آینه جم- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: ۵۱۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات محرومیت زدایی به این استان ابلاغ شد.

به گزارش آینه جم، علی درویشی روز یکشنبه در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر افزود: از میزان اعتبارات ابلاغی سهم هر کدام از بخش‌های مدارس، بهداشت و درمان، آب، راه و شهرسازی و آبخیزداری به ترتیب ۱۴۴، ۱۲۴، ۱۶۱، ۱۶ و ۷۳ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: دستگاه‎‌های اجرایی باید در هزینه ‎کرد این اعتبارات اولویت خود را به  پروژه‌های نیمه‌تمام اختصاص دهند.

درویشی ادامه داد: همچنین باید در صورت جابه جایی اعتبار پروژه‌ها هماهنگی لازم با فرمانداران صورت گیرد تا پروژه‌ها برحسب اولویت نیازهای مردم اجرا شود.

وی اظهار کرد: دستگاه‌‎ها در اجرا پروژه‌‎های عمرانی نیمه‌تمام باید نهایت تلاش خود را برای جذب اعتبارات عمرانی بکار گیرند.

رئیس پارک علم و فناوی استان بوشهر گفت: سهم اعتباری شرکت‌‎های دانش بنیان این استان از محل اعتبارات تبصره ۱۸ بودجه ۲۸ میلیارد تومان است ولی با این وجود برخی از استان‎‌ها با داشتن شمار شرکت‎‌هایی به میزان یک سوم استان بوشهر اعتبار بیشتری به آنها اختصاص داده شده است.

حسن حبیبی افزود: در استان بوشهر حدود ۱۷۰ شرکت و واحد فناور فعالیت دارند که درخواست تسهیلات آنها ۱۳۴ میلیارد تومان گزارش شده‌است که در صورت تحقق این اعتبار یکهزار و ۳۰۰ اشتغال مولد و پایدار در استان بوشهر ایجاد می‌شد.

وی اظهار کرد: با این شرایط انتظار است سهم استان بوشهر از تسهیلات پیش‌بینی شده برای شرکت‌‎ها و واحدهای فناور این استان افزایش یابد.

[کد خبر:AJ37802]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب