روزنامه آمریکایی نیوبورک تایمز در گزارشی مدعی شده دونالد ترامپ هفته گذشته گزینه حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را در جلسه با گروهی از مشاورانش مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش آینه جم ، بر اساس این گزارش ترامپ در واکنش به افزایش ذخائر اورانیوم غنی شده ایران به 12 برابر حد مجاز در قالب برجام، گزینه حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران (سایت نطنز) را مورد بررسی قرار داده است.

سازمان بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته گزارش داد ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی خود در واکنش به خروج یکجانبه آمریکا از برجام، تاکنون ذخائر اورانیوم غنی شده خود را به 12 برابر حد مجاز برجام رسانده است.

نیویورک تایمز نوشته ترامپ از مشاوران نظامی و امنیتی خود درباره امکان‌ حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران و سناریوها مختلف پرسیده است؛ اما مقامات کابینه او از جمله مایک پنس معاونش و مایک پمپئو وزیر خارجه و ژنرال مایک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا به او هشدار داده‌اند هر گونه اقدامی در این زمینه ممکن است به یک درگیری گسترده تبدیل شود و او را منصرف کرده‌اند.

این خبر نیویورک تایمز در شرایطی منتشر می‌شود که طی روزهای گذشته خبرها و گمانه زنی‌هایی درباره امکان ماجراجویی نظامی ترامپ در واپسین روزهای حضورش در کاخ سفید در برخی رسانه‌ها منتشر شده است.

این گمانه زنی‌ها زمانی بیشتر شد که ترامپ هفته گذشته در اقدامی غیرمنتظره مارک اسپر وزیر دفاع کابینه خود را اخراج کرد.

[کد خبر:AJ34196]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب