آینه جم؛  مصطفی ارجمند

دو هفته پیش و در خطبه های نماز جمعه بود که سید علی حسینی امام جمعه شهر دیر در سخنانی تند، به انتقاد از قاضی یکی از شعب دادگستری شهرستان دیر پرداخت.

آنگونه که برخی رسانه های محلی نوشته اند امام جمعه این سخنان را در حالی که گریه می کرده گفته و خواهان برخورد با قاضی به علت رفتار نامناسب با جانباز و آزاده دفاع مقدس شده است.

سید علی حسینی با انتقاد از وضعیت تکریم ارباب رجوع در دادگستری دیر، اعلام کرده که “اگر شما زورتان به قاضی نمی رسد که جابجایش کنید من به مردم می گویم که شما از دیر بروید."

حسینی همچنین با اظهار ناامیدی از مسئولان قضایی استان گفته: “از خود آیت الله رئیسی درخواست می کنیم که بازرسی را اعزام کنند و از نزدیک درد دل این آزاده جانباز را بشنوند.”

انتقاد امام جمعه دیر با واکنش قاضی دادگستری این شهرستان مواجه شده است. طبق آنچه امام جمعه اعلام کرده قاضی دادگستری به خاطر سخنانش در خطبه های جمعه از وی شکایت کرده است.

سید علی حسینی در این کلیپ که در فضای مجازی منتشر کرده از برخوردهای ناشایست قضات در برخی شعب دادگستری شهرستان دیر گفته و مواجهه قاضی با آزاده و جانباز دفاع مقدس را هتک حرمت نامیده است.

وی همچنین از حضور در دادگاه استقبال کرده و از مردم هم خواسته به حمایت از او آرامش خود را حفظ کنند و اقدام غیر قانونی نکنند تا موجب سواستفاده بیگانگان نشود و درخواست کرده به حمایت از او طومار بنویسند!

هر چند از محتوای این شکایت خبری در دسترس نیست اما به نظر می رسد قاضی دادگستری دیر در راستای مقابله با اتهام سنگین امام جمعه دست به شکایت شده تا بتواند بی گناهی خود و خطای امام جمعه را عیان سازد.

دادگستری شهرستان دیر تاکنون واکنشی به موضوع نداشته اما به نظر می رسد با توجه به انتقاد امام جمعه از مسئولان قضایی استان و ناامیدی از اقدام آنان، قرائت مسئولان قضایی شهرستان و استان از ماجرا با قرائت امام جمعه متفاوت است.

باید دید کدام یک از طرفین ماجرا زودتر کنار می کشند و قائله را خاتمه می دهند؛ امام جمعه یا قاضی؟/خلیج فارس

[کد خبر:AJ35455]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

طبیعت بهاری مازندران

طبیعت بهاری مازندران

 طبیعت بهاری مازندران

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب