آینه جم: بارش‌ باران باعث آبگرفتگی برخی منازل در شهرستان تنگستان و ریزش آوار در دو منزل در شهرستان گناوه شد.

به گزارش آینه جم رئیس جمعیت هلال احمر تنگستان بیان کرد: بارندگی‌های گسترده دیشب و امروز در شهرستان تنگستان موجب آبگرفتگی معابر عمومی و برخی واحد‌های مسکونی شد.

علی منصوری ادامه داد: در پی آبگرفتگی منازل مسکونی در شهرستان تیم‌های تخصصی سیلاب برای تخلیه آب از منازل مسکونی و امداد رسانی به افراد حادثه دیده اعزام شدند.

او با اشاره به اعزام چهار تیم چهار نفره به مناطق حادثه دیده افزود: تیم‌های امداد و نجات موفق شدند آب را از ۱۱ واحد مسکونی با استفاده از سه دستگاه موتور پمپ و یک دستگاه لجن‌کش تخلیه کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر تنگستان عنوان کرد: در این منازل ۱۱ خانوار شامل ۴۹ نفر سکونت داشتند که تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر موفق به امدادرسانی به آن‌ها شدند.

ریزش آوار در گناوه بر اثر بارندگی

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه گفت:  نجاتگران این جمعیت به آسیب دیدگان از دو مورد ریزش آوار منزل کمک کردند.

عبدالعلی صیادی افزود: با اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC مبنی بر ریزش آوار در یکی از محلات گناوه بلافاصله دو تیم امدادی به محل وقوع حادثه اعزام شدند و ضمن ایمن سازی و ارزیابی صحنه حادثه مشخص شد بر اثر بارندگی دو روز گذشته در شهرستان گناوه سقف خانه قدیمی دچار ریزش شده است.

او ادامه داد: در این حادثه به کسی آسیب نرسید و نجاتگران جمعیت هلال احمر ضمن آوار برداری و خارج سازی وسایل و لوازم خانه یاد شده توصیه‌های ایمنی را یاد آور شدند و اقلام امدادی مورد نیاز در اختیار حادثه دیدگان قرار گرفت.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه عنوان کرد: همچنین در پی اعلام ریزش آوار یک واحد مسکونی دیگر بر اثر بارندگی در یکی از محلات شهرستان گناوه بلافاصله دو تیم امدادی به محله حادثه اعزام شدند.

صیادی گفت: در این حادثه خسارت جانی وجود نداشت، ولی منزل مسکونی تخریب شده بود که ضمن ارزیابی منزل یاد شده یک دستگاه چادر امدادی در محل نصب شد و اقلام زیستی نیز در اختیار آسیب دیدگان قرار گرفت.

او بیان کرد: از ساکنان خانه‌های قدیمی که سازه‌های غیر استاندارد و مقاومت بسیار پایینی دارند، می‎خواهیم نکات ایمنی را رعایت کنند و  هنگام بارندگی از اسکان در چنین خانه‌هایی بپرهیزند.

کل

[کد خبر:AJ34297]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب