خبرنگاران این رسانه  در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه برخی شرکت های فعال در منطقه ویژه پارس به بخشنامه کرونایی در این منطقه بی توجهی می کنند و به شیوه گذشته درباره نیروهای روزکار و اقماری ادامه می دهند. چندی پیش سازمان منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس با صدور بخشنامه‌ای خواستار اجرای ساعت کاری جدید به صورت «یک-یک»، «هفت-هفت» و «چهارده-چهارده» کارکنان روزکار و «چهارده-چهارده» برای کارکنان اقماری شاغل در تمامی شرکت‌های دولتی و خصوصی نفت، گاز و پتروشیمی در «عسلویه و کنگان» شده بود. بر اساس، این بخشنامه، دورکاری، کاهش ساعت‌کاری، شیفت بندی برای کارکنان شاغل در شرکت‌های نفت، گاز، پتروشیمی و بخش‌ خصوصی مجاز اعلام شده است.
 • نقشه دو مامور بهداشت‌نما در روستای قلعه حیدر گناوه ناکام ماند. به گفته رییس شورای اسلامی این روستا، یک زن و مرد با خودرو پراید بدون پلاک با مراجعه به منزل یکی از ساکنان منطقه بدون کارت شناسایی، خود را مامور بهداشت  معرفی و ادعا کرده بودند جهت امن ماندن از سرایت بیماری کرونا، قرص و تزریق آمپول موثر است و باید مصرف کنید. وی ادامه داد: این دو ناشناس پس از ورود به منزل این خانواده که  تنها یک زن حضور داشته و بقیه ساکنان آن بیرون بودند،  دست او را جهت تزریق آمپول گرفته بودند  که پس از سرو صدای زیاد و مقاومت آن زن و ترس از حضور اهالی، نقشه آنها برای سرقت ناکام ماندند و پا به فرار گذاشتند. شبکه بهداشت شهرستان گناوه از مردم خواسته به منظور جلوگیری از هرگونه سرقت و کلاهبرداری توسط افراد فرصت طلب، قبل از هرگونه اقدام، کارت شناسایی ماموران بهداشتی را به دقت رویت کنند و به هیچ وجه اجازه ورود افراد ناشناس را به منازل خود ندهند.
 • سرپرست اداره کار پارس جنوبی بیکار شد. معاون وزیر کار حکم انتصاب سرپرست اداره کار منطقه ویژه را که از سوی ایرج خرمدل مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس صادر شده بود، را ملغی اعلام کرد. این اتفاق 24 ساعت پس از حکم صادره رخ داده و دلیل آن تایید نشدن حکم از سوی وزارتخانه اعلام گردید.
 • با حکم وزیر علوم، حسن حبیبی به عنوان سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر منصوب شد. وی تاکنون رییس مرکز رشد شهرستان دشتستان بود. پیش از این حبیب رستمی رییس این مجموعه استعفا کرده بود.
 • همچنین با حکم وزیر کار، مصدق کشاورز به سرپرستی اداره کل کار، تعاون و رفاه استان بوشهر منصوب شد. وی که تاکنون معاون پشتیبانی این اداره کل بوده، جایگزین حمیدرضا پناه شده که به مدیرکلی کار خراسان رضوی منصوب گردیده است.
 • طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین، برای بازنشستگان برخی مجموعه ها نظیر اعضای هیات علمی دانشگاهها یا مجموعه قضایی چشمگیرتر از سایر دستگاهها بوده است. گویا در شرایطی که میانگین افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در این طرح 1.5 میلیون تومان اعلام شده، برای بازنشسته ای در استان بوشهر با این طرح افزایش حدود 5 میلیون تومان درنظر گرفته شده است.
 • شنیده می شود به دلیل سهل انگاری یکی از دستگاههای فرهنگی برای تکمیل دقیق مستندات، 5 میلیاردتومان اوراق خزانه از استان برگشت خورده است. این درحالیست که مهمترین منبع پیشبرد پروژه های عمرانی در شرایط فعلی اوراق خزانه است که کم توجهی برخی مجموعه ها، منجر به عدم جذب آن ها می شود.
 • خانواده "لیراوی" اهل و ساکن شهرستان دیلم در اولین سالگرد فوت خواهر فرهنگی خود، با توجه به تقارن این سالگرد با هفته کتاب، در اقدامی فرهنگی و خداپسندانه به کمک ۲۰۰ میلیون تومانی جهت ساخت کتابخانه عمومی در روستای دویره بوشهر اقدام کردند. عباس لیراوی برادر مرحومه صغری لیراوی ابراز امیدواری کرده در دومین سالروز  فوت خواهرشان، این کتابخانه تکمیل و افتتاح شود.
 • احتمال تعطیلی کشور برای کنترل بیماری کرونا قوت گرفته است. بسیاری از متخصصان بیماری ‌های عفونی تنها راه کنترل کرونا را تعطیلی کشور اعلام می ‌کنند. گویا از نظر آنها تعطیلی و بازگشایی‌ها هیچکدام در زمان درستی اجرایی نشده و نتوانسته از افسارگسیختگی شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند و اکنون باید با تعطیلی و قرنطینه کامل کشور جلوی مرگ‌ و میر بالا را گرفت. اخیرا هم روسای برخی دانشگاههای علوم پزشکی کشور این درخواست را از ستاد ملی مقابله با کرونا داشته اند که تاکنون مورد موافقت قرار نگرفته است.
 •  روغن نباتی جامد در بازار تا 3 برابر قیمت گران شده است. این افزایش قیمت و کمبود در شرایطی است که بازار با کاهش تقاضای ناشی از تعطیلی رستوران ‌ها، تالارهای پذیرایی و... به ‌دلیل شیوع کرونا مواجه است.
 • دانش آموزان هنرستانی‌ در آموزش غیرحضوری هنوز بلاتکلیف هستند. اگر مشکل دانش‌آموزان در دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه نظری با تبلت، لپ ‌تاپ، گوشی هوشمند و اینترنت تاحدودی حل می‌ شود، مشکل دانش‌آموزان فنی ‌و حرفه ‌ای و کاردانش که بیش از نیمی از درس ‌هایشان را باید در کارگاهها و بصورت عملی آموزش ببینند با روش‌ غیرحضوری حل ‌شدنی نیست. برهمین اساس 60 درصد آموزش این گروه متوقف شده و در هاله ای از ابهام است.
 • خبر می رسد کاهش شدید ذخایر و فرآورده‌های خونی، بیمارستان ‌ها را برای انجام عمل‌های جراحی با دشواری مواجه کرده است. از زمان شیوع کرونا در کشور، اهدای خون کاهش قابل توجهی یافته، با این وجود متخصصان تاکید کرده اند این باور که اهدای خون موجب ابتلا به کرونا و کاهش سطح ایمنی می‌شود، غلط است.
 •  آزادسازی صادرات گوجه به کشورهای همجوار عامل افزایش قیمت این محصول در بازار و حتی استان بوشهر به عنوان یکی از قطب های تولید گوجه خارج فصل شده است. به گفته فعالان این بخش، قیمت هر کیلو گوجه در بازارهای صادراتی یک دلار است که جذابیت صادرات را بیشتر کرده است.
 • فیل مسئولان سازمان بهزیستی موش زایید! پس از چند ماه اعلام مسئولان این سازمان درباره افزایش مستمری مددجویان، اخیرا وحید قبادی‌ دانا، رئیس بهزیستی کشور گفته، از مرداد سال جاری، مستمری مددجویان سازمان بهزیستی 15درصد افزایش یافته‌ است. این موضوع به افزایش 17 هزارتومانی مستمری هر نفر منجر شده که تأثیر چندانی در زندگی مددجویان ندارد و می توان حتی آن را نادیده گرفت. به این ترتیب مبلغ دریافتی یک مددجو از 108هزارتومان به 125هزارتومان، خانواده دونفره از 215 به 248‌هزارتومان، خانواده سه‌نفره از 289 به 332‌هزار تومان، خانواده چهار‌نفره از 384 به 442‌هزار‌تومان و خانواده پنج‌نفره از 416 به 479‌هزار تومان افزایش یافته است.
 • کشاندن مشتریان به بانک در شرایط کرونایی باعث گلایه مردم شده است. گویا اخیرا یکی از بانک های بوشهر پيامکی برای مشتريان ارسال و در این وضعیت کرونایی آنها را به شعب بانک کشانده تا پس  از تکمیل چند فرم و با اینترنت گوشی خودشان، نرم افزار همراه بانک را روی موبایل نصب کنند! گویا برخی بانک ها به شیوع کرونا و ضرورت به روز شدن در این شرایط چندان اعتقادی ندارند.
 •  شبکه آموزش در یکی از برنامه های کتب درسی، عسلویه را جزو استان خوزستان معرفی کرد!

 • فروش اجباری کالا ممنوع اعلام شده است. معاون تعزیرات گفته: اگر مغازه‌داران خریدار را مجبور کنند کالایی را در کنار کالای مورد نیازشان بخرند، علاوه بر پس‌گرفتن کالا، پنج برابر قیمت آن جریمه می‌شوند. به گفته وی، مردم باید تخلفات را به مرکز بازرسی سازمان صمت استان ها با شماره 124 اطلاع دهند.
 • خبر می رسد شورای شهر بوشهر در نظر دارد با ترکیب جدید خود، جلسات صحن علنی را بصورت زنده از اینستاگرام پخش کند. این تجربه از ابتدای دوره کنونی شوراها، در اغلب مراکز استان ها تجربه شده و می تواند اقدام موثری در جهت اطلاع بی واسطه شهروندان از اظهارنظرها و تصمیمات نمایندگان خود در شورا باشد.
 • دست آخر اینکه، آزمون استخدامی دستگاههای دولتی در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. این آزمون قرار بود ۹ آبان ماه برگزار شود که به علت طرح بومی گزینی، به ۶ و ۷ آذرماه موکول شد، اما در بحبوحه تشدید بحران کرونا و محدودیت هایی که در این خصوص وجود دارد، مجددا شایعاتی درباره جابجایی زمان آن مطرح می باشد.
 • خلیج فارس
[کد خبر:AJ34178]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب