آینه جم- رئیس شبکه بهداشت و درمان عسلویه گفت: ۴۰ درصد از سالمندان، ۷۰ درصد میانسالان و ۷۳ درصد جوانان شهر نخل تقی تاکنون واکسینه نشده‌اند.


به گزارش آینه جم، جاسم زارعی با اشاره به راه‌اندازی چهارمین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون این شهرستان در شهر نخل تقی بیان کرد: از جمعیت حدود ۱۳ هزار نفری این شهر بیش از ۹ هزار نفر بالای ۱۲ سال هستند و هدف از ایجاد این پایگاه تسریع در واکسیناسیون تمام گروه‌های سنی است.

او با اشاره به تزریق ۶۸ هزار دوز واکسن در شهرستان عسلویه، ادامه داد: کمترین درصد واکسیناسیون در شهرستان مربوط به شهر نخل تقی است که امیدواریم با راه‌اندازی این پایگاه، واکسیناسیون تمام گروه‌های سنی تا پایان مهر به بالای ۹۰ درصد می‌رسد.

دبیر ستاد مقابله با کرونای شهرستان عسلویه عنوان کرد: ۴۰ درصد از سالمندان، ۷۰ درصد میانسالان، ۷۳ درصد جوانان و ۸۷ درصد نوجوانان شهر نخل تقی تاکنون واکسینه نشده‌اند و این، زنگ خطر و هشدار جدی برای این شهر و شهرستان است.

زارعی با اشاره به اینکه برای مهار همه‌گیری کووید ۱۹، واکسیناسیون بالای ۷۰ درصدی جمعیت ضروری است، افزود: واکسینه نشدن افراد باعث چرخش بیشتر ویروس و تهدید سلامت جامعه می‌شود.

او از کسانی که برای راه‌اندازی پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در شهر نخل تقی کمک کردند، تشکر کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

[کد خبر:AJ36979]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب