آینه جم : مسئول رادیولوژی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس گفت: ساختمان ام. آر. آی این مرکز آماده بهره‌برداری است و یک دستگاه ام. آر. آی نیز خریداری شده است.

به گزارش آینه جم ؛ کمبود برخی تجهیزات پزشکی از جمله ام آر آی یکی از مشکلات حوزه درمان در استان بوشهر است. به گونه‌ای که اکنون در مرکز استان فقط ۲ دستگاه ام آر آی وجود دارد؛ یکی در بیمارستان قلب و دیگری در بیمارستان سلمان فارسی متعلق به تامین اجتماعی.

بیماران تا ۲ ماه باید در نوبت گرفتن ام آری آی بمانند.

در این میان بیمارستان شهدای خلیج فارس که بیمارستان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است ام آر آی ندارد.

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، از کمبود امکانات درمانی از جمله ام آر آی و سی تی اسکن در استان انتقاد کرد و گفت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که مردم برای گرفتن یک ام آر آی به استان‌های دیگر بروند.

همچنین عبدالخالق برزگرزاده عضو شورای شهر بوشهر نیز گفت: بیمارستان شهدای خلیج فارس که از بیمارستان‌های اصلی است، دستگاه ام آر آی ندارد و بیماران برای انجام ام آر آی باید با آمبولانس به بیمارستان قلب بوشهر منتقل شوند که هم برای بیمار هم پرستاران و همراهان بیمار این جابه‌جایی بسیار سخت است.

او از مسئولان دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر خواسته بود که خرید و نصب این دستگاه را با فوریت در دستور کار خود قرار دهند.

حالا مسئول رادیولوژی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر اعلام کرده که ساختمان ام. آر. آی این مرکز از اواخر سال گذشته آماده بهره‌برداری بوده است.

سعید ضیا گفته: یک دستگاه ام. آر. آی نیز خریداری شده و منتظر تحویل به مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس هستیم.

در خبر ارسالی از سوی روابط عمومی این بیمارستان اشاره دقیقی به زمان بهره برداری از MRI نشده است.

[کد خبر:AJ37784]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب