هادی چوپانآینه جم:ستاره بدنسازی ایران به خبرورزشی گفت: گرگ ایرانی از شکار کردن خسته می‌شود؟ هرگز. این تازه شروع یک راه برای من است.

 به گزارش آینه جم: هادی چوپان حالا در تاریخ ورزش ایران ماندگار شده است. او کاری کرد که تا الان رؤیایش را هم نمی‌دیدیم؛ سومی در مسترالمپیا . در جهان هزاران هزار بدنساز حرفه‌ای وجود دارند؛ بدنسازانی که بهترین امکانات را دارند و همه جوره حمایت می‌‎شوند. هادی، اما با دست خالی و با کلی بدهی توانست در المپیا بشود نفر سوم. یعنی سومین بدنساز برتر جهان. بعد از این عنوان تاریخی با او گفت‌وگوی ویژه‌ای داشتیم که در ادامه می خوانید.

*هادی سومی مسترالمپیا مبارک باشد. کاری کردی کارستان.
ممنون از شما. ممنون از مردم ایران به خاطر این همه لطف و محبتی که به من داشتند. کلی انرژی مثبت فرستادند. اگر می‌دانستم اینقدر مردم کشورم را خوشحال می‌کنم، زودتر می‌آمدم مسترالمپیا (خنده). راستش من اسم گرگ ایرانی را برای این انتخاب کردم که به جهان بگویم یک ایرانی به این راحتی نمی‌بازد. وقتی می‌گفتم می‌خواهم در مسترالمپیا بجنگم و برای کشورم افتخار بیاورم، بعضی‌ها فکر می‌کردند شوخی است. خدا را شکر می‌کنم که قدرت ایران و ایرانی را به همه دنیا نشان دادیم. با یک تیم کاملاً ایرانی در مسترالمپیا چنین عنوانی کسب کردیم.
*تیم کاملاً ایرانی؟
بله، دو تا برادرم، هادی و مهدی پارسافر و مربی‌ام هانی رامبد. هدف ما این بود که یک تیم کاملاً ایرانی درست کنیم و به مسترالمپیا برویم. خدا را شکر این اتفاق افتاد.
*اصلاً چطور شد با آقای هانی رامبد آشنا شدی و کار کردی؟
نزدیک به ۸ ماه طول کشید تا بتوانیم همکاری کنیم. در ابتدا ابراز تمایل کردیم برای همکاری. ایشان هم قبول کرد و گفت خواسته شما از من چیست. صحبت کردیم و به نتیجه رسیدیم. خدا را شکر می‌کنم که با چنین مربی بزرگی کار می‌کنم. او افتخار ایران و ایرانی است. شاگردان او معمولاً قهرمان مسترالمپیا شده‌اند. موفق‌ترین مربی تاریخ مسترالمپیاست و شک نکنید روی دست او نمی‌آید.
*به ایران هم عرق زیادی دارد.
بله، عاشق ایران است. دوست دارد یک روز به کشور خودش بیاید. امیدوارم این اتفاق بیفتد و هانی به ایران بیاید. متأسفانه ما به درستی از سرمایه‌های خود استفاده نمی‌کنیم. هانی رامبد عامل قهرمانی چند ورزشکار آمریکایی و چندین قهرمانی آن‌ها بوده، چرا یک ایرانی نباید با مربیگری او قهرمان شود؟
*هادی سومی در مسترالمپیا یک عنوان باورنکردنی بود ولی می‌دانیم که گرگ ایرانی اهداف بزرگتری دارد.
بله، گرگ ایرانی از شکار کردن خسته می‌شود؟ هرگز. این تازه شروع یک راه برای من است. هر چند آدم نمی‌داند در آینده چه می‌شود، ولی به عنوان یک ورزشکار همه تلاشم را برای رسیدن به بهترین عناوین می‌کنم.
*ولی افتخار بزرگی است که اگر یک روز بتوانی قهرمانی مسترالمپیا شوی.
همه افتخارات بزرگ هستند ولی من در زندگی ورزشی‌ام بیشتر از افتخارات به اخلاق و اخلاق‌مداری فکر می‌کنم. هیچ‌وقت دنبال این نبودم که بخواهم فقط یک قهرمان باشم، بلکه برایم اولویت همیشه مسائل اخلاقی بوده، اما قطعاً تازه اول راه هستم و حتی قهرمانی مسترالمپیا را هم می‌خواهم.
 
*به خاطر همین بین هواداران هم محبوبت زیادی داری.
من دست‌بوس همه مردم سرزمینم هستم. کلی به من انرژی مثبت دادند. بعد از مسابقه حتی در سالن من را تشویق کردند و بیرون از سالن هم برخورد گرمی داشتند. این مدالی که من به دست‌آوردم، برای من نیست برای مردم ایران است. هادی چوپان برای خودش نجنگید برای پرچم ایران جنگیدم. یک وجب از خاک کشورم را به هیچ‌کس و هیج جا نمی‌فروشم. به خدا دلم برای کشورم لک زده. دوست دارم دوباره هوای کشورم را تنفس کنم.
*هادی تو کسی هستی که مستقل بودی و به این عنوان بزرگ رسیدی. بنابراین این حرف‌هایت را همه باور می‌کنند. خیلی با عشق و علاقه درباره ایران حرف می‌زنی.
برای من دنیا وطنم است و ایران پاره تنم. من نمی‌‎توانم در کشور غریب طاقت بیاورم و به خاطر همین در سفر‌ها دوست دارم زود کارم تمام شود و برگردم.
* مثلاً خیلی‌ها آرزو دارند به آمریکا بروند و حتی آنجا زندگی کنند.
نه کاکو. اتفاقاً من یک وجب از خاک کشورم و شیرازم را به آمریکا نمی‌دهم. شاید خیلی‌ها خوششان بیاید ولی من نه.
*مشخص شده کی برمی‌گردی؟
هنوز زمان بازگشتم به ایران مشخص نیست.
*رفتن تو روی استیج المپیا ناخودآگاه تو را یاد کسی نینداخت؟
خوب شد این را گفتی. وقتی می‌خواستم روی استیج بروم مرحوم بیت‌ا... عباسپور جلوی چشمم بود. او روی این استیج قدم گذاشت. فکر او به من انرژی مثبت داد. بیت ا... یک پهلوان و یک اسطوره بود که شاید بین ما نباشد، ولی همیشه نامش در پرورش اندام هست و پاک‌شدنی نیست.
*هادی ۱۰۰ هزار دلار هم بابت این قهرمانی جایزه گرفتی.
فعلاً که نگرفته‌ام. ولی به هر حال این پول خالص به من نمی‌رسد. راستش من برای پرورش اندام خیلی هزینه کردم. ۱۵۰ میلیون تومان هزینه ویزایم شد. خیلی هزینه‌های دیگر در آمریکا کردم از جمله بلیت و هتل و بقیه چیزها. حتی مجبور شدم ماشینم را بفروشم. من با تاکسی این‌طرف و آن‌طرف می‌روم، آن هم با این رژیم سختی که دارم. با بدهی زیادی به مسترالمپیا آمدم و هنوز این بدهی‌ها گردن من هست که امیدوارم با این پول آن‌ها را بپردازم.
*حرف خاصی در پایان مانده؟
من برای قهرمانی به مسترالمپیا رفتم. می‌خواستم به همه نشان دهم گرگ ایرانی چقدر خطرناک است و در این ۴ سال حقم خورده شده. خدا را شکر می‌کنم ایران و ایرانی در آنجا سربلند شد.
[کد خبر:AJ29473]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

جدیدترین مطالب