1381971987.jpg

آینه جم: با اعلام استانداری بوشهر، مرحله اول طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در چهار شهرستان آغاز شد و قرار است تا هفته بعد همه نانوایی های استان را شامل شود. اما جزئیات اجرای این طرح چیست؟


به گزارش آینه جم؛ همزمان با جراحی اقتصادی دولت و تغییر در پرداخت یارانه‌ها، وزارت امور اقتصادی و دارایی طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان را مطرح و اجرا کرد و برای اولین بار این طرح در اردیبهشت ماه در زنجان آغاز شد و حالا به بوشهر رسیده است.

خرید نان فقط با کارت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر همزمان با آغاز به‌کار اولین دستگاه کارت‌خوان ویژه اجرای طرح یارانه نان در شهر بوشهر به خبرگزاری صداوسیما گفته: طرح آزمایشی یارانه نان از امروز در استان بوشهر در چهار شهرستان بوشهر، دشتستان، دشتی و تنگستان آغاز شد و تا آخر هفته در نانوایی‌های منتخب همه شهرستان‌ها و در هفته بعد در تمامی نانوایی‌هایی استان اجرا می‌شود.

علی باستین افزود: در اجرای این طرح نان به قیمت سال گذشته فروخته می‌شود و مردم هیچ هزینه اضافی را پرداخت نخواهند کرد و دولت مابه‌تفاوت قیمت را به حساب نانوا واریز می‌کند.

او ادامه داد: هیچ سهمیه‌بندی و محدودیت تعداد قرص نان برای هر نفر هم نخواهیم داشت و باید با کارت‌های بانکی خرید نان را از دستگاه‌های کارت‌خوان ویژه نانوایی انجام دهند که زمانی نزدیک به ۳۰ ثانیه طول می‌کشد.

معاون استاندار بوشهر اضافه کرد: اگر کسی کارت نداشت و پول نقد همراه داشت نیز می‌تواند پول را به نانوایی دهد تا آنان با کارتی که در اختیارشان گذاشته شده برای آن شخص خرید نان را انجام دهند.

باستین گفت: زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح فراهم شده، دستگاه‌های کارت‌خوان توزیع شده و در اول هفته آینده در تمام استان به‌صورت کامل اجرا می‌شود.

نان گران نمی شود

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر هم گفت: در استان بوشهر ۸۷۷ نانوایی فعالیت دارند که ۸۰ درصد آن‌ها نان سنتی و لواش هستند که با اجرای طرح یارانه نان، استان بوشهر نهمین استانی خواهد بود که این طرح در آن اجرا می‌شود.

جمال زارعی افزود: هیچ افزایش نرخی برای نان رخ نخواهد داد و خرید‌ها به‌صورت هوشمند و با نرخ قبلی برای مردم انجام می‌شود.

او تأکیدکرد: از هفته آینده هیچ شکل فروش دیگری برای نان نخواهیم داشت تا پرداخت‌ها و فروش‌ها روشن باشد. البته مردم هیچ نگرانی در اجرای این طرح نداشته باشند.

زارعی گفت: در آخر هر شب صورت حساب کارت‌خوان‌ها با ۱۵ درصد سهمیه تشویقی به‌صورت یارانه، تمام یارانه به حساب نانوا واریز می‌شود.

[کد خبر:AJ39136]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب