آینه جم؛  خبرنگاران این رسانه  در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه احتمال تعطیلی برخی پایگاههای اورژانس بوشهر به دلیل نارضایتی پرسنل وجود دارد. جمعی از پرسنل اورژانس ۱۱۵ با گلایه از اجرا نشدن قانون بهره‌وری برای پرسنل اورژانس بوشهر طی ۱۲ سال اخیر، طی نامه ای اعلام کرده اند: با توجه به بی نتیجه بودن پیگیری ها، با توجه به مکاتبات متعدد، عواقب احتمالی تعطیلی پایگاه‌های استان متوجه مسؤولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
 • به اندازه ای که در آزمون های استخدامی بوشهر، سایر استان ها هم بومی قلمداد می شوند که این شرایط در هیچ استان دیگری برای بوشهری ها حاکم نیست. مشابه این اتفاق در آزمون استخدامی نیروگاه اتمی برای جذب 184 نفر رخ داده که بومیان فقط شامل ساکنان یا متولدین بوشهر نبوده، بلکه داوطلبین متولد استان های فارس، خوزستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد را هم شامل شده است.
 • مهندس اسماعیل تبادار انتصابش به عنوان رابط استانی "نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان" را تکذیب کرده و گفته: با وی در این خصوص هماهنگی نشده و در جریان چنین حکمی نمی باشد. در بهمن ماه گذشته چند حزب اصلاح طلب با تشکیل جلسه ای، اقدام به تشکیل نهاد موسوم به اجماع ساز کردند که البته درباره ساز و کار ترکیب آن و چشم انداز آن که صرفا برای انتخابات است، بحث هایی وجود دارد.
 • پاکبان ها و نیروهای آرامستان شهرداری بوشهر از واکسیناسیون کرونا در سطح کشور عقب مانده اند. طبق خبرهای منتشر شده در رسانه ها، تاکنون بیش از 15 شهرداری مرکز استان کشور مرحله اول واکسیناسیون نیروهای مورداشاره را انجام داده اند.
 • صالحی رییس سازمان انرژی اتمی گفته: دو نیروگاه جدید در بوشهر در حال ساخت است که پیشرفت آن مطلوب می باشد. قرار است هر کدام از این نیروگاه ها، آبشیرین کنی معادل 400 هزار متر مکعب در شبانه روز داشته باشند که بوشهر و استان های همجوار را سیراب می کند. این وعده در شرایطی می باشد که چنین موضوعی در فاز نخست نیروگاه بوشهر حذف گردید.
 • همزمان با وخیم شدن شرایط کرونایی و آغاز محدودیت های 10 روزه، با برگزاری مراسم در باغ ویلاهای گناوه برخورد می شود. ستاد مدیریت کرونا در شهرستان گناوه اعلام کرد: باغ ویلاهایی که مراسم دورهمی در آن برگزار شود، ضمن پلمب، نسبت به معرفی مالکان به مرجع قضایی اقدام می شود.
 • ماجرای امام جمعه دیر و یک قاضی وارد فاز جدیدی شد. حجت الاسلام حسینی، امام جمعه دیر با انتشار کلیپی در فضای مجازی گفته که یکی از قضات شعبه دادگستری شهرستان دیر از وی به خاطر انتقاد از بدرفتاری اش با یک مراجعه کننده در خطبه‌های هفته گذشته نماز جمعه دیر شکایت کرده است. وی افزود: از شکایت این قاضی برای روشنگری هرچه بیشتر با توجه به مستندات موجود در محاکم قضائی استقبال می‌کنیم.
 • با وجود تمایل تنگستانی ها برای میزبانی پرسپولیس در جام حذفی، اما برگزاری این مسابقه نیازمند استانداردهایی از جمله هتل مناسب و آمادگی ورزشگاه است (که فاقد نور بوده و رختکن آن نیازمند بروز رسانی است)، از این رو سازمان لیگ با برگزاری مسابقه جام حذفی پرسپولیس و شاهین بندر عامری در ورزشگاه اهرم موافقت نمی کند. قرار است این بازی 8 اردیبهشت در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر برگزار شود.
 • اعضای شورای شهر بر مصوبات خود پیرامون ماده 16 و 17 (کمک بلاعوض به اشخاص حقیقی و حقوقی) اصرار کرده و برای تصمیم گیری به هیات حل اختلاف استانی ارسال کردند. گویا هیات تطبیق فرمانداری، این مصوبات را در آستانه انتخابات شوراها با شائبه تبلیغاتی رد کرده است.
 • اجرای نرخ نامه جدید تاکسی ها در بوشهر به اردیبهشت ماه موکول شده است.
 • در حالی میزان تولید گندم در سال جاری در بوشهر به شدت کاهش یافته که قیمت پائین خرید گندم و هزینه بالای برداشت از جمله دو برابر شدن نرخ کمباین ها باعث گلایه کشاورزان شده است. در حال حاضرقیمت خرید هر کیلوگرم گندم چهار هزار تومان تعیین شده است که به گفته کشاورزان جوابگوی هزینه های آنها نیست.
 • برای چندمین بار طی ماههای اخیر، اقدام برخی افراد برای انتقال سلاح های عمل نکرده از محدوده های تمرین نظامی تنگستان، باعث حادثه شده است. گویا هفته پیش فردی ساکن روستاهای تنگستان با مشاهده خمپاره در یکی از میدان های تیر، با تصور اینکه بی خطر است آن را به خانه آورده که در حین جابجایی عمل کرده و منجر به مجروح شدن و سوختگی وی و انتقال به بیمارستان شده است.
 • طی حکمی از سوی معاون وزیر نیرو، شاپور رجایی به عنوان رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب منصوب شد. وی از مدیران بوشهری وزارت نیرو است که همزمان مدیرکل دفتر نظام‌های بهره‌برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو می باشد.
 • شورای شهر بوشهر برای ترویج ازدواج و فرزندآوری نیروهای شهرداری از طریق پرداخت تسهیلات دست به کار شده است! براساس اعلام مهرزاد اسایش، نایب رئیس شورای شهر بوشهر، با تصویب طرحی در شورا، مقرر شده به همه نیروهای شهرداری۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره بابت ازدواج و ۱۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره بابت کمک هزینه تولد هر فرزند اختصاص یابد.
 • با وجود وعده های مسئولان استانی مبنی بر بهبود توزیع سیمان در نیمه دوم فروردین، آرامش به بازار برنگشته و همچنان این محصول مهم در ساخت و سازها کمیاب است.
 • با گذشت سه ماه از تکمیل زیرسازی جاده ساحلی بندر ریگ به گناوه، ولی به دلیل آنچه اختصاص نیافتن سهمیه قیر اعلام شده، آسفالت این مسیر اجرایی نشده است. این مسیر باعث کوتاه شدن 35 کیلومتری فاصله گناوه تا مرکز استان می شود.
 • شنیده شده دادگاه اعضای پیشین شورای شهر و کارمندان شهرداری بوشهر در اردیبهشت ماه برگزار می شود. اخیرا کیفرخواست اعضای کنارگذاشته شده شورای شهر به همراه معاونان و مدیران بازداشتی شهرداری توسط شعبه بازپرسی صادر و در انتظار برگزاری جلسه دادگاه می باشد.گویا تعداد متهمان به همراه برخی پیمانکاران در این پرونده 34 نفر می باشد.
 •  استعفای وزیر بهداشت مطالبه شده است. گویا با حاد شدن وضعیت کرونا در کشور و اینکه وی گفته: در مورد کنترل سفرها کسی به حرف من گوش نداد، این سخن با انتقاد و مطالبه استعفا از مسئولی که به حرفش گوش نمی‌دهند، مواجه شده است.
 • ساعت کار ادارات استان در ماه رمضان تغییر می ‌کند. گویا این تغییر با تصمیم ستاد مقابله با کرونای استان خواهد بود. برهمین اساس احتمال کاهش ساعت کار در ادارات تا 13:30 وجود دارد.
 •  دورکاری کارکنان دولت در استان به‌ درستی اجرا نمی‌ شود. گویا نبود زیرساخت‌ های لازم برای دورکاری دلیل بی‌توجهی به اجرای کامل و درست آن می باشد، درحالی که این مهم، روشی مفید برای پیشگیری از تجمع و مراقبت از نیروها برای مقابله با کرونا است‌.
 • تبعیض در بین کارمندان به وام مسکن رسیده است. گویا وزارت نفت وام ۳۵۰ میلیونی خرید مسکن برای کارمندان و بازنشستگان این وزارتخانه تدارک دیده است. این اقدام در شرایطی است که درحال‌حاضر سقف تسهیلات خرید مسکن در بالاترین میزان برای زوج‌ها حدود۲۴۰ میلیون تومان و برای افراد مجرد حدود ۱۴۰ میلیون تومان است.
 • اجرای قانون بازنشستگی در استان بازهم زیر سؤال رفته است. گویا برخی مدیران بازنشسته استان همچنان قانون را برای ماندگاری خود تفسیر می کنند، از طرفی دیوان محاسبات بوشهر هنوز گزارشی از نظارت اعمال‌شده در این زمینه ارائه نکرده است.
 • بازار نظرسنجی‌های انتخاباتی گرم شده است. گویا این نظرسنجی‌ها برای انتخابات شوراها، مجلس و ریاست جمهوری در فضای مجازی و به روش‌های غیرعلمی انجام می‌شود و به همین دلیل نتایج قابل باوری ندارد.
 • با وجود مزایای حذف دفترچه کاغذی درمان، اما برخی پزشکان به بهانه آنچه طولانی شدن زمان معاینه به خاطر نسخه نویسی الکترونیکی عنوان می کنند، از وقت مراجعان مطب می زنند و حاضر به جذب یک نفر برای پیاده کردن نسخ الکترونیک نمی باشند.
 • دست آخر اینکه؛ هر چند مسئولان در اسفندماه گذشته از اختصاص سهمیه روغن برای روستاییان خبر دادند، اما پیگیری از شهرستان های استان نشان می دهد  بسیاری از روستاییان موفق به خرید روغن سهمیه ای نشده اند و به دست مصرف کننده نرسیده است. همچنین گشتی در بازار این روزها نشان می دهد از حلب های روغن نیست و در قفسه برخی مغازه ها و فروشگاه ها فقط روغن مایع که بیشتر آن ها سرخ کردنی است، به چشم می آید.
 • خلیج فارس
[کد خبر:AJ35451]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب