباط جاده‌ای استان، از برنامه‌های اداره کل ارتباطات است و امیدواریم با اجرای دقیق طرح‌ها و همکاری همه ارگان‌ها، مشکلات باقی‌مانده در این بخش مرتفع شود تا تمامی جاده‌های استان از امکانات کامل پوشش دهی تلفن همراه بهره‌مند شوند.

[کد خبر:AJ33904]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب