آینه جم/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از راه‌اندازی و تاسیس پردیس علم و فناوری هسته‌ای در بوشهر خبر داد.

اکبر پورات روز سه‌شنبه ۱۷ آبان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صنعت عظیم هسته‌ای برای تحقق آرمان‌ها و پیشبرد برنامه‌ها، به ظرفیت‌سازی در حوزه‌های فناورانه و نوآورانه و استفاده از محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و بومی سازی قطعات و تجهیزات نیازمند جدی است.

وی اضافه کرد: براساس قانون جهش تولید، حمایت از شکل‌گیری شرکت‌های فناور، کمک به تجاری سازی و توسعه بازار و زیست‌بوم فناوری در جوار صنایع مادر مورد تاکید قرار گرفته و در اولویت برنامه‌های کاری سازمان انرژی اتمی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از راه‌اندازی و تاسیس پردیس علم و فناوری هسته‌ای مشترک پارک علم و فناوری خلیج فارس در بوشهر و سازمان انرژی اتمی خبر داد و تصریح کرد: با توجه به استقرار و فعالیت واحد اول نیروگاه اتمی بوشهر و طرح‌های در دست احداث ۲ و ۳ و ضرورت آینده نگری برای رفع نیازهای این مجموعه عظیم صنعتی در استان بوشهر و ظرفیت‌های مراکز علمی، دانشگاهی و فناوری استان با تلاش‌ استاندار محترم بوشهر و دستور معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی جهت همکاری لازم به منظور تحقق این مهم صورت خواهد پذیرفت.

[کد خبر:AJ40305]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب